Yeni doğan bebeğimin gözleri çapaklanıyor

0

bebeğim 3 günlük gözü çapaklaniyor çaydan başka yapabileceğim birşey varmı acaba

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Kaynamış ılık suya pamuklu bezi ıslatıp gözünü temizlemek ve iki elinin baş parmakları kaşinin üzerinde dışa doğru msaj yapmak.bezle temizlerken hep ayrı yerden temizlemelisin.

0

Anne sütü de iyi geliyor ben öyle yapmıştım cnm

0

Kendi sütünü damlat canm iyi gelir 3 cocugumdada öle yapdm

0

Capaklanan yerini hergün temiz parmagin ucugla ovalaman gerek ovalicaksinki kanalar acilsin ve capaklanma olmasin diye... hafif serce parmagini ilik suya pazirip ovalicaksin daire yaparak.. benin oglumdada öleydi doktor bana bunu söledi ve gecti.. anne sütü felan damlatma cay damlatma daha kötü olma ihtimali var.. benim ogluma iyi gelmemisti allah korusun bana gecmesse ufak ameliyat gecirir demisti doktor ama sükür gecti... dedigimi yap hergün sabah aksam öglen ovala eminim kanalar acilir ve gecer insallah..

0

Kendi sütünü pamukla sur oda hemen etkisini gösteriyor

0

hergun ılık su ile pamukla gözünü sil benim kiziminda öyle olmuştu ılık suyla silip ardından kendi sutumu surerdim

0

Aman sakın sütünle bisey yapma çocuğun gözüne anne sütü yağlı zarar verirsin. Ilık suya dalin koy gazlı bezle yada temiz bir bezle bastırmadan sil doktorların tavsiyesi budur.

0

Doktora gösterin damla veriyor gözyaşı kanalı tıkalı yüksek ihtimal kaynamış ilimis temiz suyla içten dışa doğru temizleyin onun masajı var günde 5 6 kez onu yapın.ilk 6ay içinde geçiyor yüksek ihtimalle

0

Benim kızımda öyleydi. Anne sütüymüş çaymış bunlar faydasız. Sadece pamukla ılık suyla temizle ve kesinlikle doktora götür. İlaçlar sayesinde atlattık

0

Bir prematüre bebek annesiyim. Gözden rop muayenelerimiz oluyor ve sonrasında çapaklanma yaşıyoruz. Doktor ve hemşireler gözüne kendi sütümüzü sağmamızı öneriyorlar. Sonrasında da bir pamuk yardimi ile bastirmadan temizlemek gerekiyor. Her emzirmeden önce bu işlemi yapınca iltihap ilerlemiyor.

0

Benim kızımı da vapaklandi teramisin krem ve damla verdi doktor geçti elhamdullilah

Anne ya da anne adayıysan