Tuvalet eğitimi için uygun zaman

0

Tuvalet eğitimi için illa yaz mi olmasi lazım kızım 26 aylık yazın denedim asla yapmadı ama şuan hem dillendi hemde altındaki bezden rahatsız oluyor en önemli unsur bezi kuru kalkmıyor geceyi nasıl yapacagim çise kaldırsam kesin geri uyumaz yani yapmaz ağlar kesin

  suzaNNe   -   Tuvalet Eğitimi
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Yazla alakası hava sıcak olduğu için. Her ne kadar kışın ev sıcakta olsa üst baş degisirken üşütür diye. Birde illaki kaçırıyor ıslak durdumuda üşür diye. Bence yinede az daha bekleyin en azindan nisan mayıs gibi. Ben kızımı mayısta alıştırmıştım evet gecikmişti ama bi kere artık bezi bi daha da hiç kaçırmadı. Aklı eriyordu hem 3 yaşındaydı çünkü.

0 0
paylaş
0

Eviniz kalorifer liyse alıştır derim yazında rahat rahat gezersin

0

Ocak ayında alıştırdım ben. Gündüzü halledin 3 4 ay sonra geceye geçersiniz psikologlar da o şekilde öneriyor

0

ben büyük olan iki çocuğumu (biri şuan 15 yaş,biri 13 yaş)da kışın alıştırmıştım.şimdi en küçüğü 31 ayında o da 3 aydır alıştı .bence illa yazın diye bi kural yok.şimdi uzmanlar gece ve gündüz aynı anda alışmalı diyor ama ben iki büyüğümü gece bi süre daha bezlemiştim.hiç de bi mahsuru yok.rahatsız oluyorsa açın gitsin.gece bi süre bezlersiniz.pedagoji alanı bile 5 yılda bir fikir değiştiriyor.önceden 2 yaştan önce asla ayrı oda olmamalı diyorlardı şimdi onu 6 aya indirmişler.valla ben ebem dedem yöntemi ile büyütüyorum(tabii bu sütten kesme ,alt açma emzirme,ek gıda vs konusunda)

0 0
paylaş
0

Geceleri bez takın gündüz tuvaletini yapınca gece pek yapmıyor bazıları

0

Anladigim kadariyla cocugunuz zaten tuvalet egitimine hazir, vakit kaybetmeden baslayin

0

Ben çocuğuma Ocak ayinda kestim yaz la alakası yok bence

0

İlla yazın olması gerekmiyor tabiki üsütüp hasta olmasın diye yazın yapılır genelde ama çocukta eğilim varsa deneyin

Anne ya da anne adayıysan