Çocuğum b ve d harfini karıştırıyor

0

Merhabalar oğlum 1 sınıfa gidiyor.Dun b harfine geçmişler.Fakat b ve d harfini çok karıştırdı.Ben okuyamıyorum bu harfi diye çok ağladı, yardımcı olursanız sevinirim.

  cansu   -   Davranış-Eğitim
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Benim oğlumun öğretmeni harfi verirken o harfle ilgili mutlaka akillarında kalacak örnek veriyor b harfi örnegimiz baba balon'du d harfinde ise dede diş ve doktor demiş bastan örnek ile harfi gösterip sasirdiginda örnegi söylerseniz zamanla iyice pekistirecektir.

0

B ve D ilk gun karisiyor evet sonraki harflerde duzeliyor. Benim kafamin takildigi neden bu kadar geride kaldiginiz. Donem bitti neredeyse bu ne yavasliktir. Tamam bizde asiri hizli gittik ara tatil oncesi harflerimizi bitirdik ama sizde normale gore cok geride kalmissiniz. Genel olarak 2.doneme j ve Ğ kalir.

0 0
paylaş
0

Küçük bıların altlarıma büyük B yazın dıların aldına büyük D yazın daha iyi oluyor biz öyle yaptık

0

oğlum 2. sınıf 1. sınıfta yıl sonuna kadar b ve d harfini karıştırdı.. şimdi hiç karıştırmıyor.. eminim zamanla düzelecektir. canınızı sıkmayın..

0 0
paylaş
0

Dede ve baba şeklinde de verebilirsiniz örneğin bir sayfa b harfli cümle çalışın sonra aynı şekilde d harfli

0

Bol bol kelime okutun içinde b ve d harfi olan. Ve çalıştırırken sabırlı olunmalı. Yanlış yapacak, karıştıracak çok doğal sinirlenmeyin. Bol tekrarla öğrenecekler.

0

b göbekli B yada gözlük D yarım daire küçük d yarım daire çubuklu gibi sifreleyin sonrada b baba d dede biri yaşlı biri genç gibi hafızasında kalacak şekilde türetın ikisi ile ilgili kelimeler yazdirin ayırır

0 0
paylaş
0

Benim kız 2 ye gidiyor daha hala o da karıştırıyor b ve d harfini

Anne ya da anne adayıysan