Doğum izni

0

Merhabalar. Özel sektörde sağlıkçıyım ve hamileyim. Yasal doğum izni başlangıcına kadsr çalışıp doğum sonrası 2 2.5 yıl kadar ara vereceğim. Çocuğumu bakacak kimsem yok. Sorum şu. Doğum iznine kadar çalışıp doğum izni bitiminde istifa etsem herhangi bir yaptırımı olur mu? İşyeri bu durumu biliyor. O cephede sorun yok fakat devlet sen bizi kandırdın der mi?

  SevimKuru   -   Hamileyim
0 0
13 yanıt - paylaş
0

Merhaba , endise etmeyin doğum izniniz bittikten sonra istifa verebilirseniz. Sorun olmaz.

0 0
paylaş
0

Doğum izninizi kullanıp istifa edin bence o dönemki maaşınızı alırsınız hem. Bana kalırsa size öyle bir söz etme hakkı kimsenin yok siz evladınız için işten ayrılıyorsunuz ve size bir hak tanınıyor. Bu süre zarfında ayrılmaya karar vermiş olabilirsiniz sonuçta. Ben özel bir iş yerinde çalısıyordum. 40 ım çıktıktan sonra hemen gidip istifa ettim.

0

Hayır sıkıntı olmaz, hatta süt izninizi doğum izninin sonunda toplu kullanmayı talep edin.

0

Yani belki şu anda bakacak biri var ama 2 yıl sonra planlar değişti 🙄. Böyle de olabilirdi.. Belki de bakacak biri çıkar bırakmazsınız işinizi, gün ola harman ola.

0

Doğum sonrası tüm izinlerinizi ve çocuk 1 yaşına gelene kadar olan günlük 1,5 saat olan süt izninizi de topluca kullanın ondan sonra istifa edin.

0

Bi arkadasim dogum izni sonrasi ayrilacakti. O da ozel sektorde çalışıyordu. Kendisi cikmis gibi degilde sirket cikarmis gibi islem yapmışlar. Issizlik parasini da alabilmek icin. Sizinki zaten dogal bi surec. Bende dogum izni sonrasi ayrildim. Hicbir sorun yasamazsiniz

0 0
paylaş
0

Ben kurumsal fabrikada calışıyorum bizde doğum sonrası işe gelindiğinde 1 yaşı dolasıya kadar çocuğuma bakacak biri yok diye dilekce verilip tazminatlı çıkış alınabiliyor

0 0
paylaş
0

Devletin bunu kontrol etme olasılığı yok. İstifa etmeye o gün karar vermiş olabilirsiniz. (izinlerinizin bittiği gün) ancak yasal zorunlu süreyi atlamadan istifa dilekçenizi verin. (ihbar süresini hesaba katın)

0 0
paylaş
0

Özel sektörde çalışıyordum. Kızıma hamile kalınca 37.haftaya kadar çalıştım. Sonrasında doğum iznimi kullandım ve akabinde işten ayrıldım. Bir sorun olmuyor. Devlet size o parayı önceki çalışmalarınıza istinaden veriyor zaten. Hatta işyeri ile anlaşabilirseniz işyeriniz çıkış versün işsizlik maaşı da alırsınız

0

Doğum izni hakkınız sonrasında da istifa etmek kendi özgür kararınız hiç kimsenin söz etmeye hakkı yok rahat olun

0 0
paylaş
0

eger çalıştıgınız kurum tazminatınızı vermeme gibi durum olursa kreşte yoksa kreş olmadığı için istafa durumlarında tazminat alma hakkınız doğuyor bilginize.. hayırlısı olsun hakkınızda ..

0 0
paylaş
0

Sağlık çalışanlarının istifa hakkı bulunmuyor. Eğer bebeğiniz büyüdükten sonra dönecekseniz 2 yıl ücretsiz izin hakkınız var onu kullanın baktınız dönemiyorsunuz o zaman istifa edersiniz

0

Sorun olmaz umarım bir an önce kamuya gecersiniz özellerde çalışmak gerçekten çok zor evli ve cocukluysaniz..

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan