Ortaokulda özel mi, devlet mi?

0

İyi akşamlar ortaokul için özel okul mu devlet okulu mu tercih edilmeli.Şimdiden teşekkürler(maddi kısmını düşünmeden seçme şansınız olsa)

  sudecik   -   Davranış-Eğitim
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Bencede devlet okulu ama ozel okula göndermek isterseniz cok iyi araştırın çünkü her ozel okul malesef iyi değil ama ben olsam ozel okula göndermek yerine devlet okuluna gönderip ya ozel ders aldirirdim yada dershaneye gonderirdim

0 0
paylaş
0

Seçtiginiz ozel okula bağli.eğer ögrenciniz basarili ise ozele gonderin.devlet okullari kalabalik.ama vasatsa birsey diyemem.yani verdiginiz paraya acimayacaksaniz bilmem.ekonomik durumunuzla ilgili.ama bazi ogrencilerde su oluyor nasilsa ozel okula gonderirler rahatligi ile lgs ye fazla asilmayabilir.siz ogrencinizin basari durumuna ve karakterine bakin.yani ozel okul onda esneklik meydana getirir mi?basarili ise daha iyi olabilir.ama benim cocugum basarisi vasat diyorsaniz,ozel okulda birsey degistirmeyecekse o zaman lisede gonderin.biraz uzun bir konu.sizin ekonmik durumunz,bunun surekliligi,cocugunuzun basari durumu,hedefleri,sizin beklentileriniz.butun bunlari dusunerek karar verin.

0

Oğlum küçük bir ilçede İlköğretim 3.sınıfa kadar üç öğretmen değiştirdi, sonra üç yıl yurtdışı Türk devlet okulunda, sonra Türkiye de bir dönem başka okulda ve 8. Sınıfı yine başka bir devlet okulunda okudu. Sınavda Konya Meram Fen lisesini kazanarak bitirdi. Kızımda şu an Fen lisesi 11 sınıf, biraz uzun oldu ama çocuğun içinde varsa, hangi şartlarda olursa olsun okuyor.

0 0
paylaş
0

Şimdi herkesin her imkanı var. İnternet var tablet bilgisayar bu cihazlarla evrenin sırrı çözülür. Hadi yok diyelim kütüphaneler de mevcut. Yeter ki çocuğun içinde okumak olsun. Bakın büyük sınavlarda mesela doğuda hiç dersane yüzü görmemiş çocuklar dereceler yapıyor. Biride benim kuzenimdi.Kararlı disiplinli ve planlı çalışılırsa her çocuk meyvesini alır. Yeter ki merak, araştırma duygusu körelmesin hep hazıra konunca robota bağlıyorlar. Devlet okulunda okudum. Kızımı da devlet okulunda okutuyorum. Önemli olan öğretmeninin iyisine denk gelmesi ve merak duygusunun kaybolmaması

0

Bizde çok kararsız kaldık bu konuda ama genelde hep yorumlar devlet okulu dediler bize.... Çünkü ne kadar doğru bilmiyorum ama özel ve kolej okulları hep ticari amaçlı diyorlar ve hep kendi okullarına yönlendirip öğle çalıştırıyırlarmış ve eğitim yönünden sınavlarda biraz abartıda olabiliyormuş not konusunda ... Ama çalışan öğrenci devlette de çalışır özelde de diye düşünüyorum...

0

Her iki çocuğumda kolejde okudu. Birisi TED mezunu, birisi Bahçeşehir okullarında. Kurumsal olması kaydıyla Özel diyorum.

0 0
paylaş
0

Özel veya devlet fark etmez bence önemli olan cocuğun okulu arkadaşlarını en önemlisi de öğretmenlerini sevmesidir. Sevginin olduğu her yerde başarı vardır

0 0
paylaş
0

Tercih meselesi.Lakin sırf sadece dil egitimi için köklü bir özel okul derim.Eger devlet okulundaysa ilkokul ve ortaokul döneminde mutlaka yabancı dil desteklenmelidir.Dil şu an en önemli kariyerlerden biri.Oğlumun okulunun yarisinda fazlasi özelden gelen öğrenciler. O okula ilk girenlerden olmasina ragmen dil konusunda diğer öğrencilerlerle arada çok fark var.Bizimki Almancayi ilk kez görürken onlar hiç yabancılık çekmedi. İş alımlarinda bile ilk kac dil biliyon? sorusu gelir.Özellikle lise ve Üniversitede iyi okul ve meslek istiyorsa,ERASMUS ,ELTİS sınavlarında zorluk çeker. Ama en önemlisi iş çocukta biter.Siz isterseniz oxforda da verin yapmayınca yapmaz.Net.

0 0
paylaş
0

Bu sene birçok özel okulun online ders performansının ne kadar donanımsız ve tecrübesiz olduğunu gördük malesef

0

Iyi bir devlet okulu önceliğimdir.
Ilk cocugumda devlet okullarında okudu. Tıp fakültesinde 3. Sınıfta okuyor...
Özel okullarda bursluluk sınavına girdi. Puanları 400 un üzerinde ama vermeyi düşünmüyorum

0 0
paylaş
0

1. ve 6. Sınıfı şartlar gereği özel okulda okudu oğlum her iki farklı okuldan da bir sene sonra Devlet okuluna nakil almamızın sebebi ise (eğer köklü bir özel değilse tabi) butik okullarda sadece Zaman doldurmaları oldu. Bütün gün kreş misali müzikle, görsel sanatlarla, tiyatro kulübü ile sadece mesai bitirdiler.
Her iki okulda da oğlumun hem not ortalaması hem de bilgi kazanımı geriledi.
Şahsen Devlet Okulları her zaman daha iyidir kanaatindeyim.

Anne ya da anne adayıysan