Bebeklik mastürbasyonu nedir

0

ben bebeklik mastürbasyonu ile ilgili soru sormak istiyorum. 26aylik kızım ayaklarını karnına çekme hareketi var ve bu hareketine bebeklik mastürbasyonu dendi. Gelelim soruya şu an o kadar çok arttırdı ki ister istemez üzülüyorum. Sürekli dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyoruz babasi da bende sürekli oynuyoruz ama pandemide ötürü sürekli evde olmamızdan kaynakli mi iki yaşın getirisi mi bilmiyorum. Bu problemi yaşayan anneler sorunu nasıl cozdunuz ve kaç yaşına kadar devam etti. Şimdiden teşekkürler.

0 0
19 yanıt - paylaş
0

Benim oğlumda o yaşlarda yapıyordu kızar üstüne giderseniz daha çok yapar yaptığı anda dikkatini başka yone cekin

0

Bu bir hastalık değil ki bu dönemlik bir şey. zamanla unutacaktır kendi kendine bence ekstra bir şeye gerek yok

0 0
paylaş
0

Benim kızım 18 aylıkken başladı 7 yaşına giriyor hala devam ediyor maalesef en son çaren psikoloğ olacak sanırım

0 0
paylaş
0

Çok üzerinde durmayın dikkatini dağıtın ama bu duyguyu yasamasinida müsade edin 9 10 yaşında kızım oğlum var hepsi geçiyor bu dönemden ilk baş insan affalliyorda geçiyor

0 0
paylaş
0

5 yasinda oglum var son zamanda arttı cinsel bölgesini kızartıp yara yapıyor surekli bende sabır tükendi takipteyim

0 0
paylaş
0

Benim kızım 5 yaşında.Geçen yıl eliyle dokunarak yapıyordu.Ve 1 yıl içinde artırarak devam etti..ilk başlarda dikkatini dağıtmak için konuşuyordum ve bizi farkedince hemen bırakıyordu.Şimdi yanımda yapıyor bazen ben kızımla konuşurken bile devam ediyor..İlk dönem okula gidiyordu,öğretmeni aradı bilgi verdi boş kaldığı her an yapıyormuş..Ben pedagog yardımı almayı düşünüyorum.Ne yapmam gerektiğini ,nasıl davranmam gerektiğini öğrenmek istiyorum..Çünkü sizin söylediğiniz gibi sürekli evde olduğumuz için çok arttırdı kızım bu durumu.Ve evet ben de üzülüyorum bir çözüm bulamadığım için.Bu davranışı kötü olarak düşünmüyorum ama bu kadar çok tekrar etmesi düşündürüyor beni

0 0
paylaş
0

34 aylık oğlum iki ay öncesine kadar yapıyordu 1,5 yaşı civarı başladı koltuk,yatak yastık halı her yere sürtüyordu dikkatini başka şeye çekmeye özen gösterdik iki aydır bitti inşallah yok.

0 0
paylaş
0

Bitmeyecek ama zamanla azalacak. Pedagog ile görüşmüştük biz. Eğer kendini çok yıpratıyorsa dikkatini dağıtın ama kesinlikle mahcup etmeyin, utandırmayın. Bunun özel bir durum olduğunu ve herkesin içinde ve her yerde değil de örneğin odasında yapmasının daha doğru olduğunu anlatın demişti. Çocuklar stres olduklarında, yapacak birşey bulamadıklarında bazen de o bölgedeki kasılmanın verdiği hazzı farkettiklerinde yapıyorlarmış. Böyle açıklamıştı bize.

0 0
paylaş
0

Benim kizim 8 aylikken farketti bu durumu:) sizin donemlerde baska seyler ile kafasini dagittik hep, suan 5 yasinda pedegog ile görüştük, tabulastirmadan odasina yonlendirin bu durumla karsilastiginizda dedi... ilk 2 sene cok sık yapiyo simdi artik çok çok nadir zaten o durumda direk kendi odasina gidiyo. Olağan seyler bunlar bende ilk korkmustum mantarmi oldu diye ama mastürbasyonu duyunca cok sasirmistim:) ister kafasini dagitin o an ister odasina yonlendirin, tabulastirmadan ustune gitmeden bu durumu zaman gectikce azaltabilirsiniz.

0 0
paylaş
0

Daha dün bununla ilgili Biz de Erdoğanın videosuna denk geldim tavsiyeleri şöyleydi; en çok hangi durumda yaptığına bakın (televizyon izlerken,tablet izlerken vs) ve onu sinirlandirin.Gececegini bilin ve çok fazla dikkat dağıtmaya çalışmayın bitmesini bekleyip görmezden gelin,üstüne çok düşerseniz daha çok pekistirirsiniz dedi ve idrar yolu enfeksiyonu,mantar vs var mı yok mu araştırın bir anne olarak fikrim bütün gün yapıyorsa bence önlenmeli yine sağlıkları için...o vakit ne zamanları yaptığını tespit etmek lazım o anı kesersek bence bu da azalacaktir

0 0
paylaş
0

Cinsellik insanın doğumundan beri var olan bir duygu, tüm diğer duygular gibi. Çocukların bu tarz durumlarda olması onları kötü yapmaz, onları melek olmaktan uzaklaştırmaz, cinsel lik kötü birşey olsa sonucuna o melekler dünyaya gelmez 🎈 yok sayarak yok edemeyiz, anlayarak, araştırarak, dönemsel olduğunu ve geçeceğini bilerek, gerekirse uzmandan destek alarak aşılabilecek bir süreç. Nasıl ergenliğe girdiğinde ayıp değilse, küçükken de ayıp değil. Nedenini bilmeden sonuç odaklı yapılan bir hareket çocuk için.

