Çocuğunu babasız büyüten var mı

0

Sevgili anneler çok canım sıkkın bir konuda sizinle dertleşmek istedim yurumeyen çok da iyi gitmeyen bir evliliğim vardı ve 4 buçuk yaşında oğlum var öyle kavga şiddet vs yok ama eşimle iletişim kuramıyorum vs ama şuan beni ve oğlunu bırakıp işinden istifa edip memleketine ailesinin yanına dönmeye karar vermis ve bunu oturup öyle sakince söyledi ve kararım kesin dedi ne yaptıysam kararından dönmedi ben çocuğumla İstanbuldayım ve çalışıyorum sizce nasıl bir düşünce içerinde olmalıyım çocuk için çok endişeliyim çok üzülüyorum

0 0
13 yanıt - paylaş
+1

Diyolar ya hani,baba anne vs için görüşmeyi engellemeyin vs ben böyle durumlarda o şahsın kesinlikle çocuğa yada eşe tekrar geri dönme ihtimali bile olmadığını bilerek, yarın birgün o yavru biyerlere gelip kendine, hayatına dönmüşken bian ortaya çıkıp aklını çelmemesi açısından gereken herseyi söyleyeceğimi de bilmesini isterim,gidiyorsa onu göze alıp gitsin ,evcilik değil ,erkek çocuk yapıp,kadın bi dünya dünyaya getirip kalkıp istediği zaman ben bunaldım, canım sıkıldı deyip gidecek..Sorumluluk almayan zorunlu olduğu durumlara katlansın bi zahmet ,hiç bi şekilde o çocuğun psikolojisi babasını aradığı,yokluğuna alışma sürecindeki kadar kötü etkilenmez diye düşünüyorum.

1 0
paylaş
0

Başka biri olmadığından emin misiniz? Bir erkeğin hiçbir kararsızlık yaşamadan ayrılmak istemesi tuhaf geldi.
Aldatma, bağımlılık, şiddet yoksa ve ortada bir çocuk varsa sorunlu her evlilik bence bir aile terapisini hak eder.
Kırmızı çizgiler ihlal edilmediyse tutun kolundan bir terapiste götürün.

0 0
paylaş
0

Ah keşke benim kamburumda böyle kararlar alsa ama gönderiyorum frizbi gibi geri geliyor😆🤭 o işin şakası ama zor çok zor bilirim başka dünyaların insanı olmayı farklı pencerelerden bakmayı. Bir çocuk babasız yapabilir ama annenin yerini hiç bişey alamaz buna inanın. Onun kararı sşz çalışan bir insansınız eş olamıyor baba olamıyor bırakın gştsin siz dimdik ayakta durusunuz eminim çok azdır duramayan kadın. Üzülmeyin evladınıza sıkı sıkı sarılın.

0 0
paylaş
0

Size nacizane tavsiyem su olur.hic bir karar vermeden beklemede kalın.kafasinda kurduğu hayalin sonunun çocuğundan uzakta hüsran olacagini görmesi gerekli.bu anlatılarak öğrenilecek bisey değil.bu düşüncelerle gününüzu de sakın mahvetmeyin.her şey olacağına varir.hakkinizda hayırlısını dileyip zamana bırakin derim.

0 0
paylaş
0

Hayatınıza devam edin ...Esinize göre kararlar vermeyin sakin ola...Demek ki uzunca süre üzerinde düşünmüş de almış bu kararı.. Çocuğunuza durumu açıklayın...Babanin gitmesi gerekiyor diye babasını yargılamadan...Anlattiklariniza bakılırsa sizin düzeniniz mutlaka eşinizin dışında kurulmuş olmalı..Kendini sizin düzeninize adapte etmiş olabilecegini düşünmüyorum. Lütfen aynı düzeninizi devam ettirin..Maddi acıdan zaorlanacaginizi düşünüyorsanız hayat standartlarinizda ufak tefek kucultmeler yapar yine de ayakta kalırsınız. Lütfen kalması için ısrarcı olmayın...Bazen sessizce gitmek daha iyidir...Kalsa daha çok incineceksiniz belki de..Inanin üstesinden gelebilirsiniz..

0 0
paylaş
0

Kimse senden önemli değil o öyle istiyorsa bırak gitsin sen çalışıyorsun çocuğunuzda bakarsin ve babasından da paranı al tabi

0 0
paylaş
0

Bence çok üzerine gitmeyin arkadaşımın eşi de böyle yaptı 3 yıl kızıyla yaşadı adam kafası dank etti geldi şimdi ikinci çocukları 2.5 yaşında ALLAH akıl fikir versin eşinize psikolojik sorunları mı var acaba

0 0
paylaş
0

Valla bunu son günlerde ben bile düşünüyorum. “Ben bile” diyorum, anne olma farkıyla. Çok zor ve anlaşılmaz bir dönemden geçiyoruz. Her anlamda tarifi zor. Antidepresanlar biraz işe yaradı bende. Başka sebepler başka kadın vs aramayın. Bir süre dinlenmesine ve eğer yükü ağırsa hafifletmesine izin verin.

0 0
paylaş
0

Ikinizde mutsuzsunuz birkiktelikten belli her şerde bir hayır var derler belkide bu ayrılık birbirinizi özlemenize aranızın daha iyi olmasına sebeb olur olzassada zaten sevmiyomuş seni çocuklar alışiyo mutsuz bir evlilikte büyümektwn daha iyi

0 0
paylaş
0

Sizi bırakıp gitmek istiyorsa kendi bilir ama döndüğü zaman tekrar eve alacak mısınız ona karar verin sakın ama sakın başkası için kendi hayatınızdan ödün vermeyin derim. Bir bayan olarak iş bulmak zor hele ki çocuklu bayansan.

0 0
paylaş
0

Mesleki deneyimlerime dayanarak; kesinlikle ısrarcı olmamanızı; ama çok istiyorsanız, son bir kez sakince konuşmanızı öneririm. Bu da sonuç vermezse; gitmesine izin verin. Çünkü, kaldıkça sorunlar büyüyecek ve belki şiddet ortaya çıkacakki bu durum çocuğunuzun içinde büyümesi için çok daha kötü bir ortam hazırlayacak.

0

Tekrar tekrar okudum yazınızı ama bir türlü işin içinden çıkamadım,insan işinden sıkılır ,bıkar, istifa eder lakin eşinden çocuğundan kaçar gibi memleketine gider mi ya????

0 0
paylaş
0

Bırakın biraz kendini ,kafasını toplasın. Sakince düşününce ortak bir yol bulabilirsiniz belki. Üzerine gitmeyin ama ters tepmesin. Sizin ve çocuğunuz için en iyisi neyse o olsun. ❣️

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan