Ek gıdaya geçiş sonrası kabızlık sorunu

0

Merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım 👋
Benim Bebeğim 7 aylık ek gıdaya 5 buçuk aylıkken başlamıştık Dr.karariyla 15 günde 2 kere kabızlık yaşadık başına gelen oldumu neden oluyor biseyleri tersmi yapıyorum acaba cok üzülüyorum her yemeğine zeytinyağı da katarım halbuki zaten kolik bebekti şimdi yine zorlanır olduk

  isimsiz -   Bebek-Çocuk Sağlıği
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Ilk etapta cok yuklenmeyin bol su verin. Lifli gidalar verin. Armut verebilirsiniz deveci armutu kabizligi onler hurma kayisi. Ben kizimda deveci armutu verirdim ayrica vay kasigi ile eksra da hakiki zeytin yagi icirirdim kabizligi gecerdi.

0 0
paylaş
0

merak etmeyin annesi bir süreç. Alıştıkça daha normale döner

0 0
paylaş
0

Normal.bağırsakları yeni bir sürece alışıyor

0 0
paylaş
0

Yediği şeylere dikkat edin bir süre daha. İnek sütü veriyorsanız bazılarına kabızlık da yapabiliyor. Sebze ağırlıklı besleyin. Yani makarna bile veriyorsanız sebzeli erişte tarzı şeyler yapıp verebilirsiniz. Zeytinyağı eğer en doğalindan bulursanız baya etki ediyor. Bir de kefir deneyin.

0 0
paylaş
0

Baska bir yorumda gordum. Ek gidayi cok fazla veriyorsunuz o yuzden kabiz oluyor muhtemelen. Gunde bir fincani gecmeyin.

0 0
paylaş
0

7 ay bebegin ek gidayla doymasi icin cok erken. 1 yas civarina geldiginde artik doyma amacli ek gida verecrksiniz. Suan cok verirseniz hep kati kaka yapar. Zeytinyagi da cozum olmaz. Ek gidada kontrolu elden birakmayin. 1 yasa kadar ana besin anne sutu veya formul mamadir. Sadece sunu da ekleyeyim bebegin bagirsaklari yeni yeni kati gida sindirimine basladigi icin araliklarla kati kaka yapmasi da biryere kadsr normal. Onemli olan kisa surede normal kivama donup donmedigi. Bir de cok kabiz oldugunda kutu kayisiyi kaynatip suyunu icirince hemen kakaliyor cogu bebek:) kizim iki yasinda 3 gun kaka yapmamisti. Yarim bardak icirdim iki saate kalmadan normal kivamda yapti. Bu da denemediyseniz aklinizda bulunsun:)

0 0
paylaş
0

İlk zamanlarda ek gıdayı çok vermeyin. Az az tattırın yoksa kabızlıktan kurtulamazsınız..

0

Sık sık ek gıda vermeyin. Günde 2-3 kere verin az verin

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan