Özel okul mu devlet okulu mu

0

Arkadaslar merhaba oglumu bu yil birinci sinifa özel bi okula kayit ettirdim yillik egitim ve yemek ucreti toplam 59 bin .. 10 aylik
egitim 52
yemek 7 bin...
aylik 6 milyar odiycem.
daha formasi kirtasiyesi haric icinde degil
İlk okulda ozel mi devlet Mi ? Cocuk icin daha verimli faydali olur
bu fiyatlar cok mu normal mi bilemiyorum cevre okullari sizde durum nasil
ben kayit yaptirdim okulun acilmasi i bekliyorum dusunceleriniz nedir

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Yıllık 60 bin verilebiliyorsa 10 yıl×60 bini çocuk adına biriktirin. Ve devlette okutun. Çocuğa ev alın kiraya verin veya iş kurun çocuğunuza.
Okuyan çocuk çobanken de okur.
Özele verilen paraya yazıkk

0

Öncelikle hayırlı olsun. Çocuğunuz adına en iyisini yapmak için elinizdeki imkanları kullanmışınız. Eğitim adına yaptığınız hiçbir şey boşa gitmez. Siz tercihinizi özel okuldan yana yapmışınız, hayırlı olur inşallah. Bir eğitimci ve veli olarak şunları eklemek isterim. İlkokulda sınıf öğretmeni önemlidir. Çocuğunuzun gelişimi ve yaşamı boyunca iz bırakacak en önemli kişidir.. Yani özel okula verdim nasıl olsa demeyin. Takibi elden bırakmayın. Bunu da göz önünde bulundursanız inşallah güzel olacaktır. Çocuğunuzun eğitim hayatında başarılar diliyorum.

0

Lütfen olan var olmayan var zoruma gidiyor benim bu adaletsizlik benim çocuğumun günahı ne kit kanaat allah büyük

0

Yazim postu acana kisisel degildir yanlis anlasilmasin. Özel okul fiyatlari o kadar degisken ki 20bin e de okul var 59 a da 79 a 109 a da. Genelde 20bin civari olanlar mantar gibi heryerde biten okullar. Digerleri daha isim yapmis olanlar. Allah daha cok versin ama bu insanlar ne is yapiyorda sadece cocuklarinin okulu icin bu kadar para verebiliyorlar cok merak ediyorum. Gelir dagilimi bir ulkede nasil bu kadar ucurum olur. Bu ucretlerin yarisi sadece 1 kez devlet okuluna verilse okullar ihya olur da diyeceksiniz devlet buyuklerimiz her ekrana ciktiginda ekönömimiz şahlaniyor dünyanin bilmemkac ekönömisi buyuk ulkesiyiz derse ben neden devlet okulunu kalkindirayim yapsin o zaman devlet dermiyiz deriz. Posta gelecek olursak en iyisini kendiniz bilirsiniz. Oturdugunuz muhit, okulun ögretmeni hepsi etken. En iyi kararı kendiniz verirsiniz. Hayirli olsun.

0

Afedersiniz ama siz cocgunuza eğitim icinmi verdiniz o kadar parayı ve de buradan sorguluyorsunuz
Bence oraya kayıt ettirmeden evvel okulun ne tür eğitim verdiğini çocuğunuza ne getirisi olacağını araştırıp öyle kaydını yaptirsaydiniz demekki bu kadar paranız var konuşuyorsunuz yada havanizi atacak çevre arıyorsunuz
Emin olun burada Askeri ücretle iki üç çocuk Devlet okulunda okutup ay sonunu nasil çıkaracağım düşüncesi olan anne babalar var ve sizin 10 aylık ücretiniz kadar onların yıllık kazançları yok bu zamanda böyle paylaşım yapmanızı ben yadırgadım kusura bakmayın yada hayal ettiyseniz de Allah gönlünüze göre versin.

0

Okuyan çocuk her şartta ve her şekilde okur özel okul özel ders özel etüt hiç birseye gerek yok bunların hepsi teselli lgs birincisini gördükten sonra iyice anladım çocuk elinde kitap tarlaya gidiyor büyükbaş hayvanlara bakıyor o sırada ders çalışıyor alımı olmayan çocuk 24 saat özel ders alsa bütün okulları özelden bitirse bir nane olmaz

0

Vermişiniz zaten niye soruyorsunuz. Sırf havasına para saçan bir toplum olduk. En iyi öğretmenler devlet okullarında ve bedava. Ne yapacak özel okul çocuğu aya mı gönderecek!
Ali gel, okul açıldı. Bir iki incik boncuk velinin gözünü şenlendir, tamaaaam. 60 bin yuh. Aylık 6 bin.Evde tam zamanlı öğretmen istihdam ederim ben olsam. Hatta özel okuldaki öğretmen fiyatına 2 öğretmen bile alınabilir.

0

Hanim efendi özel okul yanılgısına kapılmayın ben özel de okudttuğuma bazı okullar için söylüyorum bunu bin pişmanım iyi bir devlet okulu iyi arkadaşlar eğitimine sizin destek vermeniz en iyisi görüşmede size soylediklrro hiç birşey eğitim başlayınca yapılmıyor..

0

Sizin paranız çokmuş şaşırmışsınız galiba nerel ere savursam diye.Devlet okulları özele 10 basar.Farklı birşey yok.

0

Hayırlı olsun ama anlamadığım şu ki; yazdırmışsınız zaten, hala neyin fikrini almak istiyorsunuz? Çok ilginç değil mi arkadaşlar, ben mi tuhaf karşıladım sadece?

0 0
paylaş
0

Çocuğunuzu Harvard a yazdırdınız galiba 🙄 🤔 Aylık 6 bin lira 🤦‍♀️asgari ücretin neredeyse iki katı 🙈Çocuğun içinde varsa zaten okur, parayla eğitim olmaz. Benim kızım sıfır ücret le Devlet okuluna gidiyor, hem Kendi ilimizde hemde Türkiye çapında derece yaptı ve seçme sınıfta, sıfır maliyet 🙂

Anne ya da anne adayıysan