Kadın sünnetleri neden engellenmiyor?

0

KADIN SÜNNETLERİ NEDEN ENGELLENMİYOR?
6 Şubat Kadın Sünnetine Karşı Sıfır Tolerans günü; peki ne demek kadın sünneti? Hiç düşündünüz mü bunu? Sizin başınıza gelmediği için, ‘’bana dokunmayan yılan bin yaşasın’’ mı dediniz?
Bugün zamanımızda 200 binden fazla kadın, kız çocukları ‘’Genital sünnet’’ ettirilip işkenceye maruz kalmış durumda ve bu yüzden de genital sakatlanmaya maruz kalmıştır. Özellikle Afrika ve Orta Doğu ülkelerinde hala devam etmekte bulunuyor. Tabi bazı bölgelerde Amerika ve Avrupa ülkelerine göçüp giden ama hala bu inanışı vahşeti devam ettirenlerde var aramızda. Avrupa her 6 Şubatta bir bu vahşetin durdurulması için çağrı yapıyor, lakin hala ele geçen bir etkili sonuç bulunmamaktadır.
Bunu yaşayanlardan birisi olan Bishara;
"11 yaşında 'sünnet' edildim. Büyükannem saf ve temiz olmak için her kızın bunu yapması gerektiğini söylüyordu" diyor Bishara.
Kenyalı Bishara kadın sünnetine karşı kampanya yürütüyor. Elindeki kağıtta "Bıçağınızı ve jiletinizi bırakın. Kadın Sünnetine Hayır" yazıyor.
Peki kadın sünneti olanları ne gibi sorunlar bekliyor, sürekli tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları, idrara çıkma sorunları, devam eden bin bir türlü enfeksiyonlar ve en önemlisi normal doğurma hakları ellerinden alınmış oluyor, Sezaryen doğum olmadan doğum yapamıyorlar. Kadının en doğal hakkı olan normal doğum elinden alınması kadar kötü bir durum yok bence. Belki de bundan önce sezaryen daha yaygın olmadığında sezaryen doğum yapılmadığı için sünnet olup ölen bir çok kadın vardır kim bilir?

Kadın sünnetleri neden engellenmiyor?
  Oykus   -   Diğer
0 0
10 yanıt - paylaş
0

Zevk alınan bölgeyi jiletle veya teneke bidonlardan kesiyorlar.ve mikrop kapıp yüzlerce kız çocuk ölmüş.sebebi zevk alıp kötü şeyler akıllarına gelmesin iffetlerini korusunlar diyeymiş.belgeselini izlemiştim sinir olmuştum.yani namus kadınlara yüklenmiş.erkeklere kimse laf söylemesin.

0 0
paylaş
0

Evet var malesef yine her zaman ki gibi kadın namus adı altında yapılan bi vahşettir bu yazık günah nasıl acır

0 0
paylaş
0

rahim ağzını dikiyorlar,sadece idrar yerini açık bırakıyorlar,evlendikleri zaman açıyorlarmış dikişleri😔ne kadar acı verici,o kadınlar neler çekiyor...

0 0
paylaş
0

Keşke elimizden gelen Bir şey olsa zaten yasal değil ülkelerinde gizli gizli yapıyorlarmış O yüzden sonradan duyuluyor

0

Arkadaşlar bu konu ile ilgili yaşayan ve gerçekten neler olduğunu anlatan bir kitap öneriyorum. ÇÖL ÇİÇEĞİ.

0 0
paylaş
0

Kadın sünneti cok normal bazı ülkelerde yıllardan beri bir gelenek.. Malesef vazgecmiyorlar Keske vazgeçseler ama önune gecılmıyo

0

Benim bi arkadaşım vardı Somali'den ilk defa ondan duymuştum sünnet meselesini neden yapılıyor dediğimde kadınlardaki cinsel haz yeri varmış vajinada onu aliyorlarmis ki kadın zevk almasın böylelikle eşini aldatamazmis yani kız öyle anlattı çok şaşırmıştım yazık ve bunun dinimizde caiz olduğuna inandirmislar kadinlari

0 0
paylaş
0

Erkek cocuklarinada yapiliyor buna nezaman dur diyeceksiniz.simdi kimse kalkip muslumanlikda var falan demesin bildigin yahudi gelenegi.ne kiz ne erkek cinsel organi kesilmez.Allahinda boyle bir emri yoktur.insallah gercek muslumanligi ogrenince degisir dunya.cocuklara yapilanda vahsice oyle dugunle dernekle hicde şirin olmuyo bizim erkeklerimizin psikojisi bu yuzden bozuktur emin olun.

0

Ben belgeselini izledim günlerce unutamadım çok vahşice kadınlar cıglık cıglıga aklıma geldıkce urperıyorum hala

0

Kadın sünneti cok normal bazı ülkelerde yıllardan beri bir gelenek.. Malesef vazgecmiyorlar

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan