Bebeğinize ne zaman inek süt vermeye başladınız ?

0

Bebeğinize ne zaman inek süt vermeye başladınız ?

0 0
9 yanıt - paylaş
0

1.5 yaşından sonra Arada bir verdim ama inek sütü değil devam sütü1 yaş üstü yazanlardan. Genelde gece uyumadan muhallebi, muz veya çorba yediriyorum bir kere süt için uyanır sabah erkenden o kadar. Onu da formül mama veya devam sütü. İnek sütü karşıtı değilim sadece güveneceğim bir yer denk getiremedim.

0

sut ne ya ne sutu ? zaten bebekler doğduğu andan itibaren süt ile beslenmiyor mu ???

0

1yasindan sonra verdim hiç alamadı bir
kaç ay mücadele verdim çok şükür şimdi
iciyor

0 0
paylaş
0

14 aylik ben vermiyorum .anne sütü sadece .inek sütü vermiyorum yoğurt yapıp onu veriyirum

0

Sütün hiçbir faydası yok, ozellikle de inek sütünün. Süt yerine ev yapımı yoğurt, peynir, kefir vs. verin.

0

Arkadaşlar inek veya keçi sütü faydasız birşey değildir tabikide diğer besinler gibi faydalıdır fakat 2 yaşından önce bebeklerimizin sindirim sistemi henüz süte hazır değildir o yüzden 2 yaşa kadar tavsiye etmiyor doktorlar oğlum 15 aylık direk süt hiç vermedim ama meyveli süt muhallebi yoğurt sütlaç olarak veriyorum

0

Sütün bir faydası yok vermeyin filan sürekli olarak bu cümle dolanıp duruyor.. Eskiden bize süt icirmeden uyutmazlardi sabah kahvaltıda çay deqil süt içerdik.. Şimdi deqisen ne..? Halk bilinclendi de doqruyumu öqrendi..? Sebep nedir bilen varsa yazabilirmi..? Ben uzmanların uzun uzun yazılarını okudum az biraz araştırıyorum kendimce.. Sizin yorumlarınızı merak ediyorum.. Neden süt zararlı veya 2 yaşından sonra verilmeli..
Bu arada bende süt vermiyorum probiyotik maya ile mayali yorum..

0 0
paylaş
1 yorum
0

Bu durum biraz eskilere benzedi.. Zamanında zeytinyaqi, tereyaqı, kuruk yaqi zararlı diye marqarin cikardilar.. Öyle ki, türkülerle bile alqimizi deqistirdiler.. Hepimiz biliriz..
Zeytinyaqili yiyemem aman, basmadan fistan qiyemem aman..
Burada alqilari deqistirmek için türkülerle, reklamlarla marqarin saqlik tir diye diye yıllarca zararlı olan yaqi yedirdiler.. Aynı şekil sütü de.. Süt zararlı deqil ama bizim irkimizda laktozu sindiren enzimler yok denecek kadar az..
Şimdiye dönersek tereyaqı, yoqurt, peynir hele hele de zeytinyaqi her derde deva olarak tekrar qündeme qeldi ve marqarin artık pasta yapımında bile evde neredeyse kullanılmıyor..
Bütün uzmanlarin hepsi kuruk yaqi d vitamini deposu diyorlar.. Kelle paça, sakatatla yapılan bütün çorba ve yemekler saqlik tir diyorlar.. Kemik suyu özellikle Kolojenin ana maddesi..
90 lar zamanında yetişenler ile babaanne zamanındaki beslenme şeklinin arasındaki fark onların doqru beslenmesi ömürlerinin uzunluqunluqundanda anlaşılıyor.. Bizler 80 ve 90 li yıllarda yetisenlerin hemen hepsi kronik hastalıklarla boqusuyoruz.. Bizler bu yanlışları inşallah çocuklarımıza yapmayalım..

0

sutun kansızlık yaptıgını,çinko eksikliğine yol actıgını, demir emilimini azalttıgını, dikkat eksikliği, kabızlık , kemik erimesi gibii gibii aslında bircok faydasının yanında zararıda mevcut oldugunu okumus olmalısınız.Hayat boyu içmese hiç bir sorun olmaz diyorlar.haa illada verilecekse 2 yasından sonra 1 su bardagını gecmemeli. Nette daha fazlası da yazar.

Anne ya da anne adayıysan