Çocuklarda erken ergenlik

0

1 yıldır git gel yaptığımız endokrinoloji bölümünden az önce kızım(7yaş) erken ergenlik tanısı aldı. İlacımız raporlu ve yarın ilk iğnemizi vurulacağız tecrübe eden anneler varsa benimle paylaşabilir mi. Teşekkür ederim

0 0
9 yanıt - paylaş
0

Bir buçuk yıla yakın takipte kaldık. Sonra doçent doktorumuz net bir şekilde iğneyle başlama kararı aldı
Başlayalı 9 ay oldu.
Belirtileri meme belirginleşmesiydi takip ediliyordu, evre evre doktorlar normal olup olmadığına karar veriyor
Kızım yedi yaşındayken başladık doktora. Meme 1. Evrede, 2. Evrede derken 3. Evreye geçişi normal bulmadılar
Aynı kontrolde kemik yaşı da ileride çıkmıştı ilk defa
Genital bölgede tek tük kıllanma vardı.
Doktor bey 2 kızım var. Aynı durumla karşılaşsam kendi kızlarıma da hiç tereddütsüz bu noktada iğne kararı alırım dedi.
Bu söze kadar ben de tereddütlüydüm normal gelişime bıraksak mı diye.
9 aydır iğne vuruluyor 3 ayda bir gelişimi takip ediliyor. Herhangi bir ilerleme olmadı sonra. Meme büyümesi geriledi. İçinde sertlikler oluşmuştu, tekrar yok oldu yumuşadı. Boyu kilosu hızlı artmıştı. Onlar iğneye rağmen artmaya devam ediyor.
Kıllanmada herhangi bir artış olmadı.
375 mg lık bizim iğnemiz

0

kullandığınız iğne tam olarak nedir. ergenligi geciktiriyor mu? Benim kız büyüme hormonu kullandı.

0 0
paylaş
0

1 yıldır gidip gelmeniz nedendi?
Neden bu kadar uzun sürdü ki?
Bi kaç hormon testi ile anlaşılıyor halbuki... 🤷‍♀️

Şikayetleriniz neydi de 1 yıl sürdü acaba?

İğne ile geciktiriliyor süreç, zamanı geldiğinde de tedavi durduruluyor. Arkadadımın kızıda bu yaşlarda bu tanıyı almıştı 12,13 yasa regli oldu. Yoksa daha erkrn olurdu.

Kızım içinde şüphelenip gitmiştik biz, 1 günde belli oluyor. Biz tedavi almadık 8 yastık, bu yasta vucut kendini hazırlar, yolculuk baslar demişti... 11 yaşında regli oldu... Ama sanki 2 sene daha geciktirilebilinirmiş.çünkü ben 13 yasımda regli olmuştum.
Eşimin kuzeni 9 yasında regli oldum dedi. Gayette boyu posu ideal yani.
Gecmiş olsun

0 0
paylaş
0

Meme büyümesi ile gittik kemik yaşı çok şükür ileri değil uyumluymuş ilacın adı lucrin depeot fiyatı ise 716 TL. Maalesef şuan bulunmuyor doktora gidip yarın bilgi vereceğiz.

0 0
paylaş
0

Dayım biyokimya uzmanı.Yillar önce paylaştığı bir bilgiyi ileteyim.Mevsiminde olmayan çilek ,salatalık,cips,kola.Ayrica tavuk mümkün olduğunca yenmemesi gerektiğini belirtti.Kucucuk çocuklar geliyor dedi.Dogal yedirin Sizin yediğiniz içtiğiniz de hamile iken yansiyirmus.Ayrica arkadaşim sudaki klorun bile etkili olduğunu söylüyordu.

0

Benim arkadaşımın başına geldi kendisi ebedir çalıştığı hastanenin baş hekimine sordu tedaviye başlayaımmı diye dr da vücudun dengesini bozmayın kendi haline bırakın. Ama aburcubur hazır pudıng dahil hazır çorbalar nagıtlar gibi şeyleri kesip ve tv gibi şeyleride en aza indirin bide parfüm yumuşatıcı gibi kokulardanda uzak durun diye önermiş. Aslında bunlar hepimiz için geçerli

0

Benim kızımda 7yasindan 9 yaşına kontrol altındaydı 9yasinda iğneye başladık 2yil iğne oldu bıraktıktan 6ay sonra adet gördü zaten 11yasinda iğneyi bıraktirıyorlar ama beslenmesine dikkat edin muhakkak spor yapması gerekiyor yüzme yada basketbol en çok önerilenlerden kizim basketbolu seçti ve lise sona kadar basket oynadı boy uzamasına faydali oldu

0 0
paylaş
0

Benim yeğenimde iğne yapıylıyor memede küçülme oldu

0

kullandığınız iğne tam olarak nedir. ergenligi geciktiriyor mu? Benim kız büyüme hormonu kullandı.

Anne ya da anne adayıysan