Çocuklar için Kurban kesen var mı

0

Hayırlı günler kızım 2 aylık oğlum 4 yaşında. Çocuklar için Kurban kesilirmiş ben yeni duydum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

  Dilayy   -   Sohbet
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Yenidoğan bebelere "akika kurbanı" kesilebiliniyor.

0

Akika kurbanı kesebilirsiniz ergenlik dönemine kadar kesilebilir.Kestiginiz kurbanın etinden kendiniz ve aileniz de yiyebilir.

0

Oğlan da iki kurban kesilir diye söylediler bize henüz daha yapamadık maddi nedenlerden dolayı ama mutlaka kesicez

0

Yenidoğan bebeğe akika kurbanı kesilir. İlk Yedigün içinde kesilmesi daha faziletlidir. Ve o gün bebeğin saçı kesilir agirliginca sadaka verilir kulağına ismi okunur. Kurbanın buluğ çağına kadar vakti vardır. Ama kesmek zorunlu değildir. Peygamber efendimiz torunlarına kesmiş. Kesmek sünnettir. Yani illa kesilecek diye bir kural yok. Maddi durumun neye yetiyorsa onu yaparsın.

0

Akika kurbanı Erkek çocuguna iki kız çocuğuna 1 erkek çocugu icin iki kesemeyenler 1 adet te olsa mutlaka kesmeleri gerekiyor ama durum düzelttik ten sonr ikileyecek siniz ve çok faydası var bebeğinizin adına kesiyorsunuz bebeğiniz bütün kötü huyları dan rahatsızlıkların dan kurtuluyor şahsen ben kendim kestirince yaşadım sakinleşti çocuklarım elhamdülillah çocuğunuzun yaşı kaç olursa olsun kesebilirisniz hayattayken hiç birşeye geç kalmamış siniz dir

0 0
paylaş
0

akika kurbanı ilmihalden bakarsanız daha sağlıklı bir sonuca ulaşırsınız

0

Ben ilk çocuğuma adak adamistim çocuğun olursa kurban keseceğim diye kestim adak olduğu için hiç yemedik hepsini dağıttık ikinci çocuğumu da keselim dedik kestik ondan biraz yedik kalanı gene dağıttık bir kız bir oğlum var ikisinede kestik Rabbim kabul etsin inşAllah

0

Akika bir nevi çocuğa kalkan gibi düşünün koruyor

0

Akika kurbanı kesilir kıza bir erkeğe iki fakat zorunlu değil imkanın varsa kesilir yani keserseniz daha iyi

0 0
paylaş
0

Durumun varsa kesersin yoksa şart değil yeni araştırdım tabi durumun varsa kesmek iyi olur

0

Kız çocuğuna iki erkek çocuğuna bir adet kesilir ben oğluma.kestirdim akika kurbanı denir bunun adına

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan