Emzirme döneminde fazla süt dolumu

0

Merhaba;
Bebeğim doğar doğmaz 5 gün yoğun bakımda kaldı. O süreçte hep süt sağdım götürdüm. Mama verilmemiş hep anne sütü ile beslenmiş. Bugün eve getirdik ama süt sağmayı bırakıp memeden besledim. Şimdi memeler çok aşırı süt dolmaya sertleşmeye başladı. Bebek makina kadar emmiyor. Ne yapayım sağmaya devem etmeli miyim yoksa sadece emzirip düzene girmesini mi sağlamalıyız?
Memelerim çok sert sıkıntı yaratır mı bu bana?
Teşekkür ederim.

  Pherilice   -   Emzirme
0 0
12 yanıt - paylaş
0

Bence biraz sağım yaparak rahatlatın şuan sonra sağımı azaltarak tamamen emmeye bırakırsınız.iyi geceler 🌜

0 0
paylaş
0

Şu anda kontrolsüz süt üretimi çok normal. Böyle bir durumda işin içine, hiç gereği yokken, makineyi sokmak doğru değil. Bebekle memeler birbirini tanımalı, memeler bebeğin ritmini öğrenmeli. Bu yüzden makineyi bırakın, şişkinlik çok rahatsız ediyorsa rahatlayana kadar elinizle memeyi uyarmamaya çalışarak sağım yapın, bebeğinizi sık sık emzirmeye çalışın 3 saatte bir emzirmek çok az, saat başı emzirmeyi deneyin. Yüzünü ıslak bir pamukla silip uyandırabilirsiniz. Bir süre sonra düzeniniz oturur. Sağlıkla büyütün yavrunuzu.

0

Mümkün olduğunca emzirin.. siz anlarsiniz zaten gogusleriniz şişmeye başlarsa sagarsiniz ara ara. Memeler terbiye olana kadar süt üretimi kontrolsüz oluyor. Bence akiyorken doldurun. Buzluğa stok yapın azcik. Bazen lazım olabiliyor..

0

Makinayla sağım bende cok tazyik yapıyordu. Elimle ilk ön sütü sağıp sonra mememi veriyordum. Memeleri mutlaka rahatlatın ne kadar cok emerse ve sağılırsa o kadar sütünüz olur. Memelere süt birikmesin. Arz talep meselesi.

0

Öncelikle geçmiş olsun ben de benzer bi durum yaşadım. Benim bebegim meme çok sert olunca emmekte zorlanıyordu bi de tazyik olunca öksürüyodu. Ben de emzirmeden önce emzireceğim memeyi elimle 2,3 dk sağlıyordum emzirmediğim memeye lansinohun süt toplayıcısını takıyordum. O pompa gibi değil tazyik etkisi de yapmiyor, sertliği de geçiriyor. o sütleri de daha sonra verdim çok güzel stok olmuştu.

0

Makineyle sut sagmak sut uretimini arttirip daha cok rahatsiz edebilir sizi. Hemsire destegi alabilirsiniz, herkesin emzirme hikayesi farkli oluyor ve farkli cozumler gerekiyor bence.

0

Benim de ilk zamanlar baya sertti göğüslerim zamanla terbiye oluyorlar ama ben sagiyodum arasıra.Mastite yakalanabilrsiniz.Memenin tamamen bosaltilmasi lazım yeni süt uretimi için de.bence terbiye olana kadar hem emzirin emzirme sonrası da sagin atın buzluga

0 0
paylaş
0

Sık sık emzirin 3 saatte bir beslenmesi için erken gibi geldi. Sizi mastit olmanızı engelleyecek kadar elle sağım yapabilirsiniz.

0 0
paylaş
0

Bekleyin memeler zamanla terbiye olacak bebeğin ihtiyacı kadar süt üretecek siz sağdıkça bu kez daha fazla süt üretimine geçecek aynı şeyler olacak bu arada maşallah

0

Yeni doğduğu dönemlerde benim çok dolu ve sertti bence çoğu anneninde öyle oluyor hatta o kadar büyümüştü ki öyle kalacak diye korkmuştum 🙈
Sonra bebeğim kendi rutinini oluşturunca normal e döndü.
Ben hiç sağım yapmadım gerekteolmadı çok şükür ama siz emzirme sonrası yapabilirsiniz sanırım bir sorun olmaz .
Çok geçmiş olsun sağlıkla büyütün bebeğinizi

0 0
paylaş
0

Sağım yapın yalnız memede önce bebeğin ihtiyacına göre önce sulu kısım sonra doyurucu yağlı kısım olur o yüzden sağım yaparken buna dikkat edin bir memenin tamamını emdirin bebeğinize diğer memeyi sağım yapın birdahaki sefere diğerini emzirin öbürünu sagin dönüşümlu yapin zamanla uyum sağlarsınız

0

Makinayla sağıp içini boşaltın tamamen ve sağlığınız sütü sakın dokmeyin süt torbalarına koyup dolaba kaldırın.. sütünüz az olduğu zamanlar verirsiniz ama siz kuvezdeki gibi 3 saatte değil de sık sık emzirin bebeğinizi.. sağlıkla büyütün bebeğinizi.

Anne ya da anne adayıysan