Çocuklarda göz tembelliği düzelir mi

0

Merhabalar. Benim evladım 10 yaşında. Göz tembelliği var. Günde 1 saat kapama tedavisi yapıyoruz.Numaralı gözlük de kullanıyor. Göz tembelliği olup düzelen var mı? Ya da tek gözü kapatmaya ek olarak biz şu yöntemi uyguluyoruz diyebileceğiniz. Balık yağı içiyor A vitaminli olanlardan, havuç suyunu artık pek içmiyor. Yumurta direkt yemiyor pankek ve krep yapıyorum başka türlü asla yemiyor. Badem ceviz yiyor.Gözü besleyecek besinler, takviyeler kullanıyoruz özetle fakat iyileşme oluyor lakin kapama tedavisine doktor ara verdirince(iyileşmiş diye)yeniden nüksediyor.Numarası da artıyor. Başa sarıyoruz. Tecrübe edenlerden fikir istiyorum😊Ankara'da önerileceğiniz bir doktor varsa çok memnun kalırım. Teşekkür ederim.

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Bize kapatmalarımızda tablette oyun oynasın demisti Fakültedeki doktorlar. Parka götürün oynasın uzaklık yakınlık algısı ile daha çok çalışır göz açık alanda da demişti ayrıca. Tabii dikkat çekiyor idi soranlara korsancılık oynuyoruz derdim yanında ve ben de kapatırdım kendi gözümü onunla beraber başlarda, sonra sıkıntı olmadı hiç ona da bana da sormalar durdu. Bizde kayma var idi gözlükle kapatma ile kaymayı sıfırladık. 2.5 yaşından 8 yaşına kadar kapattık, okula da kreşe de gitti kapatmalarında. 1.sınıfta göz kapamayla çocuk okumayı söktü diyebilirim. Kolay gelsin zor bir süreç.

Yaşı büyüdükçe arkadaşlarının yanında kapatma istemeyebilir sizin ki. Kitap okurken, tablette, bilgisayarda oynarken kapatma yapın. 2 saatten az olmasın. Kapatma esnasında gözlüğünü de kullandığınızı varsayıyorum doğal olarak.

0

Bizde 7 numara gözlük kullanıyoruz miyop

0 0
paylaş
0

Göz kapama düzenli devam edin gözlük yazildiysa kullanın geçer😊

0 0
paylaş
0

Düzelir canım belli bir süre artarak ilerliyor sonra duracak ilerleme ve gerileme olmadan devam edecek ve sonra gerileyerek düzelecek.Bunlar kısa zamanda iyileşmesini bekleme zaman istiyor.

0

Benim 2 cocugumdada göz tembelliği var 2 side 2 yasini biraz geçince göz kaymasiyla kendini gösterdi. Her iki cocugugumdada göz kapamasi yaptık doktor bize 2 saat derdi biz 3 saat kapatırdık kızımda tembellik sıfırlandı lakin gözlük takmaya devam edecek, 15 yaşında şu an. Oğlum ise 5 yasinda ondada göz kapamasi yapıyoruz ondada oldukça ilerleme var iyi anlamda umuyorum onunda sifirlanacak. Bu surec hem cocuk hem aile icin sabir,ozveri gerektiren bir surec sabirla duzenli yaptiginda duzelme oluyor. Geçmiş olsun.

0 0
paylaş
0

Evet tedavisi sağlam gözü kapatıp tembel gözü çalıştırmaktır

0 0
paylaş
0

Göz kasları egzersizleri var. İnternetten bilgi alabilirsiniz. Düzeliyor.Ancak 1 saat az değil mi?

0 0
paylaş
0

Gözünü açtığınız da parmak takibi yaptırın ileri geri sağa sola
Siz parmağınızla sağ sol yukarı aşağı ileri geri hareketleri yaptırın geçmiş olsun

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan