Sağım yaparak bebeğini besleyenler

0

Merhaba değerli anneler 48 günlük bir bebeğim var.Ve emmiyor ne yaptıysak emzirme danışmanı eds herşeyi denedik.Bende sağarak veriyordum.Ama her geçen gün sütüm azalamaya başladı.Şu an nerdeyse kesilmek üzere.Önce lansinoh kullanıyordum.Şimdi hastane tipi babyvacc kullanıyorum.Yemeye içmeye dikkat ediyorum.Hatta maya hapı çaylarıda kullanıyorum ama nafile.Bana önerebileceğiniz bişey varmı??

  pelin   -   Emzirme
0 0
7 yanıt - paylaş
0

Merhaba benimde bir donem azalmisti. Stres cok buyuk bir etken endiselenmeyin sakin olun.onun disinda bol su tukettim, galactago kullandim bide humana emziren anneler icin cay kullaniyorum suan gayet iyi. Sizinde umarim duzelir 🙏

0 0
paylaş
0

En az 3 saatte bir ve özellikle geceleri atlamadan sağım yapmanız gerekiyor.

0

Makina hastane tipi Medela ya da Spectra tercih edin, 3 saatte bir sagin, bol su icin ve yardim alarak uyku miktarini artirin. Aralikli olsa bile. Farki goreceksiniz.

0 0
paylaş
1 yorum
0

Ne kadar çok dinlenir ve uyursanız sütün göğse inmesi o kadar hızlı oluyor. Süt üretimi olsa bile göğse inmesi yorgun ve Uykusuzken çok yavaş oluyor bu faktörü unutmayın. Gece süt üretimi için hormonlar daha aktif o sebeple gece sağım sıklığını artırmalısınız. 2-3 saatte bir sabaha kadar sağmalısınız.

0 0
paylaş
0

Ben de aynı yollardan geçtim. 3,5 aylık ve sağarak süt + mama ile besleniyor. Herkesin dediği gibi en önemli şey dinlemek ve bol su. Ben çok fazla su içebilen biri değildim. Son günlerde kuru incirli havuçlu su yapıyorum. (İbrahim Saraçoğlu önermiş.) Sütte ufak da olsa bir artış var. Suya bir alternatif olabilir.

0

Rekolac diye bitkisel bir takviye kullanıyorum çok memnunum sizde deneyin isterseniz.

0 0
paylaş
0

Merhaba bende galactago damla ve solgarın brewers yeast vitamin b12 sini kullanıyorum. Kesinlikle düzenli kullanımda sütüm arttı mamayı bıraktık. Bunların yanında bol su ve uyku tabiki.yiyecekler bende pek işe yaramadı. Bol sütlü günler dilerim

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan