Kolik bebek anneleri

0

Merhaba hanımlar aramızda kolik bebek büyüten var mı?? Kolik bebek belirli saatlerde mi ağlar yoksa gün içinde sürekli huzursuz ve ağlamakla mı geçer zamanları?? Birde büyük tuvaletleri mukuslu olur mu kolik bebeklerde?

0 0
10 yanıt - paylaş
0

Kolik bebek evet aynınsaatlerde genelde aksam saatlerınde olur aglamalar. Mukuslu kaka da alerji bakılmalı.. Süt ve süt ürünleri tüketmemelisiniz. O da huysuz yapar bunu doktorunuzla paylasın

0 0
paylaş
0

Senelerdir derim; Kolik diye birşey yoktur; bağırsak tepkili alerjik bebek vardır.

0

Kizim kolikti ilk 3 ay gercekten gecmek bilmedi. Evet genelde hep aksam saatlerinde aglardi ama evde gündüz kalabalik olsun evimiz disinda bir yerde olalim ordada basardı yaygarayi. Mukuslu kaka varsa mutlaka alerjisi icin doktorla gorusun cunku o da aglamalarini cok etkiliyor. Kullanmadigimiz gaz damlasi kalmadi ben emzirirkende dikkat ettim ama ilk 3 ay gercekten cok zordu.

0 0
paylaş
0

Çok rahatsız ediciydi uyum süresi gibi değilde acı çekiyor gibiydi, endişelendim test yaptırdım. Alerji çıktı

0

Kolik genelde aynı saatlerde olur ve akşam huzursuzluğu ile karistirilabilir. Gizli reflu, alerji, intolerans bunlar gun içinde de bebeğin huzursuz olmasına neden olur? Belirtileri, sizin beslenme şeklinizi, bebeğin aldığı takviyeleri ve günlük rutinlerinizi hep birlikte değerlendirecek uzmana ihtiyacınız var. Bebeklerde alerji testleri ilk 2 yıl doğru sonuç vermeyebilir ondan test yaptırıp alerji yok çıksa bile alerji olabilir.

0

Eğer ben kolik sorunu olan bir bebeğin büyük olasılıkla alerjik bir çocuk olacağını bilseydim, verdiğim anne sütü ya da mamanın bağırsaklarına yaptığı gaz sancısından kolik ağrılarını çektiğini bilseydim mutlaka kandan bebek bile olsa alerji testi yaptırır doktorun söyleyeceği diyeti uygular ve kurtarırdım bıdığımı

0

Ah kolik bebek ah... Bilirim 4 ay ne çektim Ağlayan hiç bir şekilde susmayan bir bebek siz öncelikle sakinliginizi koruyun çünkü siz gergin olursanız bebeğe de geçiyor. Kucağınıza alın ten teması önemli baby sleep diye uygulama var beyaz gürültü var onu mutlaka indirim bayağı sakinleştiryor 5 aylık oldu hala onla uyuyor gaz masajı yapın ayse önerin . Arabada gezinti yapin .bu bi süreç geçecek emin olun hiç geçmeyecek gibi gelmişti bana ama geçti şükür. Sizede Allah kolaylık versin.

0

Kolik bebeğin bir sebebide alerji olabiliiyor aklınızda bulunsun başka belirtilelerde varsa

0

Kolik için zaman en iyi ilaç. Buna kanaat getirdim. Oğlum 2 buçuk aylık, ancak azalmaya başladı. Bu süreçte kriz anlarında karnına sıcağa yakın su tutarak banyo yaptırdık, (banyoda bebeğinizi suda tutarken kulak deliklerinin suyun içinde olmasına dikkat edin, bu onlara anne karnını hatırlatıyor ve onları sakinleştiriyor.) Ayrıca bol bol ten teması kurduk, (banyodan sonra çok işe yarıyor) yok banyo yaptıramazsanız bebeğinizin üzerini soyun, kendinizde soyunun, bebeğinizin üzerine ince bir örtü örtebilirsiniz çünkü sizin vücut sıcaklığınız ona yetecektir. kalp atışlarinizi duyabilecek şekilde bebeğinizi göğsünüze doğru tutun. Onun karnının sizin karnınıza denk gelmesini de sağlayabilirsiniz. Bunun dışında masaj, beyaz gürültüler, (bizde saç kurutma makinası sesi ișe yaradı) slingte yada ergonomik kanguruda taşımak işe yarayan yöntemler arasında. Size canı yürekten kolaylıklar diliyorum bu süreçte. Gerçekten çok zor ama gaz damlaları bitki çayları vs yararı kanıtlanmış şeyler değil kesinlikle uzak durun derim. Zaman en iyi ilaç göreceksiniz. Bağırsakları yeteri kadar olgun olunca gaz sancıları ve kolikler azalacaktır. İyi günler.

0 0
paylaş
0

Buyuk kirtasiyelerde kolik cd si var.bebeği rahatlatan sesler,muzikler içeriyor.bir deneyin rahatlayacaksiniz

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan