Göğsümde süt birikiyor, ağrı yapıyor

0

Lütfen yardım bebeğim 4 günlük 2 gündür çok fazla süt birikiyor göğsümde ağrı yapıyor sagdikca daha da çoğalıyor birde göğüs uclarim yara oldu nasıl gecirebilirim ?

  Tuana   -   Emzirme
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Canım merhaba, öncelikle anneliğiniz hayırlı olsun sağlıkla büyütün keyifle huzurla büyüsün. Doğru emzirme ile ilgili görsellere bakabilir videolar izleyebilirsiniz, meme ucu yaraları yanlış emzirmekten kaynaklanır.
Aktif emen bir bebek varsa sağım yapıp memeleri boş yere uyarmanız fazla süt üretimi sağlar yani memenin kapasitesinden fazla süt üretir. Sağımı yolun başındayken mutlaka bırakın, gak meme guk meme emzirin, ilk üç ay memede yaşar yenidoğan bebekler. Sağıkla büyüsün.

0

Göğüs icin kremler var onlardan alıp strec fil kapatın üstüne daha cabuk etki yapacaktir süt birikimi icin ise sağıp dondurucuya atabilirsiniz ben öyle yaptim 3 ay donmus sekilde saklayabiliyorsunuz

0 0
paylaş
0

Bnmde 6 gun oldu aynen yara oldu kantoron mustela lansihon düzelmedi daha ki benim 3ucu tam kavrayamadiklarindan yara oluyor.

0

Sütünüzü sağın buzluğa koyabilirsiniz ileride lazım olursa kullanırsıniz sık sık sağın birikip ağrı yapmasını engelleyin ve ben silikon kapaklardan kullandım kapakta biriken süt sayesinde göğüs ucu yaraları çabuk geçiyor şahsen ben öyle yaptın bazende lansinoh krem kullandım

0 0
paylaş
0

Meme ucu yarası için Gamastan pomad tavsiye ederim, içeriği temiz ve etkili bir pomad. Emzirmeden önce yıkamayı unutmayın.

0 0
paylaş
0

Sagip bosaltin bebeginiz midesi minicik ilk gunler gogusler orantisiz süt uretir mastis olursunuz mutlaka bosaltin o büyüdükçe sagimi azaltirsiniz.
Gogus ucu kapaklarindan alin en iyi ilac kendi sütünüz kapaga süt koyup ucuna kapatin hemen iyilesiyor bi tane de krem kulalnirsaniz yaninda daha da etkili olur.
Saglikla büyütün 🤗

0 0
paylaş
0

Meme ucu yara problemine benim bulduğum tek çözüm silikon meme uçları oldu, krem tek başına fayda etmedi bende

0 0
paylaş
0

Bebeği her saat başı emzir iyi gelir bide yara için lansinohtu galiba mor kaplı birkisel krem çok iyi emzirirken yıkamanada gerek kalmıyor

0

Benimde sütüm fazla geliyordu, tıkanıyordu bebeğim, mecbur öncesinde biraz sağıp dolaba koyuyordum, bir süre sonra düzene girecektir.

0 0
paylaş
0

Göğüs yaraları için kesinlikle doğru emzirme tekniği videolarına bakın.o kahve rengi bölgeyi afedersiniz ama bebeğim ağzına tepiyordum neredeyse 1gunde acılarım dinmisti.o fazla sütü sevin lütfen.suan keşke olsa modundayim. Elbette terbiye olacaktır ama siz sağıp dolaba atın.emin olun okadar kiymetliki şuan ki sütünüz.(umarım iht duymazsınız).ama en ufak problém de buzlukta ki süt kurtarici oluyor.sevgiler

0

Göğüs ucu için gümüş kapak al benimde yarıldı emzirirken kanıyordu o çare oldu göğsünü Buhara tut ve o sırada yavaş yavaş sağ hafif yumuşar sonrasında da emzir hemen yoksa mastit olursun benim bebeğim 45 günlük yaşadım tek göğsümü emdi ilk zamanlar ve anlattığım şekilde çare buldumt

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan