Ek gıdaya geçiş süreci nasıl olmalıdır

0

Merhaba bebeğim 10 gün sonra 6.ayını dolduracak doğduğundan beri sadece anne sütüyle besledim. Ek gıda olarak neyle başlamalıyım??

0 0
9 yanıt - paylaş
0

Ben ek gıdaya kahvaltı ile başladım devam sütüne 1 ç.k labne peynir yumurta sarısı bebe biskuvisi koydum
Çorba olarak balkabağı çorbası yaptım çok faydalı doktorum olerdi
Kereviz çorbası da güzel oluyor denemeyen varsa deneyin

0 0
paylaş
0

Ilk yogurt ve sebze corba ya basladim ama az az verin ve 3 gun kuruluna uyun

0

YARIM TATLI KAŞIĞI PİRİNC UNUNU YARIM ÇAY BARDAĞI SU İLE PİŞİRİP DAHA SONRA İÇİNE 1 DİLİM ELMA RENDESİ 1 ÇAY KAŞIĞI KEÇİ BOYNUZU PEKMEZİ KARISTIRIP YEDİRİN ÇOK SEVİYOLAR.

0

Emziren anneler için en sağlıklı yöntem Blw yöntemidir. 1 yaşına kadar ana besin anne sütü olmalı ve ek gıda yarım çay bardağıni geçmemeli tüm gün boyunca.

0

Merhaba benim bebeğimin vücudunda kızarıklıklar oldu ek gıdaya başlayınca. Ama neyden oldu bilemedim şimdi bişi vermeye korkuyorum 7 ay 22 günlük bebeğim

0 0
paylaş
1 yorum
0

Öncelikle bir çay kaşığı yoğurt verin. Ertesi gün bir tatlı kaşığı sonraki gün bir çorba kaşığı olarak devam edin ki bebeğinizin midesi alışsın ve alerjik durumunu gözlemleyin. 3 gün sonra alerjik olmayan kabak, patates ve havuç ile aynı şekilde devam edin. Bu üçünü de 3 gün kuralı ile verdikten sonra hepsini karıştırarak çorba gibi yapıp hafif pütürlü kalacak şekilde çatalla ezerek yedirin. Mevsim sebzeleri ile devam edip en son mevsim meyvelerine geçin. Meyveyi baştan kesinlikle vermeyin. Meyveler tatlı olduğu için bebekler tatlı tada alışıp sebze yemeyi reddediyorlar.

0 0
paylaş
0

Kabak -havuc-patates-bunlari 3 gun kurali ile azar azar sonra bunlarin karisimini sonra ceyrek yumurta sarisi -muz -elma sonra 7.ayda yogurt dusunuyorum.

0 0
paylaş
0

BANA MESAJ ATIN, EVE GEÇINCE SİZE DOKTORUMUZUN BİZE VERDİĞİ EK GIDAYA GEÇİŞ LİSTELERİNİ ATAYIM.
MEYVEYLE KESİNLİKLE BAŞLAMAYIN SONRA SEBZE YEMİYOLAR.

0 0
paylaş
0

Bizi doktorumuz sebzeyle baslatti, ama mevsime gore sebzeler verdik. Aralik ayi icin bakabilirsiniz tabiki bebegin ayina da uygun olmasi lazim

Anne ya da anne adayıysan