Hiç biberon kullanmamış bebeğe biberon alıştırmak

0

Herkese merhaba. Cumartesiden bu yana ateş, şiddetli eklem ağrısı devamında gelen öksürük, tat ve koku duyusu kaybı ile devam eden semptomlar sonucunda test yaptırdım, covid19 test sonucum pozitif. Dün doktor bu hastalığın tek ilacı olan o meşhur sıtma ilacından verdi 5 gün boyunca kullanmam için. Fakat işin kötü tarafı 8 aylık bebeğim var ve aktif emziriyordum. Çok şükür kızım iyi ama sıtma ilacı kullanırken emzirmek kesinlikle yasak, sütümü sağıp dökmem söylendi. İlacı kullanmak istemedim ama zaten biraz zor geçiyor hastalık bende, hastalığın ilerleyebileceği söylendi. Velhasıl ilaca basladım.
Sorum şu:hiç mama almamış, biberon kullanmamış bebeği 6 gün nasıl besleyeceğim, ek gıdaya geçtik ama sanıyorum devam sütü alması sart, ama kabul ettiremiyoruz biberon. Hastalık değil ama beni bu emzirememe durumu çok üzüyor.

  LaleKazak   -   Diğer
0 0
13 yanıt - paylaş
0

Kaşık biberonlar var onlarla deneseniz. Belki o şekilde kabul eder. Kolaylıklar diliyorum. Çok geçmiş olsun

0

Çok geçmiş olsun bunlara benzer semptomları hepsini yaşadım test yapılmadı yaşadığım şehirde grip denildi ama maalesef değilmiş eşim şuan korona oldu ve o ilaçtan vermişler anlayacağınız kesinlikle emziremez dedi ilaç mümessili eşim şimdi yatak odasında karantinada çoook geçmiş çay bardağı ile su içirir gibi içirirdim ben bebeğime bi deneyin geçmiş olsun

0

Kaşık biberonlar var onunla denesenız belkı onunla içer ya da şırınga ile eğer emzirmeyeceksenız cok geçmiş olsun burarada🤲

0

Çok geçmiş olsun öncelik sizin sağlığınız siz iyi olun ki bebeğinizde olsun ❤️ doğum sonrası komplikasyon sebebiyle tekrar operasyon geçirmiş 1 hafta kullandığım ilaçlar sebebiyle emzirememiştim😔 ama her emme saatinde sağıp dökmüştüm o sütleri dökmek bile çok moral bozucu. Başta oğlumda biberonu almadı ama 2.3. Günden sonra almaya başladı üstelik yenidoğandı ona rağmen ilaçlar bitip emzirmeye başladığımda direk memeyi almıştı . Velhasıl evet başta ona yabancı gelicek ama sonrasında alışacak ama ek gıdaya başlamış olması şansınız kaşıkla da vermeyi deneyebilirsiniz.

0

Çok geçmiş olsun. Eğer varsa ve ulaşabilirseniz çocuk doktorunuz ile de görüşün. Ben de 2 kez ilaç kullanmak durumunda kalınca çocuk doktorunuzla görüşmüştüm. Arkadaşların bahsettiği e-lactancia güvenli. İçiniz rahat olsun. Tez zamanda güzel haberler inşallah 💐

0

Öncelik saglik bitiminde tekrar denersiniz üzmeyin kendinizi gecmis olsun uykuda derin uykuda alir zira ikizlerime bir iki denemiştim saatb 3 4 gibi derin uykuda alabilir deneyin üzülmeyin geçici bir durum

0

Çay bardağı ya da minik plastik bardaklarla içirmeyi deneyebilirsiniz. Bir de ben bir kere mecbur kalmıştım oğluma baş parmağımı emdirip ağız kenarından büyük şırınga ile vermiştik, o şekilde çok güzel içmişti mamayı.

0

Lütfen ilacı kullanın. Bebeğin size ihtiyacı var. Ek gıdaya gecin çorba yogurt sütlac.meyve püresi verebilirsiniz..

0

Kizim 8 aylıkken cay bardagiyla yogurt iciyordy cup cup. Siz de mamayi kasikla verebilirsiniz ya da fincanla deneyebilirsiniz. Ya da pipetli suluk deneyin bir de. Cok gecmis olsun. En kisa zamanda iyilesirsiniz umarim. Nasıl bulastigina dair tahmininiz var mi?

0

Geçmiş olsun. E-lactancia’dan ilacın etken maddesini kontrol edin mutlaka. Doktorların emzirmeye uygun değil dediği bazı ilaçların etken maddelerinin aslında güvenli olduğunu gördüm.

0

çok geçmiş olsun, bence 6 gün çok uzun bir süre değil, almasa bile ne olur dert etmeyin moral bozukluğu stres yapmayın çok çabuk iyileşin, iyileşin ki o 6 günün acısını çıkartın bebeğinizle bolca emzirerek

0

Bir kaç gün kendi sütünüzü sağıp saklasanız biriktirip ilaca başlamadan önce. Benimki de asla biberon almıyor çok endişe ediyorum bu yüzden. Allah yardımcınız olsun geçmiş olsun.

0

Geçmiş olsun 🌸 pipetli suluk, pipetli bardak, alıştırma bardağı denediniz mi? Çok üzüldüm. Bir an önce iyileşin inşallah.

Anne ya da anne adayıysan