Hamilelikte gaz sancısı

0

Arkadaslar cok acil yardimci olun normal sanci ile gaz sancisi karisir mi birbirine nasil anlarim esim sehir disinda tekim su an 32 haftaligim iki buklum kaldim cok sancim var ama cozemiyorum bir turlu bu ikinci gebeligim ilkimde hic boyle birsey olmamisti sezeryan dogum yapmistim nolur yardimci olun

  ÇınarınAnnesi   -   Hamileyim
0 0
10 yanıt - paylaş
0

Bel ağrısı kasik ağrısı varsa doğum sancisidir.Bebek baskı yapınca gaz sancısı da olabilir. Dogum sancisi 2. 3 dk da bir gelir bebek cikicakmis gibi .Sancilarin kaç dk da bir oluyor ve ne kadar sürüyor takip et ve doktorunla görüş.

0 0
paylaş
0

Bende gaz sancisi sanmistim 2 saat sonra dogurdum

0

Gaz sancısını anlarsınız mutlaka diye düşünüyorum

0 0
paylaş
0

Acile git hemen ntsden bakıyorlar tek git bişiy olmaz

0

Git drye Doğum sancısı durdurmaz ama gaz sancısı az olur şiddetli sancınız varsa hemen doktora

0

Doğum yakın gibi, niçin yalnız kaldınız. Komşunuza veya bir yakınınıza haber verin. Geçmiş olsun

0

Sancı devamlımi var yoksa Aralıklımı yada biraz sakin olup vücudunuzu dinleyin gaz çıkartmak için zorlanıyormusunuz

0

Doğum sancısı çok afedersiniz büyük abdest sancısına benziyor bunu doktorlar söylüyor ben değil. Doğumhanedeyken yanımda yatan hastalar WC ye gidecekken hemşilere haber ettiğinde hemşire ve ebeler soruyor büyük mi küçük mü? Büyük dediklerinde bebek olabilir o diyorlar ve ona göre başında bekliyorlar. Her iksii de makata be mesaneye baskı yaptığı için zaten o yüzden lavman ve sonda yapıyorlar aynı yerde basınç olduğundan dışkı ve idrar çıkmasın diye. Siz sancılarınızın ne sıklıkta olduğuna bakın her 10-5 dk da bir geliyorsa ve bele vuruyorsa genelde o doğum sancısıdır. Ve sürekli olur napsanız geçmez. Bir de yalancı doğum sancısı var gerçek doğum sancısı ile karıştırılır. O düzensizdir. Yatınca veya gezinince geçer fakat gerçek doğum sancısı asla geçmez her seferinde sıklığı artar ve şiddeti de artar mesela 10dk da bir oluyorsa doğum yapmadan hemen önce 5 dk da bire iner.

0 0
paylaş
0

ılıktan bi tık daha sicak suyla dus alin gecerse gaz sancisi gecmezse dogum sancisi.doktor tavsiyesi.denedim fayda gordum.

0 0
paylaş
0

herkeste ve her bebekte aynı olmuyor bnmde 37 haftalık tı 2.bebeğimdi sancı yoktu ama karnım taş gibi oldu ağırlaştı hastaneye acile kontrol e gittik ne olur ne olmaz diye doğummuş meğer doğuma aldılar 🤭🤰

Anne ya da anne adayıysan