Yenidoğan bebek karanlıkta mı, ışıkta mı uyumalı?

0

Yenidogan bebek ışıkta mi karanlıkta mi uyumali? Karanlığa alistirilmali mi yoksa gerçekten korkuyor mu Karanlıktan ?

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Yeni dogan bebek gece/gunduz ayrimini bilmedigi icin bunu bizim ogretmemiz gerek.
Buyume hormonu en iyi karanlikta salgilanir. Ben bebegimi dogdugu an gece karanlikta, gunduz uykularinda hafif gece lambasi ile uyuttum.
Hic bir zaman gece kalkmamistir.. tavsiye ederim.

0 0
paylaş
0

40 gün ışıkla uyuduk hafif sarılıgımız vardı. sonrasında loş bir gece lambası sonra tamamen kapattık. ilk zmanlar bebekler sürekli uayndıgı ve gece gündüz ayrı mi olmadığı için ve ilk anne olunca mecburen söylenenlere uyduk. gündüz güneş görürse gece ışığa gerek kalmıyor mart ayında doğmuştu kızım pek dışarı çıkamadık gece yaktık bizde. birde malum çocuğu serzenişten insan ister istemez göremiyor. artık zombi gibi geziyorum 40 çıkana kadar ama çok şükğr iyi geçti kızım hem ışıkta hem karanlıkta uyur rahatsız olmaz.

0

Işıkla uyutmayın gece gündüz kavramı karışır. Bi süre sonra gece sabahlamaya başlarsınız. Ayrıca verimli uyku icin karanlk ve sessiz ortam olması lazm. Işıkta uyutmayın.

0

İlk 3 ay pek kavrayamazlar ama 3 aydan sonra gece ve gunduz ayrımı olması için gece karanlıkta yatırın

0 0
paylaş
0

Bende isik yaktım 40 gun ama bebegimin besigini bir pikeyle kapatdm hafif karanlik hafif aydinlik oldu sim 6aylik oldu besigini pokeyle kapatiyorm karanlikda yatiyor ben yine gece lambasini kullaniyorum

0 0
paylaş
0

Hep karanlıkta uyudu uyuyor...sarılık vardı onada uyandrıp besledim....yinede karanlıkta uyuttum

0

Gece gündüz ayırt etsin diye,en önemlisi saglıklı bir uyku için gece karanlıkta veya loş ısıkta uyumalı..(Ayrıca ileride rahat edersin cokta yorulmazsın cocuk büyütürken. 😁)

0

Kızım 9 aylık doğduğundan beri gece karanlık sessiz gündüz aydınlık hafif sesli ortamda uyuttum. Gece bizim gibi karanlıkta uyuyor gece gündüzü biliyor bu şekilde alıştırın bence.

0

ben hastaneden eve geldik başladım karanlıkta uyutmaya hala öyle karanlıkta uyur. Korkmaz da. Gece daha rahat edersiniz öyle alıştırın. Gece uyanmaları hiç yok mesela oğlumun

0 0
paylaş
0

Karanlık yada Loş ışık uyku vakti gelince az konuşma. uyku aralarında sadece temas ve nerdeyse hiç konuşmamak gündüz ise tam tersi böylelikle gece gündüzü ayırt etmekte zorlanmaz

0 0
paylaş
0

İsiklari kapat gece lambası yak gündüzü geceyi öğrenmez yoksa karıştırır

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan