Çocukların yanlış davranışları

0

Merhabalar
Kızım 4 yaşında devlet anaokuluna gidiyor .
Bazen arkadaşlarından gerek okulda parkta mahallede bazı davranışlar hareketler öğreniyor hiç yapmadığı.
Güzelce uyarıyorum şükür anlıyor ve tekrar etmiyor ama iki üç gün o hareketleri gösteriyor.
Arkadaşı biseye kızınca boğa gibi burnundan soluyomus biseye kızınca anne ben çok kızdım sen böyle yaptın yada arkadaşım bana vurdu bende ona kocaman bağırdım derdi.
Bir oki kez burnundan öyle soluma hareketi yaptı kızgın boğa gibi.
Bende annecim arkadaşın öfkelenmiş öfkelenince mutsuz yada kızgın oluruz evet ama o hareketi yapmamalıyız boğalar yapar dedim.Bu bir örnek.
Gördüğü ama onaylamadigim her davranışı için böyle mı söylemeliyim yada neler bitebilirim daha başka?
Kızım çok naif sakin ve aramizdaki iletisimim
çok güzel sevgiker

  Lewin   -   Davranış-Eğitim
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Bence bu kadar müdahaleci olmayın. Tabiki uyarmamız gereken konular var ama bu örnek üzerinden yürüyünce bana çok normal geldi bu hareket

0 0
paylaş
0

Öfkesini bir şekilde belli etmeli ki hızlı solumak gayet uygun bir yol bence. Öfkelenmek de normal bir duygu o hareketi yaptığı zaman öfkelenmişsin, kızgın hissediyorsun gibi aynalama yapabilirsiniz. Ama öfkesinin şiddete dönmemesi lazım.

0

bizde de öfkelenen yastıkları mıncıklar mesela. Gördükleri hareketleri öğrenirler 🙂 öğrendiği hareket vurma itme de olabilirdi. Sanırım sizin hoşunuza gitmediği için uyarma ihtiyacı hissettiniz. Bence be kere uyardıktan sonra üstünde durmak ters etki edebilir. Bana çok yanlış gibi gelmedi ama öfkesini yansıtabilmesi duygularını bastırmaması güzel bir şey.

0

bu hareketi yapman hoşuma gitmediği öfkeldndiğini göstermenin başka yolları da var diye konuşabilirsiniz ama çok takılacak bir durum da değil bence daha neler öğrenecekler dışarıdan..

0 0
paylaş
0

siz ısrar ettıkce ınat yaparak daha da devam etmeye devam edecektır bence bıraz akısına bırakın

0 0
paylaş
0

bencede siz üzerine düştükçe yapmaya devam edecektır bı yerde okumustum duymamazlıktan gelırsenız yapmayı bırakıyolarmıs

0

bencde öfkesını bır sekılde dıle getırmesı gerekıyor malesef ama bu nasıl yaptıgına bence onun karar vermesı gerekıyor

0 0
paylaş
0

bende pek kotu bır sey gormuyorum acıkcası bu durumda kendısını bır sekılde dıle getırmesı gerekıyor bu buyudukce de farklı sekıllere donusecektır o yuzden bence ffazla sıkmayın

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan