Çocuklarda kandida

0

5 yasinda bir kız çocuğu kandida var ne önerirsiniz teşekkür ederim

0 0
9 yanıt - paylaş
0

Bagirsaklarinda iyi bakteriden cok kötu bakteriler var bunlarda kanla beslenir kansizliga sebep olur..kansizlikta bir cok hastalığa sebep olur b12 eksikligi ve cok ciddi sorunlara yol açar..lütfen saglikli beslensin probiyotik yogurt hurma muz Yumurta bunlari eksik etmeyin gunluk yesin..vücudu hep tatli ister kotu bakteriler tatlıyla beslendiği için beyne komut gidiyor asla saglikli yiyecek istemez kokuyor der yemez saglikli yiyeceklerle yok edin kötü bakterileri fakat lütfen zorlayın sifa olsun..

0 0
paylaş
0

Süt ürünleri kesin canan karatay şekli beslerseniz düzelicek benim vardı düzeldim torunum 2 yaşında ondada var karatay şekli besliyorum düzeliçek

0 0
paylaş
0

Kefir, Probiyotik yoğurt, sebze yedir. Şeker ve nişastalı gıdalardan uzaak tut. Kandida şekerli gıdalarla beslenir.

0 0
paylaş
0

Geçmiş olsun nasıl öğrendiniz doktor mu teşhis koydu,yaşı daha çok küçük kulaktan dolma bilgilerle olmaz doktorunuza sorun,mantar ilaçları var ama işte yaşı küçük kullanamaz,sabah uyanır uyanmaz bişey yemeden tükürük testi yapın bakalım ve abur cubur,cola,fasfood,paketli gıdalar vermeyin bu aralar (kandida ne diyenler candida bir mantar türü bayanın yazımında bişey yok yani)

0 0
paylaş
0

Candida mantarı hepimizde var olmazsa olmaz onun da yapması gereken görevleri var. Mühim olan miktarı gerekenden fazla olduğu zaman ama beş yaşında bir çocukta gerekenden fazla olmasını sanmam genellikle ileri yaşlarda kötü beslenmekle veya stres dolayısıyla olur. Hemen paniklemeyin bir doktora göstermeniz iyi olur. Geçmiş olsun.

0 0
paylaş
0

Candida bir çeşit mantar türüdür ve vücudun metabolizmasını bozar. Doğru beslenmeyle düzelecek bir mantar türüdür. Ve malesef ki çoğumuzda da vardır.

0 0
paylaş
0

Candida var diye kim dedi
Eger varsa hazir gida sut urunleri seker un glutenli urunler yemicek.

0 0
paylaş
0

Kızım 5 yaşında dışkı testinde albians kandida çıktı. Ağız da yok başka belirtide. Saçtan ağır metal bakıldı çok yüksek kurşun çıktı diğerleri sınırda. Kızımın mthfrt denilen genlerde 2 mutasyonu var. Bir tanesi pıhtılaşma hastalığı diğeri faktör v denilen folat sistemi. Kızımda ki sorunlar mutasyon kaynaklı vücut alıyor ama atamıyor. Dışkı testi yapıldı bağırsak florası için yurt dışına yollandı ve gıda intorans testi yapıldı. Glüten, her türlü süt, yulaf, koruyucu madde ve yumurtaya yüksek intorans çıktı. Alerjisi yok. Bağırsak testi orta geldi yararlı bakteri azalmış. Doktorun bize tüm hastalığımız sebebiyle çizdiği yol ilk önce intorans besinler en az 6 ay çıkacak dedi balık yağı d vitamini ve kandida ilacı verdi. Amerikadan probiyotik ve ağır metal atıcı ilaç getirttik. Kandida ilacı kabız yapınca başka ilaç ile drğiştirdi. Kontrole gidecez ve sonucu bilemiyorum. Diyete uyduk ama şekerli besin kesilceğini yeni öğrendim o yüzden arada glütensiz çikolata, muz,şeker,pirinç,bezelye,havuç vb tüketti. Okula yollamadık bu dönem ama 2.dönem gidebilir o yüzden tatlı kısmı hayattan tamamen çıkartmak çok zor çünkü çocuk canı çekiyor stresten tırnak yemeye başladı. Okuduklarımdan kandida ağır metal atan mantarmış ve eğer vücutta ağır metal artarsa kandida da artarmış ve kolay kolay geçmiyormuş yıllarca uğraşanlar var.

0

Her insanda kandıra vardır ve olmak zorunda. Kandidayi dizginlemek zorundasınız... Şekeri çok severler. Ekmek ve şekerli gıdaları çıkarın lütfen mutfaktan cogalmasinlar...çoğalınca parti kuruyorlar🙂

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan