Bebeklere sağılan sütler nasıl verilir

0

Merhabalar bir şey danışmak istiyorum bebeğim 25 günlük Çok şükür emiyor Biberon emzik kullanmıyoruz mama takviyesi de yapmıyorum şu an süt sağmaya başladım buzluğa atıyorum Bazı yerlerde 3 ay saklama süresi diyor bazı 4-6 ay değişiyor diyor sağdığım sütleri verebilir miyim işe başladığında 4 aylık olacak ve ben yokken bebeğim nasıl beslenecek

  Nurella   -   Emzirme
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Merhaba günde iki kere sağıp süt saklama poşetine koyup hemen atıyorum en son soğuk ayarında derece olarak bilmiyorum

0

Ise baslamaniza daha zaman varmis, su an bebeginiz cok kucuk emzirme imkaniniz varken simdiden stok yapmaniz gerekli mi bilemedim. Sut sagmak sanildigi kadar iyi bir sey degil. Sut sagdikca cogalacak, on sut artacak. Bebeginiz emerken on sutle doyup asil yagli olan sute ulastiginda belki yorulmus olacak.
Ise baslamaniza daha az sure kaldigimda stoga baslamaniz daha iyi olmaz mi?
Isteyken sagma imkaniniz olmayacak mi? Aralarda sagip, ertesi gun icin birakabilirsiniz.

0

buzdolabının içinde yada kullanma kılavuzunda yazar kaç derece olduğu. Bakıp söyleyin lütfen bana. 2 kere sağım yapıyorum demissiniz. Hangi saatlerde, kaç dakika? İse tam ne zaman başlayacaksınız, kaç saat çalışacaksınız?

0

Sağımi önümüzdeki 3-4 gün gece yapmayı bırakın, sonra da sabah sağımini bırakın. İşe başlamaniza 15-20 gün kala yazın yardımcı olurum sağım için.

0 0
paylaş
0

Saklama kosullari sagim ve saklama olarak bircok umsura gore sekillenir yarim saat disarda mi durdu direk buzluga mi girdi dolapta durdu da sonra mi buzluga girdi bircok unsura bagli saglik bakanliginin onerdigi sure 3 saat disarda 3 gun buzdolabinda 3 ay buzlukta dunya saglik orgutu ve amerikan pediatrik derneginin son yayininda 3 saat 4 gun ve 4 ay seklinde guncelleme yapilmistir ancak dinimicede sut annelik olarak bebekler arasinda 3 aydan fazla olmasin denmesinide goz onune alirsak besin degerleri ve beslenme acisindan 3 ay gibi bir surede tuketmekte fayda var

0 0
paylaş
0

Bebeğiniz bir memeyi emerken siz diğer memeyi sagacaksiniz aynı anda. İşe başladıktan sonra da 2-3 saatte bir sağım yapmalısınız mutlaka 18 aya kadar.

0

Sagdiginiz icin kontolsuz sut uretiyor olabilir. Rahatlatacak kadar elle sagim yapabilirsiniz. Zamanla memeler terbiye olunca o sislik olmuyor.

0

Memeler bebegin gunune/ayina gore ihtiyaci olan icerikte sut uretmiyor mu? Buna gore simdi sagdiginiz sutun icerigi 4 aylikken ona uygun olacak mi? (Doymasi acisindan)

1 yorum

Anne ya da anne adayıysan