Çocuğum disleksi mi?

0

Simdi benim oğlumda disleksi var mı? teker teker okuyor birleştiriyor hece olarak yapamıyor harfleri biliyor ters yazı yok ters okuma yer degistirme de yok .

0 0
9 yanıt - paylaş
+1

Ters yazma olması lazım dislekside.Yeni okumaya çıkan çocuklarda görülebilir dediğiniz bol tekrar yapın mutlaka.

+1

Siz disleksiyi cok yanlış anlamissiniz. Kim
size bunu soyledi acaba? Disleksi cok farkli

0

Disleksi annesi olarak söylüyorum disleksi için çok farklı durumlar var sadece ters yazma ya da okuma değil...

0

Bu sorunun cevabını size uzman verebilir. Yazmış olduğunuz iki cümle ile biz buna karar veremeyiz. Ayrıca böyle bir durumdan supheleniliyorsa öğretmeniniz de farkındadır. Onunla görüşüp ilgili yere yönlendirme isteyebilirsiniz.

0

Bence biraz daha uğraşın, harfleri üstüne bastıra bastıra okuyun, sonrada heceleri aynı şekilde benim kızımda biraz zorlandı sene başında ama şimdi okuyor, maşallah, sabır lazım çok birde, hergün çalışmak lazım.

0

Her çocuğun öğrenme süresi farklıdır dikte yaptırın bol bol okutmaya çalışın programlar var indirin görsel zeka önemli

0

Dislekside b-d m-n karıştırma olabiliyor rakamlarda karıştırma ters yazma ritmik saymada zorlanma zaman ve yok algisinda sıkıntı çok fazla oluyor düne yarın deme gibi saatleri zor öğrenme ayları günleri sıralamada zorlanma da olabiliyor. Günlük hayatta da bazı sıkıntılar olabiliyor konuşurken uygun kelimeyi bulmada zorluk ya da uygun olmayan kelimeyi kullanma..

0

Benim oglum da disleksi şimdi siz ilgilenseniz bile bir yerden sonra patlak veriyor 😯 cocuk psikiyatrisine goturun bence .

0

Aynı şeyi geçen sene bende çok yaşadım rehberlik,doktor ve öğretmenimiz bunun kararını şimdi weremeyiz 2.sınıfta belli olur kolayına nasıl geliyo öyle yazar normal birşey dediler

Anne ya da anne adayıysan