Covid-19 ve bakıcı Hijyeni

0

Merhaba
Evde 1 yaşlı, 3 çocuğum var. Çalıştığım için eve bakıcı geliyor ve bakıcı sürekli düğün, dernek, park geziyor. Virüsten dolayı çok rahatsız oluyorum. Sizce buna karışma hakkım var mı?

0 0
16 yanıt - paylaş
0

haklisiniz tabiki ihtiyaç olmasa bu dönemde kimseyi ewe sokmazsınız mecburiyet olduğu için geliyor ayrıca kendisi icin de tehlikeli olduğunu söyleyin

0 0
paylaş
0

Nacizane tavsiyem; raharsızlıklarınızı her zaman dile getirin... sadece bu olayda diil, hayatın her köşesinde bir çok olayla karşı karşıya geliyoruz. Hayat rahatsız olduğumuz şeyleri biriktirmek için çok kısa. Unutmayın içinize atmayın, söyleyin. İnsan söylediklerinden diil de, söylemediklerinden daha çok huzursuz oluyor. Huzurunuz hep olsun, sağlıklı günler 🙋‍♀️

0 0
paylaş
0

Ben kesin konuşurdum. Hatta evde uygun yer varsa bir süre evde kalmasını teklif ederdim. ama dışarıdan o şekilde bir risk taşımasını kabul etmezdim

0

Kesinlikle karışma hakkınız var, park bahçe keyfi geziyorsa söyleyin. Parasını veriyorsunuz bide üstüne hastalık mı kapıcaksınız. Dikkat etsin. Şu dönemde cahilce hareket etmesin. Uyarmak tabiki hakkınız!!! Sağlık söz konusu olunca, akan sular durmalı!!! Ben Coronayı geçirmiş biri olarak, o karışamazsınız diyen arkadaşlara burdan diyorum ki, bu hastalığı yaşasaydınız ve yaşam mücadelesi verseydiniz bu şekilde konuşamazdınız!Sevdiklerinizi korumak için karışmaksa karışırdınız, söylemekse söylerdiniz!

0

Merhaba Bizim şirkette servis güzergahini servisten indikten sonra otobüs kullanan arkadaş yüzünden uzattılar. Tabi o gizlice otobüs kullanıyor. İnsan kaynakları bilse uyarı alacak. Bu virüs çok tehlikeli. Güzel bir dille uyarabilirsiniz. Şu dönemde işinden olmak istemez herhalde. Size gelirken toplu taşıma kullanıyorsa o zaman beni evden alın yada aldırın bile diyebilir. Maalesef herkes bilinçli değil.

0

İş arkadaşımın anlaşması şu şekilde: evlerin arası 25 km, sabah arabayla alıp akşam bırakıyorlar. Ki bebeğin annesi doktor. Kadın kesinlikle toplu taşımaya binmemek ve toplu yerlere girmeme sözü de vermiş. Ha yalan beyanda bulunur mu bu aranızdaki güven ilişkisine bağlı ama kesinlikle uyarın ve ne istediğinizi açıkça söyleyin bu işin şakası yok.

0

Aynı durum eve gelen temizlikçi bayanlar için de geçerli bir hafta da kaç farklı yere gidiyorlar toplu taşıma da cabası. Birşey diyemiyorsunuz ekmeğini kazanıyor ama tabiki tedirgin oluyorsunuz.

0

Elbette hakkınız var iki gün önce yaşadığımız bir olayı anlatayım arkadaşımın evine sürekli temizliğe gelen yardımcısında virüs tesbit edildi ve bu kadın kaç eve kaç aileye bulaştırdı bir bilseniz arkadaşım ve ailesi karantina da suan ama şok halinde böyle bir şeye nasıl dikkat etmedim diye

0

Siz de çalışıyorsunuz ve ev dışındaki insanlarla temas halindesiniz bu mantikla onunda size karışma hakki olmalı onunda sizden kapma ihtimali var. Sadece parasini verdiginiz calisaniniz olduğu icin hayatına karisma hakkiniz yok diye düşünüyorum.

0

Kesinlikle konuşmalısınız.mecburi temas ayrı keyfiye temas ayrı.bakim evinde çalışanlara devlet anlaşma imzalatiyor heryere gidip yaşlılara virüs bulastirmasinlar diye

0

temizlik hastası bir babanemiz var yanlız yaşıyor evi kirletecek diye eve pek kimseyi almaz ve pekte kimseye gitmez bir kac kere abisini ziyarete gitmis ve şuan hastanede oksijen seviyesi çok düşük yoğun bakıma alınabilir korona teşhisiyle yatıyor bindiği otobüsten bulaştı muhtemelen yani iyi düşünün iyi taşının kesinlikle musade etmeyin

0

Eğer bu soruyu soruyorsanız insani duygularla savaşan vicdanınız Size buna hakkınız olmadığını savunuyor. Bu tıpkı sizin patronunuzun domatese alerjisi olup sizin bir daha domatesli hiçbir şey yapmamanızı veya işten sonra dışarıda çok eğleniyorsunuz diye iş saatlerinde yorgun olacağınızı düşündüğü için eğlenmeye gitmemenizi istemesi gibi bişey.

0

Kendine dikkat etmediğini düşünüyorsanız evde sürekli maske takmasını isteyebilirsiniz ama gideceği yere karisamazsiniz malesef.

0 0
paylaş
0

Bence karışmaya hakkınız yok. Nasıl ki iş yeriniz sizlerin sosyal hayatına karışamıyorsa ,sizde çalışanınıza karışamazsınız. Yalnız çocuklarınıza bakarken hijyene 2 kat dikkat etmesini isteyebilirsiniz.

0 0
paylaş
0

Kaygilanmakta haklısınız ama mudahele edemezsiniz. Kişi once kendini korumakla yükümlü. Bu bilinç yoksa çok zor...

0

Bizde de Yardımcı var ayrıca temizlikçi de geliyordu ama temizlikçiyi ailecek dikkatli olmadıkları için iptal ettim marttan beri gelmiyor. Yıllardır bize gelen birisiydi. Yardımcı teyzemiz çok dikkatli normalde otobüsle gelir giderdi marttan beri biz getirip götürüyoruz arabayla ve kendi çocuğu dışında kimseyle görüşmüyor. Pazara gitmemesi konusunda konuştum ben pazarda korona kapanları söyledim. Bence bunu konuşmak lazım. İnsanlar çok ciddiye almamaya başladı.

Anne ya da anne adayıysan