Bebeklerde gaz yapan yiyecekler nelerdir

0

Merhaba anneler,45 günlük bebeğim var.Cok fazla gaz problemi yasiyoruz.Fasulye, nohut,lahana,brokoli karnabahar gibi yiyecekler yemiyorum.Baska neler gaz yapıyor ?Mesela portakal süt cikolata cay kahve limon gibi seyler gaz yapar mi?

0 0
9 yanıt - paylaş
0

Merhaba, 45 günlük bebek ilk atak dönemindedir. Ağlamaları gazdan olabileceği gibi ataktan da olabilir. Bol kucak bol ten teması bol meme. Kendi yemeklerinizi kimyon atabilirsiniz.

0 0
paylaş
0

Portakal süt ve süt ürünleri yapar salatalık yapar. Mesele ben güveç yemiştim çok gaz olmuştu. Çay da uykuyu kaçırıyor. Yeni olduğu için çok dikkat edin sonra yavaş yavaş yersiniz. Bol su bol uyku ve dinlenme.

0

Ben 3 aydır çekiyorum 😔ne gündüz ne gecemiz vardır hele ki gece 12 Oldu mu sanki kör ateşin içine atarsinda kıvranarak aglar ya aynen öyleydi gece 4 kadar öyleydi ne yaptıysak geçmedi uykusuzluk yaptı huzursuzluk yaptı uykusunu alamayınca deli gibi olurdu yavrum sonra bir arkadaş gaz ilacı maflor dene dedi fayda eder iyikide almışım çok fayda etti keşke sağ önceden alsaydım çok.pisman oldum şimdi 11 lerde yatıyor gece 3 de kalkıyor emmek.icin uykuya doydu rahatladı çocuğum gaz denen bişey de kalmadı

0

Gaz yapıyor diye lütfen gıdaları kesmeyin tüketim miktarını azaltın. Mesela hatta da bir gün mutlaka baklagil tüketin ama az. Kimyon ile tüketebilirsiniz. Tükettiği biz her gıdanın tadı sütümüze geçiyor. Bebeklerimiz ek gıda sürecinde hem bu tadı bilmiş oluyor hemde bağırsak intöleransı azalıyor

0 0
paylaş
0

Sonucta her gidanin bir asiti var ve hepsi bi sekilde gaz yapıyor az porsiyon bile olsa yiyin sutunuzun kalitesini arttirir ayaklarının altina ve karin kismina aci elma yagi surun faydasını görürsünüz yoksa onu yeme bunu yeme bebek kilo almıyor mama derler hepsinden az az mutlaka yiyin

0

Kahve çikolata hepsini tüketiyorum. Kahve çay içmesem ayakta duramam. Herkesin farklı olur tabi. Bize biogaia iyi geldi. Bende anason kimyon karıştırıp demleyip içiyorum.

0

Arkadaşlar yediklerimiz bebeğe değil bize gaz yapar, yediklerimiz değil yediklerimizin yaptığı kan süt üretimini gerçekleştirir.
İçeceğiniz bitki çaylarının yediklerimizin içerikleri ve ya etken maddeleri sütünüze değil kanınıza geçer, kan değerlerimizi düşürür yada yükseltir. Bol su içtiğiniz için de sütünüzün yüzde 90ına yakın oranı sudur geri kalanı da kandan alınan vitamin minerallerdir.
Sütümüze koku ve tadı veren de yediğimiz her şeydir.
İlk 3 ay gaz yapması çok normal çünkü 9 ay suyun içinde yaşadılar ve bol oksijenli nefes alarak hayatta kalabilecekleri dünyaya geldiler, sonra emerek yada diğer yöntemlerle beslenmeye çalıştılar, mideleri bağırsakları ve böbrekleri yeni yeni çalışmaya başlıyor, inanın anne karnından sonra bu dünyaya adapte olmak cidden zor iş.

0 0
paylaş
0

Senin yediklerinle alakasi ne kadar ki
ben herseyi yedim hiç gaz olmadı benim bebeğim de

0 0
paylaş
0

Gazı alındıktan sonra herşey yiyebilirsiniz sadece her yediğinize mutlaka kimyon ekin. Bebeğin gazına yüz üstü yatırmak çok iyi geliyor

Anne ya da anne adayıysan