Çalışan anneler çocuğunu nereye bırakacak

0

Maalesef İç İşleri Bakanlığı'nın talimatıyla kapatılan MEB e bağlı Özel Anaokullari en çok da sağlıkçı anne ve babalarının çocuklarını kötü etkiledi.Okullarinda olması gereken çocuklar anneleri ile birlikte pandemi yuvalarına hastanelere terk edildi.Asp bağlı kreş ve gündüz bakımevleri açık şimdilik ancak her yerde her bölgede yeteri kadar olmayabiliyor.Zaten MEBe bağlı Özel Anaokullari kapatıldığı için yoğunluk ASP bağlı kreşlerde olacak ve asıl virüsün yerleri buralar olacak bir süre sonra.Meb ve ASP her iki kuruma bağlı Özel Anaokullari ve Kreşlerin açılmasi gerek.Bu bir lüks değil ihtiyaçtır marketlerin eczaneleri açık ve elzem olduğu gibi şu an benim bulunduğum ilçede 3 özel anaokulu var üçü de MEBe bağlı ASP bağlı tek bir kreş bile yok 🤷 ne yapacak bu süreçte çalışan anne babalar suçları ne sağlıkçı olmak mı asker polis ikm marketci bankacı olmak mı?

Çalışan anneler çocuğunu nereye bırakacak
  Mardinnn   -   Diğer
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Kamu bankasi calisaniyim kres tatilde bu hafta ben bakacagim izin aldim ama daha sonra ne olacak bilmiyorum, zor gercekten yanimda da goturemem iceri gunde kac kisi giriyor 😔

0

-Çocuk parklarında leş gibi sigara içen
-Her köşebaşında leş gibi sigara içen
-Sokağıma her çıktığımda maskesiz dolaşan gtü göbeği kaşıyan
-Semt pazarında maskeyi çıkarıp kalabalıkta sigara tüttüren
-Covidli balgamını yerlere tüküren
-Konu komşu toplanıp yemek partisi yapan
- Akrabaya ayıp olur aman kalabalığa gidelim toplanalım diyen
Sıfatını sevdiklerim yüzünden, sıfır vakayla tertemiz yürüyen okul kapandı. Oğlum yabaniliğini yeni atmıştı ki şimdi yeniden insan yüzü göremeyeceği şekilde eve kapandı. Birsürü çocuk eğitiminden oldu. Kalem tutmayı bilmeyen miniklerin ellerini düzeltmeden uzaktan nasıl eğitim yapacaksınız onlara dokunmadan?
Anaokulu öğretmenlerinden tuzu kuru olanlar isyan etti bizim canımız yok mu diye, bizler boşa mı çalışıyoruz? Bizim anaokulu öğretmenlerimiz parasız kaldı, özel okul öğretmenleri işten çıkarılıyor, okul kapandı diye üzülüyor. Hiçbir zaman başka pencerelerden bakılmadı ki. Herkese yazık oldu.

0 0
paylaş
0

bazı kendini bakıcı olarak gören ana okulu öğretmenleri güvende olduğu için sorun yok. çalışan anne babalar ne hali varsa görsün mantığı

0 0
paylaş
1 yorum
0

Madalyonun diğer yüzündede kreş öğretmenleride calısan anne onlarda zor durumda. Dün oğlumun eski öğretmeniyle görüştüm gencecik eşi covidden yoğun bakımda ve 10 gün önce kendi testi negatif 2 cocuğunu evde bırakıp ağlaya ağlaya kreşe gittiğini söyledi. Onların çocukları da evde tek . Çözüm birilerinin cocuklarına bakmak için kendi çocuklarını da mağdur edip işe gitmek zorunda kalan öğretmenlere yüklenmek değil çalışan annelerin hepsine çözüm bulmak. Bir tarafın sorununu giderip diğer tarafa çözüm bulunca sorun çözülmüyor ki. Allah calısan ve bakacak kimsesi olmayan herkesin yardımcısı olsun. Pandemi ilk basladığında parmağı kesilene idari izin verdiler şimdi risk altındaki herkes calısıypr. Benim eşim kalp krizi geçirdi önceden şuanda günlük 5 tne ilaç kullanıyor kalp damar rahatsızlığı var ama polis olduğu için izin yok ne idari ne yıllık. Tam kapsamlı düşünüp ona göre karar almalılar yoksa daha çok kişi ölecek hasta olacak ve mağdur olacak.

0 0
paylaş
0

Bu da benden gelsin ozaman.neyle oyalayacagimi sasirdim.bi zaman sonra canı sıkılıyo.bi de saglik personeline izin de yok.maa aile calisiyoruz artik

0 0
paylaş
0

Ben Belediyeciyim tabi ki sizin çok daha zor ama bende eşimden başka bir şehirdeyim o tayin oldu eş durumu için dava açtım bekliyorum... Esnek çalışma dendi bir hafta eşek gibi çalıştık 3 kişi sonra iptal dediler gittik bütün yıllık iznim pandemi de bitti gitti babam onkoloji tedavisi görüyor ailem gelemiyor okula ayrı para bakıcıya ayrı...oğlum 5 yaşında tek başıma bırakamam emin olun kreş, anaokulu dönemi çocuğu olan annelerin hepsi perişan

0

Dışarda AVM,deniz kenarı gezip ona buna virüs taşıyanlar yüzünden bu çocuklar tehlikede aileleri yazık bu sıkıntıları cekiyolar.onlar bizi korumaktan başka ne yapıyorlar onlara yardımcı olmak şart

0 0
paylaş
0

MEB e bağlı olanlar özel değil onlardada çalışanlar devletin kadrolu öğretmeni, devlet ilkokul lise kademesini korurken okuloncesini de korumak zorunda tabiki. ASP bakanlığına bağlı olanlar açık hem göndermekte isteğe bağlı. Okul açıkken çalışan çalışmayan tum velilerin çocuklarını gönderdiler bir sınıfta 15 öğrenci. Şimdi Uzaktan eğitim yapıyorum katılım o kadar az ki. Demek başlarından atmak için göndermişler. Bizi de düşünün 5 yaşında çocuk maske taktırmak çok zor. Kahvaltı yaparken üzerime hapsurdu, yeri geliyir ayakkabisini giyemiyir geliyir sarılıyor. itemezsin yapmam diyemezsin, kucucukler çünkü. Zor durumda olanlar ASP ye bağlı okula göndersin. Ben de bu dönemde evde rahat etmek için çocuk gönderen insanların hastalığına maruz kalmak zorunda değilim. 2 yaşında oğlum var bakıcı bulamıyorum kimse çalışmıyor. Annem babam kronik hasta. E biz ne yapalım. Konuşurken biraz empati lütfen. Birlikte olduğumuz insanlar 5 yaşında ozbakimi tamamlanmamış çocuklar.

0

Yazik sahte hersey hepsi insanlari perisan etmekten baska birsey değil. Avmler acik ama eğitim hakki engelli. Üstlelik bakacak kimsesi olmayan aileler pskilojik olarak bağışıklığı daha da dusecek. Bu zulümdür pandemi sahte!

0

Allah yardımcınız olsun çok zor nerden tutsan elinde kalıyor. Kimle konuşsan haklı.. tek bildiğim olan çocuklara oldu. Devletin bu duruma bir el atması gerekli. Herkes bakıcı tutamıyor maalesef. Hastanelerde veya hastaneye yakın gönüllü öğretmenlerle bir kreş desteği olabilirdi mesela.

0 0
paylaş
0

O zaman sağlıkçılar çıkıp söylesinler okullar güvenli kapatmayın diye bilim kurulu oturduğu yerde mutlu en büyük kötülüğü yine kendi meslek grubuna yapıyorlar.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan