Çocuklarda kabızlık sorunu

0

Arkadaşlar çocuğumun kabızlık problemi var ,sizlerde olunca nasıl başediyorsunuz bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler ederim.

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Normal gelişim gösteren çocuklar için beslenme düzenine dikkat etmek kabızlığı önlemek için yeterli. Yani abur cubur yok, karbonhidrat çok az, sağlıklı yağlar az miktarda. Bol protein, sebze, günlük meyve şeklinde beslenen çocukta kabızlık olmaz. Varsa da psikolojik bir sebebi olabilir. Kendini güvende hissetmeme, stres altında olma, rahatlayamama gibi..

Benim oğlum otizmli, doğuştan kabızlık problemleri var. Biz düzenli probiyotik takviyesi alıyoruz. Duphalac şurup da kullanıyoruz. Hızlı çözüm olarak kullanılabilir.

0

Agzindan cay kasigi zeytin yagi verin birde kimyon koyun corbasina falan gecmis olsun sıvı öncelik herzaman

0

Kesinlikle kuru kayısı ,kuru incir ,kuru üzüm yedirin .... İnanın oğlum 4 kez ameliyat oldu,ameliyat sonrası gerek hoşafı gerek kuru meyvesi hep yedirdim , doktor söyledi bize de inanın o kadar iyi geldi ki ... Başta 4 incir yediriyorum günde ,sonra düzelmeye başlasa dahi günde 1 incire düşünüyorum ... Ama özellikle incir ... Mevsimi gelince de tazesini yedirin sayı ile ama 🙈 çünkü fazlası da ishale çevirir 🙈

0 0
paylaş
0

Trabzon hurması, rondodan geçirip dipfrizde muhafaza edin. Kahvaltı maması veya muhallebi tarzı şeylere katabilirsiniz. Hergün bir armut, çorbalara mutlaka kabak. Kefir, yoğurt, kayısı iyi geliyor. Ama kronik kabızlık için probiyotik takviyesi şart. Ben enterogermina kullanıyorum. O da işe yaramazsa barsak darlığı veya barsak boyu kontrolü gerekli.

0 0
paylaş
0

Zeytin yağı icirin bide lifli gıdalar yedirin kabak lahana pırasa mercimek fasulye nohut bulgur vb ve sulu yemek yedirin özelikle corba olsun bol su icirin cocuk kaç yaşında bilmiyorum ama katı gıdalar kabızlık yapar bol bol sulu yemekler yedirin

0

Hastanelerin çocuk gelişimi bölümü beslenme çizelgesi veriyor ondan faydalanabilirsiniz, ayrıca çoğunlukla katı yiyorsa bunu sıvı gıdaya dönüştürün muhtemelen düzelecektir

0 0
paylaş
0

Ara ara tekrarlayıp oluyorsa bir beslenme bozukluğudur kabızlık ... Hergun yoğurdunu meyvesini zeytinyağli salatasını bakliyatini vs yiyen çocukta kabızlık olmaz yoğurda ağırlık verin benim iki kızım var ek gıdaya geçtiklerinde herşeyi yoğurda katıp yedirdim elhamdülillah kabızlık nedir yasamadilar hiç hala da en sevdikleri gıdadır yoğurt iki günde bir yoğurt yaparım;)

0 0
paylaş
0

Kuru kayisi haslayip yogurtla yedirin + bol bol sıvı ve ac karnina meyve suyu tuketsin

Anne ya da anne adayıysan