Oğlum ders çalışmak istemiyor

0

İyi akşamlar arkadaşlar oğlum birinci sınıf ders çalışmamak için bazen çok sorun çıkarıyor napmaliyim çözemiyorum odulde koysak yapmak istemiyor yasakta koysak yapmıyor.

  Türkann   -   Davranış-Eğitim
0 0
9 yanıt - paylaş
0

Ben en baştan itibaren bu senin ödevin yapmak senin sorumluluğunda. Yapmazsan öğrenemezsin okuyup yazamazsın. Hemşire olmak istiyorum diyordu. Hemsire olman için yapman lazım diye konuştum okuldan gelince ödevin var mı yada hadi otur yap demedim. Şuan çok şükür kendi oturup ben ödevimi yapayım diyor.

0

Herkesin evde sorumluğu olduğunu anlat senin ev işleri yemek ütü temizlik gibi olduğunu babasının çalışıp para kazandığını onunda görevinin ders çalışmak olduğunu söyleyin ciddi bir şekilde oturun anlatin sohbet edin

0

Şuan bizde bu durumdayız kızım yapmaya yapıyor ama bir harf yazıyor sonra yatıyor uzanıyor biseyler yemek istiyor sonra bir harf yazıyor tuvaletim geldi diyor, geliyor offf bu Ne biçim ödev diyor çok yoruldum sıkıldım diyor. Yani saatlerce sürüyor ve ben deliriyorum artık hadi kızım demekten birhal oldum. Sınıfta da böyle yapıyormuş öğretmen de sikayet ediyor. Kelimeleri okumaya başladılar. Benimki bir bakıyorum doğru okuyor hemen başa dönüp soruyorum bu neydi kızım diyorum ilkonce doğru okuduğu kelimeyi yanlış okuyor. Arada bir saniye var, nasıl yanlış okuyor anlamıyorum.

0

Akıllı tahta alıp kalemle onda ödevi yapıp
sonra deftere yapar ben öyle yapmıştım eli alışıyor

0

Okuldan gelir gelmez hemen derse oturtmayın. Bir süre oyun oynayıp rahatlamasını sağlayın, ardından ufak bir meyve molası verip birlikte dersini yapmasını sağlayın, yarım saatte 10 dk mola verin o sürede onun oyuncakları ile oynamasına müsade edin. Ardından tekrar derse geçin, sonrasında ödevleri bitince bir süre(uyku saatine kadar) istediği şeyleri yapmasına müsade edin. Uyku öncesi yanına gidin onu sevip ödevlerini yaptığı için, bugün sizi çok mutlu ettiğini eminim yarın öğretmeninde ödevlerini gördüğünde mutlu olacağını söyleyin. Ona karşı sevginizi gösterin ve huzurla uyumasını sağlayın.
Eğer illa ödevimi yapmayacağım derse öğretmenine durumu iletip bugün ödev yaptırmayacağınızı öğretmenin ödevini yapmadığı için onunla özel olarak konuşabilir mi diye görüşün. Eve geldiğinde oğlunuzun kendisinin anlatmasını bekleyin. Sonra tekrardan birlikte ödevini yapmasını teklif edin. Öğretmeninin konuşması eminim çok işe yarayacaktır.

0

Taş kagitmakas oynayın, kaybeden 1 sayfa yapsın. Böyle Böyle başka oyunlarda deneyerek eğlenceli hale getirilebilir.az sayfadan başlayın alıştıkça çoğaltın mutlaka ona kitap okuyun

0

O dersle uğraşır siz tv izlerseniz ya da daha eğlenceli bir şeyle ugrasıysanız yapmaz. Mesela evde sorumluluk saati oluşturun o saatte siz de tlf vs bırakın, kitap okuyun o da mecbur ödevini yapacaktır.

0

Oyunla deneyin siz öğretmen olun çocuğunuza aferin çok güzel oldu buda benim ödevim öğretmen annelerde veriyor deyin bir birinize not verin geçen yıl birinci sınıftık boylelıkle güzel yapıyorlar

0

Allah'ın emri o her çocukta ... Bir iki aya kadar ödev deyince sizlanarak oturur sonra sen iş yaparak ama onun yanında olacak şekilde yapar ... Sonra sonra kendisi zor sorulara kadar yapar arada yardım ister. Ama ilk 1 2 ay yapmak istemezler hep

Anne ya da anne adayıysan