Bebek mamalarında arsenik ve kurşun çıktı

0

Amerikan bebek mamalari zehirli cikti. Diyecek birsey bulamiyorum. Umarim Türk mamalarinda sorun yoktur.

  İncimm   -   Ek Gıda-Beslenme
0 0
24 yanıt - paylaş
0

Sezeryandan sonra süt gelmese de yine de pes etmeyin...ikizlerime bile mama vermedim pes etmedim .Büyük çocuklarımda birinden az süt geliyordu ikizleri aynı anda emzirdiğimden süt kanalları açıldı mecburiyetten.

0 0
paylaş
0

Hazir mamadansa keci sutu en guzel tercih bence 1 yas oncesi icinde su katilarak kullanilabilir 1 yas sonrasinda zaten sikinti yok

0 0
paylaş
0

Süt annelik açlığı alabilir ama her annenin sütü kendi çocuğuna yarar içerik açısından üstelik evet İstanbul gibi yerde benim çocuğumuda besle diyecek kimse bulunmuyor o eskiden ve biliçsizliktenmiş diye düşünüyorum nasıl beslenip yaşadığını bilmediğim bir kadın yerine güvendiğim mamayı vermeyide tercih ederdim

0 0
paylaş
0

Kimse isteyerek emzirmeyi bırakmaz bazı insanların sütü olmuyor benim ilk oğlum yalandan 5 ay benden beslendi bu durumda mama dışında ne yapılabilir ki şimdi 11 yaşında ne bir çocuk hastalığı ve hatta grip ateş yükselmesi hiçbirşey yaşamadı şimdiye kadar tabi uzun vadede acısı çıkarmı bilmiyorum ama gerçekten son çare mama veren insanlar var yapacak birşey yok

0

Keske annenin emziremedigi durumlarda sut anne olsa...
3 evladimi da 2.5 yil emzirdim. Emzirmek icin elimden gelen her seyi yaptim. Ozellikle tomrisin emzirme notlarıni okuduktan sonra beynimde sut salgilama noktalarım aktiflesti. Insallah her bebek anne sutuyle en az 1 yil beslenir...

0

Kendiniz yapın eski yöntemlerle türk usulü gayet sağlıklı oluyorlar.pirinç ununu tarhananı zor değil kolay nette bak çok tarif var.annene sor kayın validene sor bilir bunları o alim kadınlar.

0 0
paylaş
0

Mamadan önce topluma emzirme eğitimi verilmeli. Çoğunluk gereksiz yere mama başlıyor çünkü. Bebe ağlıyor aç sanıyor, kayınvalide, eş , anne baba baskısından mama verenler var, emzik veriyorlar biberon veriyorlar bebekler memeyi bırakıyor sonra. Mama başlayanların çoğu boşuna veriyor.

0 0
paylaş
0

Ben çocuklarımı anne sütüyle büyüttum ama Sütü olmayan emziremeyen annelerin Allah yardımcısı olsun küçücük bebeğe mamadan başka ne verilebilir ki

0 0
paylaş
0

Mamaları kara bugay greçka, sarı kılçık pırınç, ıkadıktan ve kuruttkuktan sonra kahfe makinesi nde öytüp keçi sutü yle, darı, irmik pişirdim sebze pure lerı et kemik iliği suyu çörbalar yogurt kefır le ek gıdaları oyle büyüdü çöçugum sagalık lı çök şukur şeker alışkanlığı Çöçuklara yaptırmayin kemik ve kasları gelecekte sagalık lı olsun. Türşü ev yapımı sebzeyile et yemekleri dengeleyın abur çubur edirmeyin. Ev yapımı komposto meyve suyu probiotik ayran arada da kefır içirin.

0

2002 yılında benim çocuklar doğduğunda doktor nestle goigoz önermişti ama ikinci kutuyu bulamadık toplatılmisti onlarda da çocuklar için zararlı maddeler vardı kimbilir o zamana kadar kaç bebek içti onlar dan

0

Hepsi el birliyle bu işlerde çalişiyor halkı düşünen yok aşilar tüp bebek merkezleri, sezaryen doğumlar niye zirve yaptı kanser ve otoimun hastalıkları temiz gida yok oldu kadar durum vahim.

0

Benim fikrim yapabileceğimiz ne varsa her şeyi kendimiz üretip,mümkün mertebe bilmediğimiz,göremediğimiz tüm zararlı etmenleri en aza indirmek, dedelerimizin dedelerinin yaşadığı yıllarda yokluk vardı belki ama herkes herşeyini kendi yapıp,pişirip,yiyordu,hazır diye bir şey yok tu

0

Benim sütüm az olduğundan mama vermem gerekti. Ege Üniversitesinde bebek 50 günlükken aşırı kilo kaybından yattık. İnek sütü alerjisi çıktı. Sütümü ölçtüler. Belki üzüntüden belki gerçekten bilemiyorum. Az çıktı. Mamalarda inek sütü olduğu için fransız yapımı özel ve pahalı bir mama almak zorunda kaldık. Çocuğum 2 yaşına kadar hem emdi hem de ek gıdalara geçene kadar mama yedi. Profesörleri önerdiği mamayı. Ama soya sütü katılmış mama. Bilmiyorum şimdi 17 yaşında. Acaba soya GDOluymuş ya. İyi mi yaptık kötü mü. Doktorları dinledik. Ama başka şansımız da yoktu. Şimdi çok şükür alerjisi geçti.

0 0
paylaş
0

Her şey zehirli, toprak zehirli ürünler yetiştirilirken tonla ilaçlama yapılıyor. Yok böcek ilacı, yok ot ilacı yok gübre vs vs gökten yağan yağmur zehirli, hava zehirli...

0

Mamalar zehirli de çocuklarımızın yediği diğer ürünler çok mu sağlıklı? Meyve ve sebzeler tarım ilaçlı, et vermeye kalksak hormonlu. Deniz ürünleri kurşunlu. Unlu gıda tüketiyorsa atalık tohum yok GDA hayatın içinde. Soluduğu hava kirli. Sorgulamaya başlarsak sonu gelmez. Kaçımız organik kendi bahçemizden besliyoruz yavrularımızı? İnsanoğlu dünyayı önce elleriyle sonra fikirleriyle kirletti. Şimdi ceremesini gençler ve çocuklar çekiyor.

0

BEBEK MAMASINDA hem de organik ürün olduğu iddia edilen BEBEK MAMALARINDA ARSENİK,KURŞUN CADMIUM YÜKSEK ORANDA.AĞIR METAL ZEHİRLENMESİNE YOL AÇMIŞLAR.

0

Her habere hemen inanmamak lazım , yazı Amerika da yayınlanmış demokratlarla cumhuriyetçiler arasında politik karalama amaçlı olabilir.

0

Mamalar zehirlu de olsa zehirsiz de olda;anneler mama vermesin.Bir zahmet mutfakta çocuklarının yasina uygun birseyler yapıp yedirsin..

0 0
paylaş
0

Türkler hep malzemeden çaldığı için bir şey çıkmaz. Çıkacak bir şey yok içinde çünkü

0

Godiva çıkolatada Civa ve agir metal cikmisti orada uretilenlerde.

0

Süper güç ya süper işler yapmışlar.Kendilerini yok etsinler.Bizde onların süt tozlarını içtik yağlarını yedik.Kimbilir ne vardı içinde.

0 0
paylaş
0

Tüm mamalar sıkıntı asit içerikli eskisi gibi sulandırılmış süt en masumu içlerinde

0

O kadar çok haber çıkıyorki hangisine inansak acaba. Ben aptamil veriyorum yılların maması nesiller büyümüş. Daha güvenilir geliyor bana.

0

yok yaa türkiyedeki mamalarla ilgili değilmiş ben sordum öğrendim

Anne ya da anne adayıysan