Öğretmenin umursamazlığına ne yapmalı

0

Arkadaşlar, oğlum bu yıl ikinci sınıfa gidiyor. Geçen yıl sadece üç gün okula gitti. Bu yıl ilk defa okul ortamını görüyor. Biraz çekingen bir çocuk. Bugün son derste beden dersi vardı. Oğlumu almaya gittiğimde sınıf ve öğretmenin bahçede oyun oynadığını gördüm. Çocukların içinde oğlumu göremeyince telaşa kapıldım. Kapıya gittiğimde oğlum geldi, neden derste olmadığını sordum, beden dersi olduğunu bilmediğini tüm ders boyunca tek başına sınıfta oturduğunu söyledi. Şimdi açıkçası ben çok sinirlendim öğretmen çocuğun sınıfta olup olmadığının bile farkında değil, ne aramış ne sormuş. Çocuğun başına o esnada bir şey gelse öğretmenin haberi bile yok. Ben çocuğumu emanet ediyorum, en azından çocuğun sınıfta olup olmadığını bilmesini bekliyorum. Açıkçası başka okula mı alsam kaydını diye düşünmeye başladım. Öğretmenin yaptığı normal mi, sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

  Gökcee   -   Davranış-Eğitim
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Daha okulda 3. Gun..bazen oluyor maalesef böyle seyler öğretmenin 40 50 kişilik bir sınıfta 3 gün içinde her öğrenciyi tanıması çok zor...bence ani karar vermeyin...çocukta uyum sorunu var belli ki diğer hepsi bir arada iken onun o topluluğa katılmaması bir sorun...rehber öğretmenden destek almanizi kendi öğretmeni ile görüşmenizi tavsiye ederim

0

Belki kendi gelsin özgüven i gelişsin diye öğretmen bilinçli öyle yapmış olabilir tecrübeli sonuçta hemen yargı yapmamak lazım diye düşünüyorum konuşun öğretmenle

0

Benim bildiğim her öğretmen ilk önce yoklama yapar sonra Ders olur kesinlikle haklısınız başına biseymi geldi bir yerde bayıldı mi düştümu kilitli mi kaldı yada tacizemi uğruyor herşey olabilir öncelikle öğrencilerinin yoklamasini almalı...

0

Kalabalık sınıf olsa, öğretmende gözden kaçırmış olabilir diyeceğim de, 20 kişi yazmışsınız. Yani ilkokul öğretmenlerinin işi gerçekten zor. Ama bu işe de gönül vermek lazım. Küçücük çocukları onlara emanet ediyoruz. Öğretmenle konuşmalısınız. Bir süre de takip edin. Çocuğunuz hassas bir çocuksa, onunla daha iyi ilgilenecek bir öğretmen isteyebilirsiniz. Benim oğlum da 1. Sınıfa başladı. Görüyorum bazılarının elinde sürekli öğrenci var. Hiç bırakmıyorlar. Çok ilgililer.

0 0
paylaş
0

Bi ogretmen nasil cocugun yoklugunu fark etmez😳😳 ya basina bisey gelse Allah korusun..ogretmenle konusun bence ve cocugunuzun cekingen oldugunu felan anlatin ki ona gore ilgi gostersin.

0 0
paylaş
0

Öğretmenin yaptığı çok yalnış bence 1 hafta daha gözlemleyin sonra baktınız ilgisiz. müdürle konuşup farklı şube ve öğretmen varsa oraya aldıra bilirsiniz..

0

Güzel bir dille öğretmenle bu konu hakkında konusanilirsiniz.tekrar tekrar aynı sıkıntılar yaşanırsa sinifini değiştirmeyi talep edebilirsiniz.

0

Bu hangi okul. Bence çocuğunuzu derhal alın o okuldan ve o okulu burada yada her yerde deşifre edin hatta öğretmeni! Ben anlayamıyorum gerçekten anlamaya çalışıyorum empati yapıyorum ama bir türlü anlayamıyorum öğretmenin böyle bir ihmal yapabildiğini 😔!! Olacak iş değil ! Çocuğu alın ve İdareye milli eğitime ve cimer e şikayette bulunun!

0

Tabii ki anornal daha ilkokul bide bu küçücük çocuk ne biçim öğretmenmiş o öyle konuşun öğretmenle ve artık içinizin rahat olmadığını daha sık okula gelip çocuğunuzu gözlem yapacağınızı söyleyin gözü korksun

0

Hayir canim bu normal degil ilkokul ogretmenleri 4. sinifa kadar cocuklara gözü gibi bakar.Güvenlik herseyden once gelir ilkokulda çocuklar küçük.İdareyle konuşun böyle ihmal olmaz.

0

Bunu cocuk mu söyledi öğretmeni mi belki öğretmenin haberi var yani öğretmen ile konuşmadan on yargılı davranmayın

Anne ya da anne adayıysan