Çocuğunda Asperger Sendromu olan var mı, belirtileri neler

0

Merhabalar.
Yavrusunda yada kendisinde Asperger Sendromu olan var mı? Hangi yaşta, nasıl fark ettiniz? Şuan nasıl bir yol izliyorsunuz? Ne gibi gelişmeler kaydedildi?

0 0
14 yanıt - paylaş
0

Asperger otizm yelpazesinde yer alır belirtileri otizm belirtisidir farklı olarak daha erken konuşurlar genelde otizm i geç konuşma ile anlıyor aileler bu sebeple aspergeri daha gec anlıyorlar göz teması isme tepki dokunmaya hassasiyet dönen cisimlere ışıklara ilgi yine aspergerlerde görünen belirtiler özel eğitim almalılar tek ilaç özel egitimdir otizmde

0

Arkadaşımın oğlunda var, gözlerinden zeka fışkırıyor. Ve de farklı bir çocuk, mükemmel piyano çalıyor, IQ su çok yüksek. Karşıdan görünce anlıyorsunuz, duruşu, yürüyüşü, konuşması koca bir insan gibi olgun.

0 0
paylaş
0

Yeğenim de var. Orta okulda farkedildi. Ama doğuştan olan bir şeymiş şuan 22 yaşında.

0

My name is khan filmi sadece benim aklıma gelmemiştir sanırım. Ilk orada duymuştum. Gecmis olsun. 💕💕

0 0
paylaş
0

Doğuştan gelen bir hastalık. Bir öğrencimde vardı. Doktorlar kolay tanı koyamıyorlar maalesef. Tekrarlayan replik tarzı konuşmalar en dikkat çekici özellikleridir. Ayrıca yüksek ses tonu kullanırlar.

0 0
paylaş
0

Kisiden kisiye farklilik gosteriyo tabii. Ben esimin kuzeninden ornek vermek istedim. Kendisi universite mezunu sikintisi sosyallesememek. Aslinda sosyallesiyoda ama sendromu olmayan insanlar kadar degil.

0

Iyi aksamlar özel egitim ogretmeniyim. Dilim döndüğümce anlatayim. Otizm spektrum bozuklugu semsiyesinde yer almaktadir. Tani genellikle 4-11 yasinda koyulur. Konusma becerilerini akranlariyla bir edinir. Ancak buyudukce sosyal gelisimde geride kalir. Konuşabilmelerine rağmen sohbeti başlatma ve sürdürmede zorluk yaşarlar.Rutini sever, değişiklikten hoşlanmazlar.Aşırı derecede içine kapanıktırlar.
Tekrarlayıcı davranışlar sergiler, tekdüze konuşurlar.Konuşmalar resmi, göz kontağı zayıftır.
Bir iki konuda aşırı ilgili olup detaycı olabilirler.
Sevdiği konularda aşırı konuşur, tek taraflı sohbete dalarlar.Motor becerilerinde yaşıtlarına göre öğrenme daha geç gerçekleşir.
Asperger tanısı koymak daha zordur. Cocuk psikiyatristleri ve nörologlari taniyi koyarlar.

0 0
paylaş
0

Öğrencim var. Annesi farketmiş 2 yaşa doğru, kelimeleri birleştirip cümle kurmuyormuş. Ancak 5 yaşında okumayı kendi başına öğrenmiş. Benim dersimde (İngilizce) çok başarılı. Annesinin benden ricası sınıfa uyum göstermesine yardımcı olmam, bu doğrultuda uyumsuz davranışlarına (ders sırasında konuşma, ayağa kalkma gibi) izin vermememdi. Ama ben hiç bir olumsuz davranışına rastlamadım Sınıf ortamında. Yazmayı sevmiyor. Dinleme ve konuşmada çok başarılı.

