Oğlum telefon yada televizyon açmazsak sinirleniyor

0

55 aylık oğlum hiç sözümüzü dinlemiyor.telefon ve TV acmayinca sinirleniyor eşyalara vuruyor vermezseniz böyle yaparım diyor bağırıyor kardeşine vuruyor kızıyor güzel konusmaktan da kizmaktan da anlamıyor nasil davranmalıyız. Yapma dediğim sinirlendigim davranışları kasten yapıyor gözümün içine baka baka

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Yapılan yanlışları düzeltmek için 18 ay süreniz var.
Yapmanız gereken; zaman ayırmak, eğitici öğretici seçenekleri ilgisini çekecek şekilde birlikte gerçekleştirmek

0

Bnm de ikizlerim var sadece akşam yemekten sonra tablet izinleri var gündüz yalvarsalarda ağlasalarda yok. Derken alıştılar artık 5 yaş. Yemek bitince mutfak toplanınca tableti isterler. Ve sırayla izliyorlar yarım saat biri diğeri serbest takılır sonra yarım saat diğeri. Bu şekilde 2 tur 😀 yoksa aynen dediğiniz gibi kavga ağlama inatlaşma vardı.

0

Basta siz sakinliginizi daima koruyun ama koyacaginiz kurallari ne olursa olsun esbetmeyin bunu bagirarak kizarak degil dinginlik ve kararliklikla uygulayin o yine aynilarini hatta daha da dozu arttirarak israrci ve ajite olacaktir hemen olmaz pes etmeyin bagirdigi ve kendini yere attiginda alin sarilin ters tepki gelistirin sakinlestirin ve bunu surekli uygulayin nasil hemen bozulmadiysa hemen duzelmez.Bol bol dokunun ona sevginizi hem sozlerinizde hem de ten tene temasinizda hissetsin hem sizin hem esinizin.Asla bir iki demede vazgecmeyin belki aylar surecek ama hergun daha iyi olacaktir.

0 0
paylaş
0

Maalesef teknoloji bağımlısı oldu çocuklar eve tikilip bizde aman bize bulaşmasın diye veriyoruz vakit buldukça sevdiği ve dikkatini çekecek oyunlar oynayın birlikte

0 0
paylaş
0

Tablet telefon vermeyin ama unutmayin cocugunuz emzik misali bunlari bir boslugun yerine koymus ve vazgecemiyor .Mutlaka yerine sevecegini dusundugunuz beraberce yapilacak aktiviteler koyun aksi halde basa donersiniz.Sizinle ve esinizle daha fazla vakit gecirsin bazen farkina varamayiz ama en cok da yalnizlik duygusu biz insanlari bagimliliklarin pencesine iter.Gerekirse bir psikolog tan yardim alin.

0 0
paylaş
0

çocuklara sınır koyma üzerine kitaplar okuyabilirsiniz eğer çözemeyeceğinizi düşünüyorsanız uzmana danışmanız gerekir...

0

Çocuk otorite görmemiş..Kaynanama birak bir hafta mum olur.Bir daha asla karşı gelmez.Kaynanam asla şiddet kullanmaz yanlış anlaşılmasın.Ama otorite her insanda onun üzerinde durduğu gibi durmuyor.Saat dokuzda yatılır. 10 da uyunur.Bir saat diyorsa bir saattir TV ya da telefon başında. Getirir kendi eliyle teslim eder cebi....

0

Bacim 1.tek cocuk ise tum gun cani sikiliyor yanlizliktan krese oyun grubuna verin 2.ceza sistemi uygulayin mesela tv ye mi vurdu sizi boyle mi tehdit ediyor onu alin ve odasina kapatin yanliz uyari yapin ; sen boyle oldugun icin 5 dk burda kalip dusuneceksin diyin ....once aglar zirlar tepinir dusunmezzzz ama emin olun 15 gune degisir huylari ..

0

Bakara suresi açık dinleyin evde .,..
Bağırıp çağırabilir belki başta siz devam edin ..
Ayetel Kürsi Amener Resulü ,Nas Felak okuyunuz ..

0

geçici bir durum bu yaşlarda böyle oluyorlar ilgisini çekebilecek etkinlikler boyama oyın hamuru lego oyuncak be oyunlar bulmalısınız siz oynayacaksınız önce ona gel oynayalım demeyeceksiniz çocuk gibi oturup oynamaya şarkı söylemeye başlayacaksınız ilgiaini çekimce kalkıp gelecek merak edecek oda oy amak isteyecek oynayacaksınız sık sık güleceksiniz sesli şirin şirin çocuk gibi sizin mıtlu olmanız onuda mutlu edecek daha çok mutlu olmak için hep onlarla ilgilenmeye başlayacak alışsacak ama bu sürede tv ve tlfla hiçkimse ilgilenmeyecek mesela tv bozuldu paramız yok paramız olana kadar kullanamayacağız diyeceksiniz evdekiler uymazsa oda iki dk fazla diğer şeyşerle işgilwnemez odaklanamaz mesela çim adam yapın onun istediği adı koysun o baksın sulasın makasla kısaltsın gibi yemek yaparken fasulyeleri ona ayıklattrırın sonra çok güzel yaptın aferim deyip öpün baika türlü uzaklaşmaz dahada içine batar bide okuma yazma çğrenecek yok pubcı yok tiktok derken çocuklar zıvanadan çıkıyor ne ders çalışıyor ne iyi birşey yapıyor mandra flozfu gibi dünya umrunda olmayan bomboş çocuklar yetişiyor ergenlikte hormonlar yüzünden kötü arladaşa denk gelirse iyice uzaklaşıyor düzeltmek çol zor oluyor allah korusun ( ha birde hayvanları seviyorsa ona bir kedi sahiplenin havalar soğul hem bir yavruyu kediyi kurtarmış sevaba girmiş olursunuz hemde mükemmel bir dadı arkadaş bulmuş olırsunuz karın tokluğuna çalışır inanın hayal bile edemezsiniz çocupunuDaki gelişime değişime)

0

Eğer bağırıyor diye dediklerini yaparsanız "yeteri kadar bağırırsam istediğimi elde ederim" şeklinde düşünmeye başlar. Kardeşine vuruyorsa onu güvene alın. Ama kesinlikle istediği zararlı ise ileri derece TV gibi, telefon gibi vermeyin... Zaten laf anlayacak yaşta. Evladım bunlar sana fazlası zararlı vs deyip taviz vermeyin. Kızmayın dövmeyin ama kendini yerlere atsa bile tavrınızı değiştirmeyin. Çok isyan ederse, işi terbiyesizliğe dökerse zevklerinden kısıntı yapabilirsiniz. Mesela "sen bugün böyle böyle yaptın, bugün sana çikolata yok" gibi, veya neyi seviyorsa o. Eninde sonunda bu işin yolunun bu olmadığını anlayacaktır.

Anne ya da anne adayıysan