Çocuklarım gece uyumuyor

0

Hayırlı akşamlar hanımlar.. 6 yaşında ve 3.5 yaşında ve altı aylık olmak üzere üç kızım var . Sorum şu.buyuk kızlarım gece uykuları yok sabahı Sabah ediyoruz artık yoruldum gündüz uyutmuyorum akşam 10 veya 11 gibi uyutuyorum yarım saat uyuyup uyaniyorlar ve birdaha uyuma nedir bilmiyorlar. Tekrar uyutmaya çalışıyorum yanların da duruyorum onlarla uyumaya çalışıyorum ama yok banyo ediyorum yine yok . Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz ..

  Sardunya   -   Uyku
0 0
12 yanıt - paylaş
0

Gece saat on on bir olunca ışıkları TV telefonu herşeyi bırakın kalkmak isterlerse asla cevap vermeyin benim çocuklarım küçük ama ben hep böyle yaptım aynı saatte pijamaları giyerler uyku saati gelene kadar aynı saatte ışıkları kapatırız

0

Enerjileri çok spor yapsinlar evde müzik açın oynasinlar enerjilerini atamadiklari için uyuyamiyorlar malum yasaklar

0 0
paylaş
0

Oğlum 4 yaşında,öğlen uykusuna yatıyordu.kreşe başladı uyku saatinde kreşte oluyor.4 buçukta evde oluyor 5 de kendisi uyuyor.1 saate yakın uyuyor sonra uyandırıyorum. Akşam da 11 e doğru uyuyor.o ara uykusunu almazsa dediğiniz gibi gece 3 e kadar ayakta.

0 0
paylaş
0

sizin elinizde bence biraz sesinizi yukseltin uyun dye boyle nasıl dolasiyor bu cocuklqr uykusuz oglum 2aylikti gece uyumazdi ihtiyaclarini gderir aralarda aglarsa sallamaz dim bir iki derken 2gunde alisti uyanmazdi 2 kere mama yapar sonra uyurdu simdi 6yasinda hic 6senedir uykusuz kaldimi bilmem 12 dedimi uyur sabah 10 da kalkar biraz da baskinizi koyun benim dusuncem

0 0
paylaş
0

Oğlum 4 yaşında,öğlen uykusuna yatıyordu.kreşe başladı uyku saatinde kreşte oluyor.4 buçukta evde oluyor 5 de kendisi uyuyor.1 saate yakın uyuyor sonra uyandırıyorum. Akşam da 11 e doğru uyuyor.o ara uykusunu almazsa dediğiniz gibi gece 3 e kadar ayakta.

0

Merhaba, geç kalkan çocuk geç uyur. Uyanma saatini her gün 15 dk erkene alın. Çocuk ihtiyacı olan uykuyu alıyor. Uyanık kalma saatini doldurmaya çalışıyor. E yorulunca kısa bir sekerleme yapıyor siz 11'de yatırınca.. Uyku vakti 4-5 diyorsunuz. Ben şöyle yapardım. Bu akşam 1 gibi yatırırdım. Sabah 11.30'da kaldırırdim. Yarın 15 dk daha erken yatırırdım. Bu çocuklar sabah 8'de kalkacak ki akşam 9-10-11 aralığında uyusun. Benim oğlum uykuyu sevmez. Sabah 8'i 1 dk geçerse uyanması çocuğa fazla geliyor demek gece 1'e kadar ayakta. Ama 7 de uyanırsa 10'da uyur. (4yas) eğer basaramiyorsaniz bir uzmandan destek alın.
Çocuklar için gece uykusu çok çok önemlidir.

0

Sipraktın adında alerji surubu var ıştah actıgı kadar uyutma ozellıgı de asırı derece de var diyebilirim. İkiz cocugu olan bir akrabam bazen bas edemeyince veriyor. Birbirlerini uyutuyorlar diye. Boylece hem bedenleri hemde kafaları dinlenmiş oluyor

0 0
paylaş
0

Karanlık olmasına dikkat edin yatacagi zaman.cunku büyüme hormonu karanlıkta salgilanir.ayrica 33 aylik bebeğime küçüklükten beri gece konuşmam konuşmak zorunda isem sessiz konuşurum.o şekilde gede gündüz kavramı oluştu.

0 0
paylaş
0

3 5 gun erken kaldirin 9 gibi mesela. Duzene girerler birde acin tv den müzik dans ettirin. Ben jimnastik hareketleri aciyorum. Just dance die birsey var youtube da sarki calip hareketler yaparak dans ediolar. Yani muzik dans saati evcilik saati yapin. Kurallari yazin duvarlarina asin. Sticker yapistirin kurallara uyana veya kendiniz kalp cizin ici bos kurala uyan kalp kazansin boyayin vs. Gbi cogaltilabilir. Benmde kizlarim ayni pes ettiriyorum. Cok da yormayin yorulunca da uyumuyorlar.

0

Gece 10 veya 11 bekleme ne kadar çok uğurda süreç o kadar uzar.bana doktorum demişti ki biz nasıl yorgun olduğumuz zaman uykuya dalmak ta zorluk cekiyorsak çocuklar da öyle ..bugün bir saat yarın iki saat derken oturur uyku düzenleri .gerçekten denedim ve oldu.gunduz bir saat uyut akşam üstü 1 saat derken düzene giriyor

0 0
paylaş
0

Çocuklarda uyku eğitimi anne karnında başlar.siz hamilelikte erken ve düzenli uyumadıysanız çocuklarınızdan da beklemeyin.

0

Kan değerlerine bıktırdınız mi? Demir
eksikliği falan da cok uykusuzluk
yapıyormuş 🤔

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan