En İyi Bebek Bezi Markası Hangisi?

0

Hem sormuş olayım, hem de bir kız çocuğu annesi olarak kendi görüşlerimi yazayım istiyorum.

0 0
6 yanıt - paylaş
0

Bir kız çocuğu annesi olarak bugüne dek kullandığımız ve memnun kaldığım bazı bez markalarını yazayım ben. Bu arada bez markalarına geçmeden önce bir bezde hangi kriterlere dikkat etmeliyiz onlara bakalım.

● Bezin hava geçirip geçirmemesine dikkat edelim. Hava geçirmeyen bezler bebeklerde pişik gibi sorunlar yaratır. Hava geçiren bezler pişik gibi problemler yaratmaz ve daha sağlıklı bir cilt olmasını sağlar.
● Bezin sıvıyı hapsedip hapsetmediğine de dikkat edelim. Uzun süreli kuruluk sağlayan bezlerden kullanalım muhakkak. Çünkü kuruluk yerine ıslaklık geçiren bezler bebeğimizin cildinde kızarıklıklar yaratır ve nem oranını azaltır.
● Bezlerin numaralarına dikkat edelim. Her aya uygun bez çeşitleri oluyor. Yani 6 aylık bebeğe yenidoğan bezi takmayalım.
● Bezin bel çevresinin ve kenarlarının ince olmasına özen gösterelim. Bebekler elastik olmayan bezler kullandıklarında hem kenarları hem bel tarafında tahriş oluşturur. En kaliteli bebek bezleri elastik olan bezlerdir. Bunu hiç unutmayalım. Şimdi geçelim bebek bezlerine. :)

0

1- Prima Bebek Bezi

Prima markası bebek bezleri arasında en kaliteli olanıdır. Yukarıda saydığım bütün özelliklere sahip olan bir bezdir. Kızım ilk doğduğu zamandan itibaren kullandığımız ve en çok memnun kaldığımız bez oldu.
Prima markası diğer markalara göre maalesef daha pahalı bir marka. Parasını hak ediyor ama işte her bütçeye uygun değil.

Prima bebek bezi fiyatları 108 adet olanlar 170 TL. Prima 6 saate kadar kuruluk vaat eden bir marka. Ki gerçekten doğru da. Uzun süre kuru tutuyor. Ayrıca çok ince yapıları. Son teknoloji kullandıkları için incecik oluyor. Ama asla sızma yaratmıyor. Ayrıca çok esnek. Bebeğiniz hiç rahatsız olmuyor. En kaliteli bebek bezi kendisi. Bütçemi zorlamaz diyorsanız kullanın derim. Teminini de kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Online alışveriş sitelerinden (trendyol, hepsiburada, gittigidiyor, cimri.com) , süper marketlerden (Migros, Carrefour, Bim, A101 vs), hatta küçük marketlerden de temin edebilirsiniz.

0

2- Sleepy Bebek Bezi

Sleepy markası da hiç fena bir marka değildir. Bir süre Sleepy bebek bezini de kullandık. Güzel bir indirimden yakalamıştık. Özellikle prematüre bebekler için yaptıkları bezler çok iyi.

Çok hassas bir yapıya sahip. Sleepy’nin en güzel tarafı tamamen organik olması. Saf bir yapısı var yani. Eğer bebeğinizin cildi çok hassassa Sleepy markasından şaşmayın derim.

Paraben gibi zararlı maddeler içermiyor. Fiyatı 110 Tl civarında oluyor ama bazen çok iyi indirimler yapıyorlar. İndirim zamanı alırsanız çok uyguna gelir. Online alışveriş siteleri ve süper marketlerden satın alabilirsiniz. En hassas bebek bezi desem abartmış olmam. :)

0

3- Molfix Bebek Bezi

Molfix’in en sevdiğim tarafı 3d özelliği kullanmaları. Yani böylelikle bezler bebeklerimizin cildine çok az bir oranda temas ediyor. Yani yokmuş gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca hiç haraben gibi zararlı maddeler kullanmıyorlar.

Çok yumuşak bir yapısı olduğu için tahrik ve pişik gibi problemler yaratmaz. En uygun bebek bezi olarak bilinir. Ki gerçekten uygundur. Özellikle de indirimde yakalamışsanız değmeyin keyfinize. 140 adetli bebek bezleri 190 Tl ama indirimde 90 Tl’ye alabilirsiniz. Trendyol gibi online alışveriş siteleri veya Migros gibi süper marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

0

4- Huggies Bebek Bezi

Huggies markasının en güzel tarafı en uzun kuruluk sağlayan bezlerden biri olması. Çünkü Quick Dry teknolojisi kullanıyorlar. Yani bez sıvıyı algılayınca anında emiyor ve kurutuyor.

Uzun süreli kuruluk sağlıyor. Bir de bebeğiniz eğer çok hareketliyse Huggies tam size göre. Nedeni de bacak oyuntulu kenarlıklar yapmaları. Bu ne demek? Yani bebeğimiz bacaklarını istediği kadar oynatsın ama asla bezle temas etmiyor.

Dolayısıyla istediği kadar hareketli kalmaya devam ediyor ve kenarları tahriş etmiyor. 25 kiloya kadar bez ölçüleri var. En ucuz bebek bezi bu arada. 90 Tl’ye indirimsiz haliyle satın alabiliyorsunuz.

0

5- Canbebe Bebek Bezi

Canbebe klasiklerdendir. Çok uzun yıllardır ülkemizde olan bir marka. Vazgeçemeyeni çok. En güvenilir bebek bezi olarak Canbebe gösterilir hep. Diğer markalar gibi üstün teknoloji pek kullandıkları söylenemez.

Klasik bir yapısı olduğu için hassas cildi olan bebeklere pek öneremiyorum. Fiyatı ise 120 adet olanları 120 TL. Ama indirimden yakalarsanız çok daha uyguna alabilirsiniz. Online alışveriş siteleri ve süper marketlerde satılıyor.

Kaynak: https://www.kizlarsoruyor.com/saglik/q1181644-bebek-bezi-secimi---hangi-marka-bebek-bezi-iyidir

Anne ya da anne adayıysan