Huzursuz bağırsak sendromuna ne iyi gelir

0

Arkadaşlar merhaba. Yeğenimde İBS (huzursuz bağırsak sendromu) hastalığı var. Bilen arkadaşlar vardır elbet. Ne yese dokunuyor ishal oluyor. Özellikle hayvansal ürünler süt ve süt ürünleri yağlı yemekler ekmek yediği herşey dokunuyor. Psikolojisi altüst durumda. Bu hastalıkla ilgilenen doktor veya hastane ile ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.

  ceyhunelif   -   Diğer
0 0
13 yanıt - paylaş
0

Doktor tavsiye etmeyeceğim ama ayni durum esimdede vardı doktorumuz vsl3 diye bir probiyotik önerdi cok yararını gördü geçmiş olsun

0 0
paylaş
0

Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinde Hülya Hoca vardı. Gastroenteroloji bölüm başkanı. Bu işin piridir. Bir Haftalık hastanede kalım sonucu ciddi ilerleme kaydettik.

0 0
paylaş
0

Youtube dan Aysegul Çoruhlu nun bu konuyla ilgili videolarını izlemelisiniz çok yardımcı olur

0 0
paylaş
0

yediklerine dikkat etsin yağlı şeylerde bende de vardı geçti şuan . Olay psikolojij muz yesin her gün tuvalet çıkmadıgını görünce unutur bu olayı

0

Ülseratif Koliti tedavi eden Konyada bir tamamlayıcı tıp doktoru var.instagramda sayfasıda var. DR.İBRAHİMYILMAZ diye aratabilirsiniz

0 0
paylaş
0

Süreyya paşa alerji hastanesini öneririm. Gıda intoleransı konusunda iyiler

0 0
paylaş
0

Bunun bir diyeti var. Kitabı var alıp okuyun uygulayabilirsiniz. Yalnız benim bildiğim huzursuz bacak sendromu var huzursuz bağırsak ilk defa duydum.Geçirgen bağırsak sendromu olabilir mi ? Onunla mı karıştırdınız acaba ?

0

Modern tıpbın teşhis edemediği barsak hastalığına verdiği isimdir. IBS-C Kabızlı şekli, IBS-D ishalle kendini gösteran hali. Herkeste farklı görünür veya birbirine dönüşür. Tıp neden bilmiyor? Çok yeni kirleticiler, tarım zehiri var, o yüzden sebebi bilinmeyen çokta hastalık var. Buğda olabilir mi? evet gluten intolerans diye bir şey var fakat bunun sebebi ot ilacı, round up olabilir. IBS ile ilgili fb sayfaları var türkç3. Oralarda faydalı bilgi paylaşılıyor. Doktorlara gidip boşa masraf yapmayın derim, gıda teatleri de para tuzağı, güvenmeyin derim. Ishal için bentonit kilinden su hazırlayıp içsin.

0 0
paylaş
0

Kron hastalığı. Laktozdan uzak dursun. Bu hastalığı devlet hastaneleri pek araştırmiyor. Özel hastanede teşhis koydurmak daha kolay. Gelinimiz de aynı. Birçok test yapılıyor. Kolonoskopi gibi. Gerçekten zor bi rahatsızlık. Wc problemi bütün bedeni halsiz bırakıyor.

0 0
paylaş
0

Bende aynı sorunla uğraşıyorum. Meyve ve sebze ağırlıklı besleniyorum mümkün olduğunca gluten ve laktozdan uzak durmaya çalışıyorum. Geçmedi fakat sıkıntılar beslenme düzeni ile minimuma indi. Çok geçmiş olsun.

0

Bir yakinimdada bu yakinmalar vardi özellikle stresin tetiklediğini ve stresle bas edememe drumlarinda ortaya ciktigini soylemisti cok genis kapsamli bir alan umarim en yakin zamanda sagligina kavusur

0 0
paylaş
0

Rifaksimin etken maddeli antibiyotik tedavisi ile çok başarılı sonuçlar elde edildiğine dair ciddi çalışmalar var bence denemeye değer. Doktorunuza bir sorun dilerseniz.

0

Bu hastalık bende de var. Kolonoskopi ile ve şikayetlerle tanıyı doktorlar koyabiliyor. Lakin bana gittiğim doktorlar ilaçların tedavi için çok etkin olmayacağını söylemişlerdi. Hiç ilaç kullanmadım. Diyet uyguladığımda çok rahatlıyorum. Özellikle glütenli ve laktozlu şeylerden uzak duruyorum. Fodmap diyetini önereceğim ben de. Bir de doktorum bana ani sıcak soğuk değişimleri, mevsim geçişleri, stres, mükemmelliyetçilik gibi şeyleri bırakmamı önermişti. if diyeti yaptığım zamanlarda da çok rahat etmiştim. Kendim de çok çektiğim için bu illetten acil şifalar diliyorum.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan