Doğum sonrası anne izni alınır mı

0

.kamu çalışanıyım hamileyim 24 ile 32. Hafta arası idari izin kullanacağım ama doğum öncesi olan analık iznimi doğum sonrasına atamayacağım söyleniyor.deneyimleyen arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi çalıştığım kurumdaki amir 32 de gelip çalılırsan atabilirsin diyor ama bu çok mantıksız değil mi.

  Nezakettt   -   Doğum ve Sonrası
0 0
11 yanıt - paylaş
0

32 haftalık oldugunuzda zaten doktorunuz raporunuzu verir istersenız calısırsınız , neyi mantıksız anlamadım 32 oldugunuzda 5 hafta daha calısabılırsınız

0

32 de doğum iznin başladığı için idari izine girmez. Ondan dolayı çalışırsan doğum sonrasına eklersin. Çalışmadan ekleyemezsin. Mantıksız birşey yok. Bu kanunda böyle. Hem çalışmayayım hem de iznimi aktarayım yok

0

24 _32 arası idari izin veriliyor. 32 den sonra kurum inisiyatifine bağlı olarak çalışır yada çalışamaz alabilirsiniz. Benim kurumum izin vermedi çalışamaz raporu aldım. Analık iznim 32 den sonra başladı.

0

32 37. Hafta arasında çalışırsanız doğum sonrasına atabilirsiniz.Kanun bu şekilde. Yalnız su an 24. Haftada zorunlu izne çıkarılıyor diye biliyorum.Yani 24. Haftadaki idari izin 32. Haftada analık iznine donuyor.Bizim kurum bu şekilde uygulamış.24. Haftada risk var devlet izne ayırıyor, 32. Haftada personelin ben gelip 5 hafta çalışacağım demesi biraz garip olur zaten.

0

32. Haftada doğum izinime çıkma hakkınız var ama ben çalışabilir raporu aldım doktorumdan 38 e kadar çalıştım

0 0
paylaş
0

Devlet vatandaşı düşünüp ortada pandemi var deyip 24-32 arası çalıştırmayacak. Vatandaş kendini düşünmeyip 32-37 arası çalışabilir raporu alacak. Bu kişileri tek tek tespit edip, Korona olsa 1 bardak su vermem devletin yerinde olsam

1 yorum
0

Devlet hastanesinde çalışıyorum. 24-32 idari izinli oluyorsunuz. Bunu çalışıp doğum sonrasına aktarma gibi bir durum yok. Çalışır raporu alabilirseniz 32-37 arası çalışıp bu 5 haftayı doğum sonrasına atabiliyorsunuz. Ben de 33.haftadayım ve çalışıyorum doğum sonrasına bırakmak için.

0 0
paylaş
0

24-32 idari izne ayrılıp, 32 de gelip tekrar başlayan arkadaşım var. Riskli birimde çalışmama rağmen memur olmayanlar olarak devam ediyoruz maalesef biz de:) umarım yakalanmadan bitiririz bu süreci..

0

24 te çıkarsan Bi daha geri gelmen zor. 24-32 arası atılmıyor doğum sonrasına

0

Mayis 2020 de ikiz dogum yaptim, mart 12 de idari izne basladim dogum iznimi sonuna kadar aktardim sknti olmadi, ben de kamu calisaniyim..

0

İdari izin ayrı analık izni ayrı. Eğer risk var diyorsanız ki kesinlikle risk var 32. Haftadan sonra çalışamaz raporu alırsınız sonrasında doğum iznini uzatabilirsiniz ücretsiz izin alarak. Yani ben olsam öyle yapardım sonuçta sağlık paradan daha önemli

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan