Çocuğum solak olduğu için yazmakta sorun yaşıyor

0

Merhaba anneler oğlum bu sene 1. Sınıfa başladı. Eba dan eğitim görüyorlar. Sorunumuz oğlum solak olduğu için yazmakta sorun yaşıyoruz. Çabuk yoruluyor ve düzgün yazamıyor. Acaba bu şekilde devam mı etmeli yoksa sağ eline mi alıştırmaliyim?

  Nadire   -   Davranış-Eğitim
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Hiç zorlamayın zamanla lalışır yorulmaz yazmak için sol elini kullanan çocuklar daha zeki oluyor

0

Solla yazmaya devam etsin zorlamayın solaklardaki sıkıntı şu yazdıklarını göremiyor bundan dolayı da kalemi yukarı yatirarak kullanabiliyorlar.

0

Sag el için ugraş mayın benim kızım da sol eliyle yazıyordu sag eline alıştırdım ama yine sol eliyle yazıyor ilk başta nasıl alışırsa öyle devam ediyor

0 0
paylaş
0

Gercekten solaksa sag elle zorlamanin hic bir faydasi olmaz. Tersine daha hemen yorulur ve demotive olur.
Her yeni yazmaya basliyan cocuk basta zorlanir ve yorulur bunun sag yada solla yazmakla alakasi yok. Zamanla alisir duzgun yazmayi.

0

Solak oldugu için sag elle yazmasi daha zor oglumda solak ve 1.sınıf daha önce anaokulu deneyimi oldumu acaba yani kalemle pratik yapmasi lazım zorlarsaniz daha cok yorulur bence zamanla alışacaktır

0

Ne alakası var. Sağla yazan da eli yoruluyor. Bütün 1.sınıf çocuklarında aynı sorun vardır. Sadece 4-5 yaşlarında çok fazla resim boyama yapanlar sorun yaşamaz, el kasları alışmıştır artık.

0

Bende solağım. Şu an bile sağ ile yazamam. Yazsam da çok kötü ve yorucu. Hiç zorlamayın daha çok yorulur

0 0
paylaş
0

Yavaş yavaş alışacak annesi. Solak ise sağını kullanmaya zorlamayın. 1. Sınıfta yazma işi küçük parmakların hepsine yorucu gelir. Okullar açık olsa öğretmeni sistemli bir şekilde yormadan yaptırır daha çabuk alışırdı, evde bir seferde yaptırmak için yükleniyor da olabilirsiniz. Zamanla alışacak, el değiştirtmeyin.

Anne ya da anne adayıysan