Kızım şuan 1. Sınıfa gidiyor. Sınıf tekrarı yaptırmalımıyım.

0

Kızım 1. Sınıfa gidiyor ancak duygusal olarak çok zayıf durumda, arkadaşları tarafından da dışlanıyor. Her gün ağlıyor. Okuma yazma öğrendi ancak yavaş okuyor. Sınıf tekrarı yaptırsam faydası olur mu yoksa kızım duygusal olarak daha mı kötü olur. Bir türlü karar veremiyorum kötü durumdayım. Fikirlerinize ihtiyacım var böyle bir durum yaşayan oldu mu? Deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.

  Yarenyaren   -   Diğer
0 0
12 yanıt - paylaş
0

Okula başlamadan önce nasıldı peki benim de 5 yaşında oğlum çok içine kapalı arkadaşlık kuramıyor sosyal değil ben 1 yıl geç yollucam nasip olursa

0

Bence sınıfını degistirin ve bu durumu rehber hocası ve kizinizla konuşun küçükte olsalar doğru karar alabilirler.

0

Kızınız kaç yaşında. Arkadaşlarından küçükse. Yada büyükse ondandir

0 0
paylaş
0

Bol bol kitap okurursanız okumasi hızlanır,dıslanma konusunda yapacak bisey yok benim cocuklarımda yasıyor

0

Sinif tekrari yapsa daha kotü arkadaşlari dalga gecer ke dini daha kötü hisseder benim kizim 6 yasinda 1 sinifa basladi yasitlari buyükdü yas olarak biraz gerifen gittik matematik dersi bile aldirdim ozel hoca tutmustum simdi liseye gixiyor sinif 1.si allaha sükür yapamadigi yerde özel desdek alin daha sonra acilir insallah kesinlikle sinif tekrari yaptirmayin

0

Kızınızla konuşun yeni bir sınıf istermisin diye sorun? Hersey ögretmende bitiyorr. Okuldaki akran zorbaligina mudahale etmesi gerekiyor. Kizimin sinifinda 2 sinif gecen yildan okumada zorlanan cocuklar vardi. Bu yil O 3 cocukla özellikle ilgilenip digerlerine yetiştirdi ögretmenimiz.

0 0
paylaş
0

Sinif ogretmeni ve okul rehber ogretmeniyle konusun ve tavsiyelerine uyun.

0

Tekrar yaptırmayın bence iyi olmaz öğrenmiş okumayı yazın çalıştırın hızlanır

0 0
paylaş
0

Yavaş okuma olayını bu yaz düzenli kitap okutarak çözersiniz. Duygusal bir çocuksa eğer sınıf tekrarı negatif sonuçlanabilir ,sınıf tekrarını düsünmeyin bence

0 0
paylaş
0

Bu konuyu sınıf öğretmeni ile görüşün,sınıf tekrarı bazen olumlu bazen o olumsuz sonuçları olabiliryor. Bunun kararını buradan değil sınıf öğretmeni ile görüşüp karara bağlayın. Unutmayın ki her çocuk farklıdır, burada ki deneyimlere göre karar almanız size yaptırabilir bilginize.

0

Rehberlikle konuştum, öğretmenle konuştum sonuç yok onlardan da memnun değilim aslında. Kızıma bir zarar geldiğinde, zarar veren çocuğa sorduk s"ben yapmadım diyor..."kızıma da dönüp sen mi yanlış anladın gibi saçma bi durumda kaldık tek şube var. Oğlumda aynı okulda diye kızımı alsam mı almasam mı kararsızlığı bir yılı geçirdi. Kızımla aynı sınıfta okuyan 8 kişi de aynı çocuklardan şikayetçiymiş bu yıl kayıt yaptırmamışlar. Başka okula geçtiler. Ben biraz geç kaldım kızım duygusal olarak kendinden küçüklerle daha iyi anlaşıyor. Yedi yaşında ama duygusal olarak küçük. Konuştum kızımla "başka okulda birinci sınıfa gidersem sınıfın en iyisi olurum ozaman" gibi bir cümle kurdu. Başarı olarak da ezilmiş sanki. Kaydetmeyi düşündüğüm okulun ikinci sınıf kontenjanı da dolmuş. Eşim başta karşi çıktığı için o okula da geç kaldık sanki.. Buradaki şikayetçi olan arkadaşları da oraya gitmiş. Oranın birinci sınıfına kaydetsem arkadaşları orada, onları görüp üzülecek. Ne yapacağım bilmiyorum. Eşim de akıllanmış ama geç oldu biraz bu çocuğu burdan alalım diye. Çıkmazdayım. Ama bişey biliyorum devam ederse çok geride kalacağı.

0 0
paylaş
0

Bu arada kızım çok sosyal ve güleç bir çocuktu okula başlayınca. Oğlum küçükken içine kapanıktı hiçbir çocukla konuşmazdı ama oğlum hiç sorun yaşamadı. Şimdi 4. Sınıfta okjl birincisi. Kızımda okula başladıktan sonra içine kapandı.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan