Covid-19 aşısının yan etkileri

0

Sevgili dostlar merhaba.
Çarşamba günü ilk doz sinovac covid 19 aşısı oldum. O gün sadece kolum ağrıdı. Ertesi gün halsizleşmeye başladım. Ondan sonraki gün sabah boğaz ağrısı, burun akıntısı gözlerde kızarıklık ile uyandım. Gün sonunda kemiklerim ve kaslarım ağrımaya başladı. Bugün kuru öksürük ve boğazımı parçalayacak gibi acısı var. Tat kaybı yaşamadım ama ağzımın tadı da yok. Ateşim çıkmadı. Birkaç doktordan aşı sonrası covid olabilirsiniz gibi yazılar okudum. Acaba diyorum. aşı beni hasta mı etti?
Bir de aşıdan beri 3.5 aylık oğlum inanılmaz rahatsız. Uyumuyor, durmuyor. Yanakta 3 benek kırmızılık çıktı. Alerji belirtisi olduğunu biliyorum. Sürekli emmek istiyor. Aşı olup yada hastalık geçirip sütü etkilenen oldu mu? Burada vaka sayımız çok az. Bulaş riskine karşı olabildiğince önlem alınıyor. Fakat covid testi yapılan yerlerde pozitif vakalar da olabilir. Eşim gidip test yaptırsan aşı olduğun için zaten pozitif çıkıyor dedi. Ne yapsam bilemedim.
Kısacası:
Aşı sonrası covid geçiren yada bu belirtileri yaşayan var mı?
Emziren annelerimizin sütünü etkiledi mi?

  LemanKemancı   -   Diğer
0 0
12 yanıt - paylaş
0

Aşıyı yapan kişi aşı olduktan sonra pozitif olunabildiğini söylemişti.

0

Dun aksam asi oldum daha once covit gecirdim kolumu kaldiramiyorum asiri halsizim gozlerim kapaniyor basim agriyor ama dun bir beyfendi asinin yan etkilerini sordugun da halsizlik,basagrisi,grip septomlari diye soyledi eger cok tedirginseniz test yaptirmak da fayda olur.Cok gecmis olsun.

0 0
paylaş
0

Uzmanlar aşı sonrası pozitif çıkmayacağını söylüyorlar. Yani aşıdan dolayı pozitif çıkmaz, eğer pozitif çıkıyorsa dışardan aldığınız anlamına geliyor diyorlar ama bilemiyorum. Bende emziriyorum bu sebeple aşı olmadım. Doktorlar da yapılabileceğini söylüyor fakat, emzirenler üzerinde yeterli çalışma yapıldığını düşünmediğim için olmamayı tercih ettim. Geçmiş olsun size.

0 0
paylaş
0

Aşının yan etkilerini yaşadığınızı düşünüyorum. 1-2 gün bekleyip test yaptıranilirsiniz. Şu haber sizin durumunuza yanıt veriyor. Doktor aşıya bağlı koronavirüs kapma ihtimalinin olmadığını söylüyor.
https://www.google.com/.../asinin-yan-etkileri-2.../amp
Emzirmeyle ilgili olarak dün 2. doz Biontech oldum, yan etkileri bugün oldukça yoğun yaşadım ama sütle ilgili herhangi bir etki olmadı.
Geçmiş olsun.

0

Geçmiş olsun benzer şeyleri ben de yaşadım 5-6 gün sonra geçiyor tamamen kendime gelmem 1 hafta sürdü, gidip covid testi bile yaptırdım ama çıkmadı geçmiş olsun aşı pozitif yapmıyor yani bana da öyle söylendi ama Aslı yok

0

Aşı pozitif yapmıyor denildi. Yani pozitif çıkarsanız aşıdan önce virüs almış olabilirsiniz. Yan etkileri herkeste farklı seyretti. Muhtemelen yan etkileridir. Aşırı boğaz ağrısı ve öksürük arkadaşımın 2. Doz biontech de oldu. Bende ilk dozda aşırı kol ağrısı olmuştu. Çarşamba 2. Doz biontech oldum. Perşembe full yattım. Hiç iyi değildim. Cuma yavaştan normale döndüm. Halam sinovac sonrası kaşıntı oldu. Örnekler veriyorum herkeste farklı belirtiler verdiği için. Geçmiş olsun. Belirtileriniz gitgide artarsa giderseniz doktora. Umarım artma değil azalma gösterir.

0 0
paylaş
0

Sinovac canlı aşı değil. O yüzden aşıdan sonra hasta edebilir denmiyor. Hasta olanların çoğu biontech yaptıranlar. Dışarıdan covid kapmış olabilir misin?Geçmiş olsun.

0

Ben biontech oldum, halsizlik kol ağrısı yaşadım. Aşıdan 15 gün sonra memelerimin irileştiğini hissettim sonrasında emzirmeye başladığım zamandan beri ilk defa sol göğsümde bir ağrı duymaya başladım. Sütüm dikkat çeker bir biçimde arttı. Oğlan 22 aylık emzirmeyi azaltmıştım fakat mastit olmamak için tekrar sık emzirmeye başladım. Bu durum 3-4gün devam etti sonrasında normale döndü.

0

1.doz biontech oldum ve 9 aylık bebegım emiyor cok şükür yan etkısını pek gormedım sadece hafıf kol agrısı oldu. Dr. Rutın hayatına dönebılırsın bebegın emebılır bır sorun Olmaz dedı. Cok şükür oglumda etkılenmedı pek ama 2.doz nasıl olur bilemiyorum.

0

teyzem ve enistem her iksiide bildigin covid gecirdiler asidan sonra. Doktorun söylediği yogun bakıma bile yatirilanlar oldugu yonundeydi yani aşının yan etkisi.

0

Aşı sonrası annem covid belirtilerinin tamamını yaşadı. Ama annem biontech olmuştu. Ben covid 19 geçirdim, benim yaşadıklarımın aynısını annem de yaşadı. Vücutta tamamen ağrı ve halsizlik, titreme, baş ağrısı...koku ve tat kaybını annem yaşamadı ama ben covid geçirdiğimden 5. günü onu da yaşadım. Benim gözlemlerime göre aşı bazı kişilerde covid belirtilerini ortaya çıkarıyor.

0

Emziriyorum, biontech oldum, 1.dozda hiç bir yan etki yaşamadım(ne bebek ne ben), 2.dozda 2. Gün dayak yemiş gibi tüm vücudum ağrıyordu, kolumda aşı yerinde hafif şişme oldu ama 3. Gün hepsi geçti.Bebeğimde hiç yan etki olmadı.

Anne ya da anne adayıysan