Çocuklarda kekemelik geçici mi

0

Merhaba arkadaşlar 3 yaşındaki oğlum son 1 haftadır kekelemeye başladı ama her zaman her cümlede yapmıyor. Mesela anne diyecek an an an an an anne diyor cümlenin devamı düzgün geliyor cümlenin başında kekeliyor ve her cümleye başlarken yapmıyor daha önce başına gelen varmı nedir ne değildir. Nasıl yol izlemeyelim. Geçiçek mi çok endişeleniyorum kafama çok takıyorum.

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Aynıydık doktor önemli değil demişti geçti uzun bir süreçtir. Duzeltmeyin bol konuşun şarkı söyleyin üstüne gitmeyin

0

Geçici canım benim oğlundan aşırı vardı
birkaç yılda tamamen geçti kendiliğinden

0 0
paylaş
0

Benim torunumda Uc yaşına kadar TV izletmedim TV ve TLF izlemeye başlayınca kekeledigini fark ettim bol kitap okumak gerekiyor

0

Canım hiç üstüne gitme duymamazliktan
gelin gecici bi şey korkmayın düzelecektir zamanla

0

Oyuncaklarına yada izlediklerini dikkat ediniz sesli oyuncaklar tekrar tekrar basıldığında yarım sesler çıkarıyor çocuk da onu taklit ediyor bir süre sonra kekemelik oluşuyor arkadaşın başına gelmişti doktor sebebin bunlar olduğunu söyledi birde çocuğunuz ilgisiz kaldı ise dikkat çekmek içinde bunu yapıyor olabilir

0

3,5 yaşındayken oğlum kekelemeye başlamıştı. gözlerinin içine bakın ve cümlesini tamamlamasını bekleyin asla siz veya başka biri onun yerine tamamlamasın. Normal bir şeymiş gibi hissettirin.inşallah ilerlemez. Oğlum her kelimesinin başında kekeliyordu ve ilerleyince hemen dil terapistine gittik geçici gibi görünüyor dedi ve aylarca sürdü tedavimiz. çok şükür şimdi çok çok akıcı konuşuyor artık oğlum Rabbim kimseye yaşatmasın 😔 bizim için zor bir süreçti.

0

Benim 2 çocuğum var kızımda da oğlumda da yasadım bu dediğinizi. Kızım gayet akıcı konuşurken kekelemye başladı,, doktora götürdüm. Normal dedi o yaş grubunda çok oluyor arkadasların da dediği gibi. Kardesi doğmuştu ben oNa da bağlamıstım. Şimdi kızm 6 yasında düzeldi oğlum 3 yasında onda başladı yeni yeni kekeleme. Tavsiyem normal konusuyormus gibi davranın, konusması takılınca sık boğaz etmeyin daha da panikliyor. Çok hızlı düşündükleri için o hızda konusmaya çalışıyorlarmıs.

0

Birseyden korkarsa bu yaslarda kekeliyorlar ,dikkatinizi kekeleme vermeyin ,sabirla dinleyin ,gayet sakin ve rahat güvenilir ortam yaratin kendiliginden geciyor inanin.

0

Şuan 3 yaşında bir seneyi üç ay geçti kızımda kekeliyor aynı sizin dediğiniz gibi her cümlede değil ama genelde cümle başında kekeliyor biz nazardan diyoruz çünkü öncesi çok çok güzel konuşması vardı yaşının küçük olmasına rağmen çok güzel konusurdu ablasını da çok kıskanıyor bir anda başladı dönem dönem hiç yok denecek kadar azalıyor dönem dönem de çok artıyor zor konuşuyor kendini anlatamadığı için çok sinirli oluyor ağlıyor çevremizde de var genelde geçici oluyor diyorlar bunun için Dr gitmedik babasida çocukken bı dönem kekemelik yaşamış bir sadece kendini anlatmasını bekliyoruz onu tamlamaya çalışmıyoruz insallahhh gecicidir

0

2-3 yaş civarı, beyin gelişimi dil gelişiminden önde gitmeye başlar ve bu tür kekelemeler olur. Birkaç hafta en geç bir ay içinde düzelecektir. 👍 normal bir durum yani. Ben de o yaş civarı aynı durumu benimkilerde gözlemledim, sizin gibi kaygılanmıştım önce ama sonra normal ve geçici bir durum olduğunu öğrendim.

0

Bu yaşlarda kizim da kekeledi bir iki ay sonra kendiliğinden düzeldi zamana bırakın

Anne ya da anne adayıysan