0 0
paylaş
0

Dr u dikkat dağıtmamızı önerdi. Biz zaman zaman izin verdik bazende dikkat dağıttık.Bir dönem çok sık yaptı hatta uykuya geçiş olarak kullandı ama zamanla azaldı. Hatta bir süredir yapmıyodu dün akşam yaptı kısa bir süre. Geçici olduğunu düşünüyorum çok küçük daha.

0 0
paylaş
0

Belki havalarda n gaz oluyo sadece belki siz yapma dedikçe yapıyor. . Çünkü tam inatlastigi dönem. .ilerde güzel gunlernz olacak iyi ki varsın iyi ki seni dogurmusum diyeceği nz..ne yaparsan z yapın ısrar ci tavirdan Uzak durun .. korku endişe ile tepki vermekten kaçının ..

0 0
paylaş
0

Ayni sorun ikiz kizlarimdan birinde var.6-7 aylikken kesfetti.Kasilmalari korkutmustu bizi arastirildi tetkikler yapildi epilepsi degil cocukluk cagi öncesi mastürbasyon.Sikinti su;sadece uyuyacagi zaman yapiyor ve 7 aydan beri ayagimda sallayarak uyutmak zorunda kaliyorum.Baska türlü rahatlayip uyuyamiyor.Gün icinde yapmiyoruz sadece uyuycagimiz zaman.Dolayisi ile ikizin digeri kendi kendine uyurken digerini sallayarak uyutuyorum.Bi care de bulamiyorum.Suan 20 ayliklar.

0

Şu şekilde aynı şeyi yeğenim de yaşadık. Pedagog ile görüştük ilgisini dağıtın dedi. Bizde şunu fark ettik ayrıca uykusu çok geldiğinde daha çok yapıyor. Açıkçası hem çok terliyordu hemde yorulup olduğu yer de uyuyordu. Hem doktor tavsiyesi ile kreşe yazdırdık. Hem de aile telefon ve televizyon bağını 0 indirdi. Kesinlikle o uyumuyorsa herkes onunla ilgileniyor. Şimdi şimdi azaldı çok şükür.

0 0
paylaş
+1

Ben yapardım anasınıfı yaşında😊 Çok net hatırlıyorum, misafirlikte de yaptığım olurdu. Canım annem beni hiç utandırmadı, uyarmadı bile. Bir kez yengem napıyorsun öyle gibi bir şey demişti onu hala hatırlarım. Kısa sürmüştü benimki, hazzı keşfetmiştim sadece. Çok da meraklı olduğum için üzerine gitmek istedim. Sonrasında aklım hep cinsellikte falan olmadı korkmayın, o yüzden gülücük koydum zaten gülerek hatırlıyorum. Hatta aksine herkesten daha geç yaşadım bazı şeyleri, ergenliğe de geç girmiştim. Çok tuhaf bir durum ebeveyn için, “çocuk psikoloğu” ne diyorsa öyle davranmalı bence.

1 0
paylaş
0

1 yaşından beri uykusu geldiğinde yüz üstü yere yatıp ayak parmakları ile kendi itip sürünüyordu. Genelde uykuya geçmeden hemen önce yapıyor biz gerinme rahatlama diye düşünüyorduk. Psikiyatriste sorduğumuzda öyle olmadığını anladık. Eğer yeni başlıyorsa ilgisini dağıtmaya çalışabilirsiniz ama ortalarında ise dokunmayın dedi. Bir dönem bitti sandık tekrar başladı şuan 4 yaşında. Sürüne sürüne kafasını koltuğun altına falan sokarsa müdahale ediyoruz sadece.

0 0
paylaş
0

Yorumları okuyorum ben de şahit olmuştum bir yakınımda zamanla geçmişti kardeşi olunca yapmaya başlamıştı çocuk 🙂 yalnız çok merak ettim bu durum erkek çocuklarda nasıl oluyor benim oğlum da arada pipisi açıksa oynuyor ama çiş var ucunda yapma diyorum acaba yanlış mı yapıyorum

0

Benim oğlum 4,5 yaşında ve 7 aylıktan beri yapıyor. Ben de çok araştırdım o zamanlar, hatta kendimi suçladım acaba ihmal mi ediyorum diye. Ancak sonradan öğrendim ki duyu bütünleme problemi varmış. Beden farkındalığı çok düşük olduğu için o şekilde var olduğunu hissediyor ve regüle oluyormuş

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan