Tuvalet eğitimini tamamlayan çocuğum kakasını altına yapıyor

0

Merhabalar acaba benimle aynı durumu yaşayan varmı diye sormak istiyorum size
2019 Şubat doğumlu kızımın tuvalet eğitimini yazın bitirmiştik. Ama son 15 gündür kakasını altına yapıyor ne yapıcam bilmiyorum.
Çişini söylüyor sorun yok hatta gece uykuda bile söyler. Ama kakasını sanki bilinçli bi şekilde altına yapıyor sonra söylüyor. Sakin davrandım kızdım uyardım yine olmuyor. Cici kılzar altına kaka yapmaz diyorum söz ver diyorum tamam diyo ama yine yapıyor altına. Sadece kakasını ama. Varmı yaşıyan böyle bi durum ne yapıvağımı şaşırdım. Kızsam olmuyo kızmasam yine olmuyor

0 0
10 yanıt - paylaş
0

Malesef bizdede durum ayni çişte sorun yok ama kakayı asla ama asla tuvaletine yapmiyor tabi biz 1 aydır bırakma aşamasındayız sizin gibi daha önce yapıp sonra bıraksa daha zor olurdu muhakkak kabizken canı acımış olabilir korkmuş olabilir üzerine gitmeyin ben biraz gittim çişidi altina yapmaya başladı yeni yeni toparladık

0

Merhabalar.biz tuvalet egitimimize Ağustosta basladik.
1.5 ay kadar buyuk abdestinde problem yasadim.soylemedi altina yapti.simdi bile ara ara hem küçük hem büyük tuvaletini altina kaçırıyor.çişini soyluyor ama buyukte sıkıntı yaşanıyor onu biraz gec öğreniyorlar sanirim.ogrenecek insallah.

0 0
paylaş
0

Onun için çok fazla erken başlamak iyi değildir. Psikolojik ve fizyolojik tam hazır değiller 3-4 yasa kadar

0

Nedeni nedir kim bilir. Bence üstelemeyin. Böyle devam ederse beze dönmek daha mantıklı. Belki idrak olarak bez bırakmaya hazırdır ama psikolojik olarak hazır değildir. Ben arada bir bezsiz bırakıyorum evin içinde ama herşeyi bilen yapan kızım çişini demiyor. Bende demekki hazır olmadığını düşünüyorum.

0

Naçizane fikrim ;her çocuk bir değildir ve tuvalet eğitimi çok ciddi bir konu aslında,bugün zorlanıp üstüne düşülürse her çocuk öğrenir ama psikolojik olarak zorlandıysa etkisini ilerde yaşar .

0

Bizde Ocak 14 doğumluyuz tuvalet eğitimine Temmuz’da başladık başlarda kakasını tuvalete yapıyordu 1 aydır küloduna yapıyor aynı sorunu yaşıyoruz .

0

Biz de mart 2019 doğumluyuz ve aynı sorunu yaşıyoruz. Ben kkzdıkça daha da ainatlaşıyor o sebeple ben oyun yoluyla büyük tuvaletini yapacağı saatlerde tuvalete oturtuyorum kendim de yapıyormuş gibi yapıyorum öyle olunca tuvalete yapıyor. Bence biraz zamanlamayı bilip sevdirerek oyunla tuvalete götürülüp bu şekilde aşılabilir

0

tuvalet eğitimini kendi fikrimize gore verdigimiz için oluyor dr ilk çocuğumda 2 yasinda tuvalet eğitimi vermek istiyorum dediğimde bakalım o istiyor mu demişti ve zamanı gelince konuşuruz diyip en erken 2 bucuk yas ta başlanması uygun erken yas ta başlanması durumunda ileriye dönük kacirmalara sebep olur demişti ve 3 yasini 1 ay gecince 1 günde bıraktı suan 5 yasinda şimdilik bir sorun hic olmadi .oğlumda ocakta 3 yas olcak halla bezliyiz ve 1 gün bile denemedim ablasının da biliyor tuvalete yaptigini ama o bezini getiriyor demekki hazir değil herkez 1 yasinda öğrendi diye bir başarı elde etmiyor sadece maliyeti etkiliyor beni.

0 0
paylaş
0

Dikkat çekmek istiyor olabilir. İlgi sevgi isteyebilir. Belki de hiç bişey olmamıştır bu yaş bebişler biraz tutarsız davranıyor malum. Tuvaleti öğrenmiş zaten bebeğiniz kasları gelişmiş ki çişini kakasını tutabilmiş. Sakin davranın illaki düzene girecektir.. Hiç kafanıza takmayın 🌼

0

Teo'nun kaka kitabı var psikologlar tarafından hazırlanmış çok çok etkili şiddetle öneririm

Anne ya da anne adayıysan