Saç dökülmesi

0

Kızlar bebeğim 10 aylık nerdeyse 4 aydır saçlarım çok fena dökülüyor hala emziriyorum ne yapabilirim avuç avuç geliyor resmen evin heryer saç kafamda saç kalmadı

  isimsiz -   Sohbet
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Karanfil suyu her dustan sonra sac diplerine yedir yikama

0

Tahlil de birşey çıkmadı ise , watsons da Urban markalı saç toniği var. Onu kullanmanizi tavsiye ederim. Kullananların çoğu memnun. Ayriyeten karanfil veya biberiye suyu ile saç diplerine masaj yapmakta saçı yeniliyor.

0

Çinko demir eksikliği olabilir.ayrica streste önemli faktör

0 0
paylaş
0

En dogalından bıttım sabunu kullan,sahtesi çok özellikle kül suyundan yapılmış olanı,

0 0
paylaş
0

Hamilelik döneminde hormonlardan dolayı saç dokulmez doğum olduktan sonra o dökülmeyen saçlar bir süre hep beraber dökülür bu sizi korkutmasin bir süre sonra normale dönecektir ancak doğum ve emzirme sırasında kansızlık oluşabilir takviye kullanabilirsiniz... İki hamileliğimde de aynı şeyi yaşadım tecrübeyle sabit ..

0

Doğum sonrası çok normal. Endişe etmeyin. Bebekler tüm vitamini sömürdüğü için oluyor. Kan testi yaptırıp ona göre vitamin takviyesi alabilirsiniz.

0

Benim bebeğim de 4 aylık. Hamileliklerimde tek tel dokulmedi ama doğum sonrası 3 aylıkken dökülmeye başladı. İlk doğumumda yine bu aylarda dökülmeye başlamıştı. Tutam tutam döküldü saç kalmayacak zannetmiştim. Bu durum yaşına kadar sürüyor maalesef ve bir caresi yok demişti doktor bana. Hormonlar düzeldigi için dengesizlikten yasaniyormus bu durum.

0

Genelde çinko eksikliği, anemi ya da tiroid kaynaklıdır. Tetkik yaptırmanız da fayda var.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan