Emzirmeyi nasıl bıraktırabilirim?

0

Merhabalar, daha önce de yazmıstım ancak bir daha danısmak istedim. Umarım bu sefer daha cok tecrübeli anne okur ve tecrübelerini paylaşır.
Kızım tam 2 yaşında ve hala çok aktif şekilde emiyor. O da ben de zarar görmeden en kolay nasıl bitirebiliriz sizce emzirmeyi? Normal bir emme değil, bildiğiniz gibi değil, çok ama çok seviyor.. El ele göz gözeyiz, resmen aşk, emzirme sonrası nasıl yönetebilirim yokluğunu.. Hiç kıyamıyorum kızıma..Sütüm de hala geliyor. Ben de cok keyif alıyorum ama sabaha kadar uyutmayıp emdiği için de yoruldum. Sabaha kadar çok sık uyanıyor meme için, bu nedendir? Hem cok seviyorum aramızdaki bu bağı, hem yoruldum. Bu arada yeme ve sosyalliği konusunda sıkıntımız yok. Çalıştığım için yardımcımız var ve bazen 3 saat beni görmüyor ve sorun olmuyor ama yanımdaysa durup durup emiyor..Şimdiden cok tesekkurler yorumlarınız ve desteğiniz için sevgili anneler🌺

  İremAkbas   -   Emzirme
0 0
10 yanıt - paylaş
0

Gece uyandığında su verin bi kaç gece sonra uykuları düzene girer. Kolaylıklar diliyorum şimdiden

0 0
paylaş
0

20 dişi tamamladı mı acaba 20 dişi de tamamlanınca kendisi bırakıyor genelde diş sıkıntısından bu dönemde daha düşkün oluyorlar biz henüz 1 yaşındayız sabaha kadar meme ağzında bıraktığı an uyanıyor ama olsun bu da geçecek çok uykusuz kalıyorum ama değer

0

Bence sadece gece emzirmesini kesin
uykusuz işe gitmek sizin içinde yorucu olur. Allah kolaylık versin kardeşim

0 0
paylaş
0

çalıştığınızdan dolayı ayrılığı gidermek isteye bilir kızınız böylece. benim kızım mesela 10 aylık, uyanıp beni görmediyse, sonrasında sanki yanında tutmak istermış gibi memeyi hiç ağzından bırakmıyor. ve diş tabi ki başka bir neden ola bilir.

0

Bnm kizimda oyleydi ayni sizin kızınız gibi hic birakmazdi sütüm de bitmişti ama emerdi. Geceleri az emerdi. Calisiyodum da ama birakmadi. En son görümcem götürdü 3 4 gün orda kaldi sonra ben gittim onlar kiziyodu da ama vicdan azabi çekiyodum kiyamiyodum onlar gormeden veriyodum bi kac kere daha emdi sonra unuttu. Kızım için kötü mü oldu bilemiyorum su an yazarken bile bi garip oldum simdi 8 yaşında

0 0
paylaş
0

Dişleri tamamlanmadıysa gece onun için uyanıyordur. Yani diş sancısı varsa, emiyor olsa da emmeyi bırakmış olsa da yine uyanır.

0

16-26 ay arası, son dişler çıkana kadar yenidoğan gibi emerler. Naçizane tavsiyem biraz daha bekleyin, son dişler çıktıktan sonra kendi istekleri ile bırakmaları için ön hazırlık yapabilirsiniz, bu süreçte eşinizden yada bir yakınınızdan da yardım isteyebilirsiniz (dışarıda Bebeğinizle vakit geçirmeleri gibi)

0 0
paylaş
0

2 yaş civarında zaten aynen anlattığınız gibi olur normal. Öncelikle kaç öğün emdiğini belirleyin daha sonra öğünlerin arasını açın mesela 2 saatte emiyorsa 3 saate çıkarın bu şekilde 1 hafta devam edin ama illaki zorlayacak isteyecektir dirayetli bir duruşla duygularını yıpratmadan konuşun saat buraya gelince süt gelecek diye o sırada sevdiği ne varsa sebze meyve kuruyemiş verin ağzı boş kalmasın lakin saati gelince unutsada siz verin sözünüzde durduğunuzu görsün 1 haftadan sonra emme aralığını biraz daha açın tekrar 1 hafta böyle bu şekilde kademeli olarak devam edin en son sabah akşam kalır önce sabah en son akşamı kaldıracak şekilde ikinizde üzülmeden kesebilirsiniz en güzeli bu bence.

0 0
paylaş
0

Diş sıkıntıları bitince gece uykularıda düzene giriyor. 32 aylık oğlumda çok düşkün aşk yaşıyor resmen meme ile konuşuyor onlarla öpüyor kokluyor o da gece çok uyanırdı son 15 gündür daha iyi 2 kere falan uyanıp emiyor. Meme ile uyuyor bırakınca nasıl uyuyacak tedirginim hiç sallamadık hep memede uyudu. Bırakmak istemiyorum hele bu pandemi döneminde bakalım ama her gün konuşuyorum kendi bıraksın istiyorum.

0 0
paylaş
0

Bizde 14 aylığız aynı sizin gibiyiz. Beni görmediği an sorun yok ama gördüğü her an tişörtümü kaldırıp emmek istiyor.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan