Çocuklarda takıntı

0

Arkadaşlar çocuklarda 7 yaşında takıntı endişe normal mi gecoci bir durum mu?? oglumda olusmaya başladı da

0 0
9 yanıt - paylaş
0

Benım kızımda 11 yasında aynı sorunlar bızdede var sureklı canı sıkılıyor herseyı kafaya takıyor herseye aglıyor ne yapıcagımı şaşardım ınankı

0 0
paylaş
0

9 yaşında ve tik oluştu bizde ilaç kullandık tam geçmedi ama biraz azaldı. Omuz silkme, kafayı sağa sola çevirme gözlerini döndürme kafayı yemek üzereydim resmen şimdi biraz Elhamdüllah azaldı

0

Su an normal bence ben bile bu icinde bulundumuz hastalik yuzunden bi yilda mafoldum hep aglamak geliyo

0 0
paylaş
0

Şöyle söyleyeyim. Bazı kişiler için normal bir durum olduğu gibi bazı kişiler için anormal bir durumun dışa yansıması olabilir. Öncelikle bir uzmana başvurup onun değerlendirmesini almalısınız. Yaşı gereği deyip gecikirseniz kalıcı şeylere neden olabilir.
Kendi oğlumdan örnek vereyim
Oğlum tuvalet eğitiminden 3 ay sonra altına kaçırmaya başlamıştı. 3 ay başkalarının geçer, çocuk öğrenecek, hazır değildir, dikkat çekmek için yapıyor laflarına kandım. Sonunda uzmana gittim. Bana söyledikleri çok farklı şeylerdi. Onun dediklerini yaptım. 3 ayda başaramadığım şeyi 10 günde tamamen kalıcı olacak şekilde başardım.
Demek o ki uzmanlar psikolok pediatri uzmanı gibi kişiler onların davranışının altındaki nedene bakıyorlar. Size çözüm yollarını oğlunuza uygun şekilde sunuyorlar. Bu da kalıcı çözümler üretmenizi, sağlıklı hareket etmenizi ve çocuğunuzu yıpratmadan yapmayı içeren çözümler oluyor.
Pandemi var deyip götğrmemezlik yapmayın. Artık hastahaneler korkulacak yerler değil. Sadece randevulu hasta kabulü olduğundan çok sakin oluyor. Hemen randevu alın derim ben.
Çok konuştum kusura bakmayın.

0 0
paylaş
0

Dr goturmelisiniz bence iyice cogalmadan boyle durumlarda zamanla asamayacagimiz hale gelebilir canim

0

Benim kızımda öyleydi dr götürdüm tedaviye başladık ve hâlâ devam ediyo bence geç kalmadan götürün..

0 0
paylaş
0

Benim oğlumda 6 yaşında kızım 5. Onlar oyun oynarken haber vererek onları evde bırakıp ekmek almaya gittim.. normalde yasaklarda olduğu içi birde kış onları çıkarmıyordum sokak başındaki bakkaldan ekmek alıp geliyordum hep usluca beklerlerdi.. geçen ay ben tam kapıdan çıktım elektrik kesilmiş kış olduğundan hava kapalı ev biraz kararmış 2 dk içinde korkmuşlar.. kızım değilde oğlum 1 aydır çok tetenek oldu beni göremezse panik oluyo. Ekmek almaya onlarla gidiyorum artık yalnız kalmak istemiyor kapı sesi duyduğu an koşup geliyo.. odasında oyun dalmışken koşup beni kontrol ediyo hep.. geçicidir umarım..

0 0
paylaş
0

Gayet normal çocuk bu hergünü diğer günüyle aynı olabilirmi zaten dünya gitgide kötüye gidiyor herşeyi kısıtlı yaşıyolar buda normal olarak dengelerini bozuyor herşeyi çok takmayın sizde bence

0 0
paylaş
0

Vitamin değerlerine ve troid hormonuna baktırın öncelikle. B12 d vitamini magnezyum eksikliği kansızlık ve troid bozukluğu korku kaygı sinirlilik huzursuzluk yapıyor özellikle çocuklarda b grubu eksikliği onları agresifleştiriyor bi tahlil yaptırın sağlık ocağında düşükse ilaç verir yada uzmana yönlendirir tamamladıktan sonrada devam ederse o zaman pedagog a götürürsünüz.troid hormonu biraz sinsi oluyor sürekli anlık değişebiliyor onu özel olarak ele alın.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan