Bebeklerde sık emzirme ve kilo kaybı

0

Merhaba anneler benim 2 sorum olacaktı.1.Si 2 hafta önce erken doğum yaptım meme vermeye çalıyorum ancak Dr çok emzirme kilo kaybı olur dedi ve mama veriyorum mecburen.en son kilo alımı normal dediği için şimdi daha çok emziriyorum.ancak sol göğsümden çok az süt geliyor ne yapabilirim? 2.si sütümü sağıp veriyorum en son hastane tipi makine kiraladım ilk sağım çok iyi idi ama o şeffaf uç şimdi hava alıyor nedenini bilen var mı?

  Ekin1994   -   Emzirme
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Cok emzirme, kilo kaybi olur; onun yerine mama verin mi dedi doktor?
Oyleyse hemen doktorunuzu degistirin ve emzirme dostu bir doktor bulun…

0

Tam olarak öyle dedi.hem çocuk dru hem hastanede emzirme danışmanı varmış oda öyle dedi bebeğin çok küçük büyümez mama vereceksin dedi.şimdi sütüm ystmiyor diye mama veriyorum.emzirme sonrası elleri hala sğzında herkes aç bu çocuk dediğinden mecbur mama da veriyorum.

0

Ama şu an mama verdgnz icin birden kesmeyin mamayı kademeli olarak azaltmaniz gerekir yoksa daha cok aç kalir bunu da hatirlatayim dedim siz yine de mama oncesj emzirip oyle mama verin memeyi unutmasın.

0 0
paylaş
0

Sanırım doktorlar neslimizi bağışıklığı düşük ve obez kişilere dönüştürmek istiyor yoksa bunun başka bir açıklaması olamaz. Yardımcıları da onları onaylayan yakınlarımız. bende boşu boşuna bebeğime ilk zamanlar mama vermiştim sütüm yok diye. Allah tan çabuk kestim. Yoksa memeyi de birakicakti. Boş gibi de olsa emzirdim memeyi bazen doydu bazen doymadı Allah bilir. o emdikçe sütüm de çoğaldı. Bence inanın ve emzirin mamayla kilo alacağına fazladan anne sütüyle yeteri kadar alsın sürekli emzirin sonra diyorlar ki aa sütün varmıs, annesi acıktı emzir hadi falan filan

0 0
paylaş
0

Bol bol emzirirsen sütün artar eds yöntemiyle ver mamayı sütün artıncaya kadar biberona alışmaz

0 0
paylaş
0

Anne sütüyle büyümez mamayla büyür diyen bir doktoru da ilk kez duyuyorum.

0 0
paylaş
0

Hayret gerçekten. Süt verme mama var diyen bi doktor, şaştım. Yeni doğan bebeğin ihtiyacı ne kadar zaten, her türlü doyar sütünüzle. Ama neden sağıyorsunuzki, emzirin lütfen. Emzirdikçe artar süt. Yorulunca uyur, uyanır yine emer yenidoğan. Hem onların sadece beslenme için değil, güven için de emmeye ihtiyacı var. Doktorunuzu değişirin, ve mama veriyorsanız bile emzirmeye devam edin. Önce meme, sonra mama şeklinde ilerleyin. Hem içiniz rahat olur hem bebiş memeden eksik kalmaz. İlerleyen zamanlarda da mamayı tamamen bırakırsınız.

0 0
paylaş
0

Biraz büyüdük ten sonra biberonla alışınca sizinde sütünüz azalir çok bilmesin onlar 2 hafta falan vermiştim bende sarılık var diye ama günde iki verdim 3 verdim bazen hiç vermedim öyle mecbur verdim benide korkuttular ağlaya ağlaya mama veriyordum. Psikoloji çok önemli emzirme de bence bebeğinizi alın kucağınıza sevin koklayın konuşun ve güzel duygular ile emzirin kilosu nasıl ki

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan