Sütten kestikten sonra göğüs ağrısı olmaması için ne yapabilirim

0

Çocuğu sütten kesecegim ama hala çok yoğun süt geliyor hic azalma olmadi hatta artti diyebilirim mastit olmaktan korkuyorum çünkü bebekken bile az.emdiginde mastit.oluyordum.Bunu nasil engelleyebilirim? Sütün kesilmesi göğüslerin şişmemesi icin ne gibi uygulamalar yapmaliyim?

  Nurtanesi21   -   Emzirme
0 0
10 yanıt - paylaş
0

Gündüz oyalayıp bi şekilde emzirmeyin gece uyku semeleyin emzirin bir hafta onbes gün bırakıyor kendiliğinden.... kademeli olunca sismiyor gece ağlayınca emzirdim gündüz vermedim hiç kolay oldu öyle

0

Ay keşke benim de öyle çok olsa.

0 0
paylaş
0

Azaltarak kesin. Gündüz oyalayabildiginiz kadar oyalayin emzirmeyin çok.gece ağladıkça emzirin hem mastit olmaz süt boşalır hem emdiginin farkında olmaz. Tam kesince de sütten buzlu lahana yaprağı sarın göğsünüze.gogus ucuna da nane yaprağı koyun. En olmadı eczanelerde süt hormonu için ilaç var iki tane var içinde doktor ondan yazar.

0 0
paylaş
0

Ya kadın soru sormuş hemen ne yiyorsun nasıl böyle fazla önce bir maşallah deyin ya😬

0 0
paylaş
0

Lahanayı biraz haşlayın sonra soğutun. Buzlukta kalsın sonra onu göğsunuze sarın. Buz kompresi de iyi geliyor. Sütün çekilmesini sağlıyor. Maydonoz tüketin bol bol çayı yapıp için oda azaltıyor. Bu yöntemleri deneyip yapmanız daha sağlıklı ama bunlar zor işler vaktim yok diyorsaniz Birde doktorunuza danışın çünkü bunun bir ilacı var eczanede satılan. O ilaç kesiyor.adini bilmiyorum.

0 0
paylaş
0

Taze nane koyun iç çamaşırinizin içine ben 2 çocugumdada sütümü öyle azalttım benimde aynı sizin gibi 16 aylık oldu hala maşallah çok güzel sütüm var şimdi bende kesmeyi düşünüyorum korkuyorum dediğiniz gibi biraz az emse hemen mastıt oluyuorum şuan cesaret edemiyorum ama

0

Kızımı 28 aylıkken sütten kestim çok sütüm vardı doktor ilaç verdi o şekilde azaldı bitti.

0 0
paylaş
0

Anne sutunu nasıl arttirdiniz? Anne sutu az olanlar için yazabilirmisiniz?

0

5 gün oldu bnde kestim 1 yaşında oğlum bnmde öyleydi kadın doğum doktoru hap verdi içtim kesildi bnm

0 0
paylaş
0

Göğsünüz dolunca sağıp verseniz sağdıkça bi müddet sonra kendiliğinden kesiliyo çünkü

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan