Polikistik over bitkisel atlatılır mi

0

Selamlar, uzun bir soruyla karşınızdayım.

PCOS (Polikistik Over Sendromu) ile ilgili bir gönderi olacak şimdiden alakası olmayanların zamanını kurtarmış olayım.

Benim tıkır tıkır işleyen regl döngüme doğum yaptıktan sonra bir haller oldu, biliyorum bazen 1 seneyi buluyormuş düzelmesi ama benim bu düzensizliğe ek olarak hayatımda hiç sahip olmadığım içi dolu sivilceler de eklenince bir kadın doğum uzmanına gittim. PCOS olduğumu söyledi, rahminde 8 adet milimetrik kist var bütün şikayetlerinin sebebi bunlar dedi ve hemen doğum kontrol hapı verdi.

Bu hapların zararlarından az çok haberdar olsam da regl olamamaktan ve sivilcelerden bıkmış bir şekilde ilacı kullanmaya başladım. Bütün bunlar 6 ay önce yaşanıyor.

Evet her ay aynı gün regl oluyorum ama biliyorum ki bu haplar kadınların doğal döngüsündeki yumurtlamayı baskılıyor ve hap etkisinde sadece progesteron hormonu kaynaklı suni bir kanama yaşatıyor. Bu haplar PCOS için tedavi yöntemi değil, yalnızca üstünü örtüp bir sorun yokmuş gibi yaşamayı sağlıyor. Sivilcelerim geçti evet ilk etapta ama yavaş yavaş yeniden çıkıyorlar.

Sorum şu, bu sendromu doğum kontrol haplarıyla baskılamadan tedavi eden bir kadın doğum uzmanı önerisi olan var mı? Ben araştırmalarım sonucu Burak Hacıhanefioğlu'na ulaştım fakat muayene ücreti ÇOK geldi bana.

Bugün hapları almayı bıraktım.
PCOS sahibi olan kadın arkadaşlarım bana alternatif yöntemlerinden bahsederlerse çok sevinirim. Bitkilerin gücüne güveniyorum.

Sevgiler 🙏

0 0
1 yanıt - paylaş
0

Kendimi bildim bileli kistlerşm vardıö senelerce çeşit çeşit doğum kontrol hapları kullandım. Bırakınca kistlerim devam etti. En son çare soğan kürü uyguladım. 2 senedir kist felan yok çokşükür.

Anne ya da anne adayıysan