0 0
paylaş
0

ne kadar erken farkedilirse o kadar iyi. Erken eğitime başlanması gerekiyor otizmde.. bu arada otizmin bi çeşiti asperger

0 0
paylaş
0

mutlaka cocuk ve ergen psikiyatri görmeli oğlunuzu iletişim problemlerini küçükken çözümlemek daha kolay biz asperger değiliz ama aripik otizm tanısı var oglumun 18. Ayından beri özel egitim alıyor ciddi farklılıklar var

0 0
paylaş
0

İyi bir eğitimle ilgi duyduğu alanlarda çok iyi yerlere gelebilir Ve düzen takıntıları vardır mesela messinin asperger sendromu vardır İlgi duyduğu şeyle takıntılı olurlar ve bu takıntı onları profesyonel yapar

0

2 yaşından bu yana özel eğitim, kreş, yüzme, duyu bütünleme ne koşturmaca ...
Bu yıl kendi kendine okumayı öğrendi..
Bizim en büyük sıkıntımız uyku , dalamıyor ama eskiye göre iyi..

0 0
paylaş
0

Yakın arkadaşımın oğlunda var . Daha 5-6 aylıkken birşeyler var bunda deyip Dr dr dolaştırmişti ama sonuç alamamıştı. Ta ki dört yaşına kadar. Çocuk sayılara ve İngilizceye takmış durumda küçüklüğünden beri. Bulaşık makinesi karşısına geçer , program bitene kadar dakikaları geri geri sayardi . "Şimdi 126 olacak, şimdi 125 olacak... Gibi. Yerdeki fayanslara takılı kalır , aralarındaki derzi artı işareti olarak görürdü. Bir keresinde paket lastiği bulmuştu saatlerce paket lastiğini iki eliyle bir çapraz yapıp bir açıyordu" şimdi sekiz oldu, şimdi sıfır oldu" diye. Göz teması kesinlikle yoktu, soruya beş on tekrardan sonra yanıt verirdi. İletişime kapalı idi. Arkadaşım çok uğraştı , samsun-istanbul mekik dokudu. Bağırsak florasını değiştirdiler çocuğun. Bu çok önemli imiş. Taş devri diyeti diye geçen bir diyet uygulandı. Tamamen herşey organik, paketli yiyecek sıfır. Kendi sebzesini balkonda yetiştirmeye başladı. Samsun'dan buraya tedavi için geldiklerinde yağından, kemik suyuna , donmuş kabağına kadar herşeyi kendi getirirdi. Az kişilik mevcudu olan okul öncesi kurumlar tercih etti. İlaveten özel eğitim okuluna da gitti haftada bir iki gün ama ordakilar " bu çocuğun birşeyi yok " dediler . Görünür de bariz birşeyi yoktu çünkü. Arkadaşım okul öncesi dönemde dünya para verip evine Montessori matematik materyalleri aldı kendisi de öğretmen olduğu için çocuğun tüm merakını somut bir şekilde dokundurarak hissettirip giderdi.hic unutmuyorum yıllarca ABD den organik vitamin tabletler getirtti valiz valiz . türkiye de satılmıyor çünkü ne paralar harcadı bir görseniz. Mesleğini bırakıp kendi çocuğuna ve onun gibi rahatsızlığı olan özel ve ilgi gerektiren çocuklara okul öncesi bir kurum açmaya yeltendi , prosedürler yordu ,bir de onunla uğraşamadı. Aspergerli çocukları olan bilinçli aileleri buldu , tanıştı, onlarla fikir alış verişi yaptı. Hatta bir tanesi yetişkin denilebilecek bir yaşa gelmiş , ressam olmuş. Çocuğun yaptığı resimleri bana da göstermişti. Mesela o çocuğun annesi de aşırı ilgilenmiş , ilgisi yönünde evlerinin duvarlarına resimler yapmaya başlamışlar çocuğu ile birlikte. Araştırırsaniz bazı bilindik müzisyen ve bilim insanlarının asperger olduğunu öğrenirsiniz. Şimdi çocuk 2. Sınıfa gidiyor. Dr ların asperger tanısını kaldırdığını söyledi.Çok iyi piyano çalıyor. İngilizce ve matematik de çok başarılı.

0

O teşhiş kolay kolay koyulmaz dışkısı normal mi çocuğun? Bi arkadaşımın çocuğu önce MTV sendromu,sonra aspergel,sonrasını ben sormadım artık beslenme vitaminler,duyu bütünleme seansları valla ilk beynine elektro şok bile verdiler Cem Kınacıya götürün sürünmeyin doktor doktor.Anne baba demiyor gördüğü herşeyi okuyordu ki zeka belirtisi değilmiş.(4 yaşındaydı)

Anne ya da anne adayıysan